De weg moet niet gaan golven 181 zee! WD botst met eigen wethouder over afsluiten van Stationsbrug Bevelandse musea samen woensdag 23 maart 2011 door Annemarie Zevenbergen pen de werkzaamheden volgens planning. Projectleider Eric Mos- tert toont zich tevreden. „Het is natuurlijk nu ook prachtig weer. Voor iedereen trouwens, niet al leen voor ons. Maar het werkt wel mee. We zijn nu de tunnel tjes aan het afbouwen. Het me rendeel daarvan moet medio mei klaar zijn. De aannemer is nu ook bezig met het afgraven van de overhoogte." Die tijdelij ke ophoging is nodig om de grond te stabiliseren. Door het gewicht ervan - simpel gezegd een flinke lading zand op de on dergrond - klinkt de bodem in zodat die straks niet gaat verzak ken als het asfalt erop ligt. „Als je bijvoorbeeld op de A16 of de Ai2 rijdt, dan voel je dat die golft als je daar met enige snel heid over gaat. Je wordt dan bij wijze van spreken een beetje zee ziek. Dat willen we hier niet heb ben." Nadat de ondergrond voldoende is ingeklonken, gaat er een laag puin overheen, de fundering voor de asfaltlaag. „Het asfalt moet er 1 augustus op liggen, dan is de hoofdrijbaan ook klaar. Daarna doen we de laatste dingen zoals het inzaaien van bermen, borden plaatsen en de parallelwegen. Detaillering en af werking." Op 1 november moet alles ge reed zijn, maar als die hoofdrij baan klaar is, kan iedereen in een keer doorrijden vanaf de Veersedam naar de A58 en vice versa. Op de rotonde ten noorden van Serooskerke sluit de nieuwe rond weg (naar rechtsonder) aan op de nieuwe N57. Rechtsboven molen De Hoop. Boven is de oude weg te zien. luchtfoto Rijkswaterstaat/ Joop van Houdt Rotonde met tijdelijke bypasses bij Vrouwenpolder. Rechtsboven is nog een stukje van het Veerse Meer te zien. GOES - De musea in Goes en Kapel- Ie komen dinsdag 12 april officieel onder de vlag van de stichting Be stuur Musea De Bevelanden. Voor de overdracht is inmiddels alles ge regeld, van de rechtspositie van het personeel tot huurcontraaen en bankrekeningen. „We liggen goed op koers", zegt stichtings voorzitter Toine Wevers. De stichting neemt de exploitatie op zich van Historisch Museum De Bevelanden (HMDB) (Goes) en het Fruitteeltmuseum (Kapel- Ie). Momenteel vormt een gemeen schappelijke regeling van de ge meenten Goes, Borsele, Kapelle en Noord-Beveland het bestuur. Een andere bestuursvorm was wense lijk, omdat een door gemeenten ge vormd bestuur geen subsidies kan aanvragen. Daarnaast wilden Goes en Borsele bezuinigen op de mu sea. Het bestuur gaf opdracht tot bezuinigen om de begroting te la ten krimpen van vijf naar drie ton. Dat leidde vorig jaar tot een voor stel van het museumbestuur om het museum in Goes te verhui- zem. Verder zou de collectie wor den opgesplitst. Daarvoor bestond in de meeste gemeenteraden ech ter geen steun. De raad Goes be- paalde in een motie dat het mu seum aan de Singelstraat moet blij ven. Om de impasse te doorbre ken, nam uiteindelijk een groepje mensen het voortouw om de ex- ploitatie over te nemen. Het zijn overwegend mensen uit de vrien denstichtingen van beide musea. UIT Waar naar toe voor een avondje uit? Kijk op www.pzc.nl/uit voor muziek, theater en films. STUUR UW TIPS NAAR redactie@pzc.nl Terwijl aan het begin van de rijksweg N57 in Middelburg de snelheid er flink in zit, moet de automobilist het op Veerse grondgebied noodgedwongen wat langzamer aan doen. Omlei dingen en afsluitingen maken het in de gemeente Veere alle maal wat lastiger. De eerste flessenhals na het moeiteloos passeren van de pro vinciehoofdstad is Serooskerke. De passanten zijn inmiddels wel gewend aan de tijdelijke situatie maar de afsluiting van de Vrou- wenpolderse weg, tot juni dit jaar, leverde afgelopen jaar flink wat problemen op. Rijkswater staat paste daarom de bebording aan om dorpskern en molen de Hoop beter bereikbaar te ma ken. Begin maand is de provin cie ook gestart met de aanleg van de noordelijke rondweg bij Serooskerke. Op de Oostkapelse- weg tussen het dorp en Oostka- pelle wordt een rotonde aange legd. Tijdens de werkzaamhe den is één weghelft afgesloten. Het verkeer wordt daar met ver keerslichten geleid. Ook op de Molenweg kunnen weggebrui kers hinder ondervinden. De aanleg van de rondweg loopt dus parallel met die van de N57. Maar regelmatig overleg tussen de betrokken partijen zorgt er voor dat afsluitingen en omlei dingen op elkaar worden afge stemd. De rondweg zou in no vember gereed moeten zijn. Bij Vrouwenpolder vergt het ook enige oplettendheid om niet plots op de Veersedam te staan in plaats van in het dorp zelf. De Liebertsweg, die ligt tussen de N57 en de Polredijk, is afgeslo ten tot de zomer. Volgens Rijkswaterstaat verlo- ■ÜMÉIË door Theo Giele MIDDELBURG - De WD-fractie in de Middelburgse raad koerst aan op een frontale aanvaring met haar eigen wethouder Frank Streng over de afsluiting van de Stationsbrug voor gemotoriseerd verkeer. De WD komt maandag in de raadsvergadering met een motie waarin om opschorting van deze maatregel wordt gevraagd. Raadslid Benno Nieuwenhuis heeft de stellige indruk dat het sinds de openstelling van de N57 en de tunnel onder het Kanaal door Walcheren veel minder druk is op deze brug. Hij twijfelt aan 'nut en noodzaak' van het afslui ten van de Stationsbrug voor auto verkeer. WD-raadslid Chris Si mons voegde daaraan toe dat af sluiting een schijnveiligheid creëert. De bussen van Con- nexxion en taxibedrijven mogen wel over de brug blijven rijden. De WD-fractie wordt gesteund door de LPM en de SGP. Wethou der Streng liet blijken niets te voe len voor het nog langer wachten met het afsluiten van de brug voor gemotoriseerd verkeer. Al jaren lang klinkt vanuit het stadskan toor de boodschap dat de Stations brug na de openstelling van de N57 'autovrij' wordt ten behoeve van de kwetsbare verkeersdeelne mers. „We hebben dit consequent aan onze burgers verteld", aldus Streng. Hij vindt dat een 'betrouw bare overheid' het niet kan maken om nu terug te krabbelen. Volgens zijn partijgenoot Nieuwenhuis ging het om voortschrijdend in zicht. De PvdA en GroenLinks vroegen gisteravond in de raads commissie Algemeen Bestuur waarom de maatregel niet meteen na openstelling van de N57 is geno men. Streng weet dit aan de afhan kelijkheid van de provincie, eige naar van de brug, en het vele werk rond de openstelling van de N57. ■■■■■ABHS MM7200(1

Provinciale Zeeuwse Courant | 2011 | | pagina 18