Zeeland PZC Politie let extra op late cafégangers Wandelen Voor Water onder een strakblauwe lucht Snelkraak bij Mediamarkt WALCHEREN 18 en 19 17 22 BEROVINGEN Wijkagente doet oproep om misstanden te melden Gemeente organiseert Dodenherdenking almanak Profiel Woensdag 23 maart 2011 De weg moet niet gaan golven zodat je zeeziek wordt Kamer wil vissen met fuiken onder voorwaarden toestaan Tip? walcheren@pzc.nl door Emile Calon VLISSINGEN - De Vlissingse politie let dit jaar extra op mensen die na het verlaten van een café beroofd kunnen worden. Het afgelopen jaar kwam het vol gens teamchef Eric Nagelkerke een aantal keer voor dat geprobeerd werd snel wat 'te verdienen' door dronken kroegbezoekers of men sen die alleen een café verlieten te beroven, meldt hij in de internet- nieuwsbrief van de Vlissingse poli tie. Nagelkerke laat ook weten dat er met enige regelmaat gewelddadige incidenten zijn in de binnenstad, de Scheldebuurt en het Middenge bied. Vooral de intimidaties die mensen ondervinden die reageren op deze incidenten zijn volgens de teamchef zeer ingrijpend. Zij reage ren op vernielingen, overlast door jeugdigen of geweld en worden vervolgens uitgescholden en be dreigd. Vooral onder invloed van drank en drugs wordt er geweld ge bruikt, weet Nagelkerke. „Soms ge beurt dit door groepen jongeren in het uitgaansgebied en soms door hangjongeren die bij de poli tie bekend zijn." Excessief geweld, waarbij doelbe wust mensen in elkaar worden ge trapt en geslagen, komt volgens de teamchef in het horecagebied van Vlissingen niet voor. Hij stelt dat de Vlissingse politie prioriteit geeft aan geweld. Na elke aangifte wordt onderzoek gedaan, verzekert hij. Samen met andere overheidsdiensten wordt volgens de teamchef gekeken naar plaatsen waar veel geweld voorkomt om te onderzoeken of daar iets aan kan gebeuren. Volgens Nagelkerke wordt degene die iets van geweld meldt, ook op de hoogte gehou den over wat er met die melding gebeurd is. In de nieuwsbrief doet wijkagente Joanne Kodde een oproep aan de inwoners van Vlissingen om de po litie te bellen als er iets loos is. „De politie kan de buurt in haar eentje niet veiliger maken. Dit zullen we met z'n allen moeten doen. Dus al le instanties, maar juist ook alle buurtbewoners zijn heel belang rijk." Als voorbeeld noemt zij dat dankzij de oplettendheid van een buurtbewoner vier jongeren wer den aangehouden die een auto hadden vernield. „Doordat er een heel goed signalement werd gege ven, konden we de jongeren aan houden." SEROOSKERKE - „Mooier kan het ei genlijk niet", stelt meester Ham van basisschool De Wegwijzer uit Serooskerke tevreden vast terwijl hij naar de strakblauwe lucht kijkt. Hij is net met een groep leerlingen aangekomen bij de Veersedam in Vrouwenpolder om mee te doen met de actie 'Wandelen Voor Wa ter'. Dit is een landelijk evene ment, georganiseerd door Aqua For All. De leerlingen lopen met zes liter water op hun rug ruim zes kilometer over het strand. Op deze manier beleven de leerlin gen de werkelijkheid van een kind in Afrika dat dagelijks kilometers moet lopen voor schoon drinkwa ter. „Wel zwaar zeg", verzucht een jongen terwijl hij met zijn blauwe rugzak vol water naar het zonover goten strand loopt. Het doel van de actie is om kinde ren bewuster te maken van de in ternationale waterproblematiek. Ook wordt geld ingezameld voor drinkwater- en sanitatieprojecten in ontwikkelingslanden. Dit jaar gaat de aandacht speciaal naar Ke nia en Nepal. Basisschool De Weg wijzer heeft met deze sponsorloop zo'n achthonderd euro opgehaald. Dit komt bovenop de vorige actie die de school hield: toen werd ruim duizend euro opgehaald. Ter voorbereiding op de sponsor loop'ontvangt elke deelnemende school een aanvullend lespakket. In totaal doen zo'n 24.000 kinde ren van ruim 400 scholen ver spreid door heel Nederland deze week aan de actie mee. In Zeeland doen 700 leerlingen van 15 scholen mee. MIDDELBURG Bij de Mediamarkt in Middelburg is in de nacht van maandag op dins dag een snelkraak gepleegd. Agenten die na een tip gingen kij ken, zagen aan de achterkant van de winkel enkele auto's wegrijden en zetten de achtervolging in. Tij dens een 'dollemansrif, aldus de politie, hebben de vermoedelijke inbrekers bij het spookrijden een politieauto geramd. De politieauto werd daarbij vernield. De daders van de inbraak zijn ontkomen. Eén van hun auto's is volgens de politie teruggevonden in Goes. Deze is door een takelbedrijf weggesleept en wordt onderzocht door de tech nische recherche. Wat er is gestolen was gisteren nog niet bekend. De politie doet onder zoek naar de zaak en is op zoek naar eventuele getuigen. ARNEMUIDEN Omdat de Wijkbeheergroep Arne- muiden (WBGA) vanwege de bezui nigingen geen Dodenherdenking meer wil organiseren, neemt de ge meente Middelburg deze taak dit jaar op zich. In de bezuinigings plannen van Middelburg staat het sluiten van het wijkontmoetings- punt (WOP). De WBGA vindt dat zonder dit WOP werken haar werk niet te doen is. Tip? redactie@pzc.nl Die veertiger op dat Goese kantoor probeert, na een jarenlange relatie die op de klippen is gelopen, weer aan de vrouw te komen. Niet via de traditionele weg, maar op internet. Hij maakt zijn collega's met enige regelmaat deelgenoot van zijn wederwaardigheden in de we reld die online dating heet. En eerlijk is eerlijk, die smullen van al zijn ver halen. Of-ie nou ook een beetje suc ces had, wilde een vrouwelijke mede werkster weten. Jazeker, mijn pro fiel is sinds 2oog al twaalfhonderd keer bekeken", meldde hij met qepas- te trots. De reactie was echter vernietigend. „Dus je bent al twee jaar beschik baar? Op de woningmarkt is dat niet echt een pre." De leerlingen van basisschool De Wegwijzer zijn op weg naar het strand bij Vrouwenpolder. Ze liepen gisteren zes kilometer met zes liter water op hun rug in het kader van de actie 'Wandelen Voor Water'. foto Ruben Oreel

Provinciale Zeeuwse Courant | 2011 | | pagina 17