cultuur 113 Apollo verlegt graag de grens Neve en Ten Damme op Scheldejazz agenda Lezing filosofe Ineke van Pelt Fotowedstrijd in kader Week Amateurkunst woensdag 23 maart 2011 Meer agendanieuws en de complete bioscoopagenda zijn te vinden op de website van deze krant. OP PAD Goes In het kader van de Boekenweek praat schrijfster Jessica Durlacher over haar jongste boek: De Held. De Koperen Tuin, 20.00 uur Middelburg In het kader van de Boekenweek praat schrijfster Jessica Durlacher over haar jongste boek: De Held. De Drukkerij, 16.00 uur Terneuzen Groot Zeeuws-Vlaams Dictee der Ne derlandse Taal. De tekst, geschreven door Kaki Gaia-Dada, sluit aan bij het thema van de Boekenweek. Bibliotheek, 19.30 uur Zierikzee Voorstelling Circusspektakel. MFC, 14.00-15.30 uur PODIUM Kapelle Concert Balcony Players. De Vroone, 20.00 uur Middelburg Optreden Jazzebel. Desafinado, 21.00 uur Oostburg Concert Luis The Wildfires (rockabil ly)- The Lane, 20.00 uur Terneuzen e Herman van Veen treedt op. Scheldetheater, 20.00 uur MIDDELBURG - De Tilburgse filoso fe Ineke van Pelt houdt maandag 28 maart in de Koorkerk in Middel burg de lezing 'Denkend aan An- na-Lisa: Hoe gaan we om met dra matische gebeurtenissen in ons le ven'. Aanvang: 19.30 uur. Denkend aan Anna-Lisa is de titel van Van Pelts vorig jaar versche nen boek. Ze schreef het na de plotselinge dood van de vierjarige Anna-Lisa. In het boek en in de le zing geeft Van Pelt, die zelf haar vijfjarige zoon verloor, een spiri tuele, religieuze en filosofische be schouwing over omgaan met dra matische gebeurtenissen. Kaarten te reserveren bij De Druk kerij (0118-886870) of de Zeeuwse Bibliotheek (0118-654000). MUZIEKPROJECTEN Geen reis te ver voor harmonieorkest uit Wissenkerke door Ali Pankow BOEKENBLOG PZC-redacteur Jan van Damme houdt een weblog bij over pas ver schenen boeken over Zeeland. Kijk op www.pzc.nl/zeelandgeboekt. POP AAN HUIS Onthaal je favoriete secretaresse op een live-concert van een Zeeuwse band. Meer informatie over deze actie op www.pzc.nl/popaanhuis. STUUR UW TIPS NAAR redactie@pzc.nl Volg de PZC op Twitter: twitter.com/pzcredactie Apollo Unlimited luidt de titel van het jaarcon cert dat muziekvereni ging Apollo vrijdag- en zaterdagavond geeft in zaal Onder de Toren in Wissenkerke. Dirigente Cathy Kotoun is niet zo voor thema's. „Dat legt vaak zo'n beperking op." Maar in dat 'Unli mited' kan zij zich aardig vinden. Die titel zegt immers iets over de ambities van dit harmonieorkest. „Apollo staat voor een fijne groep enthousiaste muzikanten die altijd in zijn voor bijzondere projecten, die ook vanuit het bestuur krach tig worden ondersteunt", zegt de dirigente. Wat haar betreft zou in de sector van de Hafabra (harmo nie, fanfare, brassmuziek) in het al gemeen wel wat meer gedaan mo gen worden om het stoffig imago te bestrijden. „Apollo doet daar veel aan en verlegt graag de grens. Het orkest telt aardig wat jonge le den. Ook de kweekvijver voor ei gen talent is breed met een blok- fluitgroep, opstaporkest, leerlingen orkest en een steelband. Tijdens het jaarconcert doet iedereen mee", aldus Kotoun. Zij heeft een bijzondere gast uitgenodigd voor deze optredens van Apollo. Dat is de Spaanse dirigent Alfredo Cam- poy van Banda Municipal de Fuen- girola. Kotoun knoopte tijdens haar regelmatig verblijf in zuid Spanje vriendschapsbanden aan met dit harmonieorkest en nam er het dirigeerstokje ook al een keer tje over van Alfredo Campoy. „La ten we met heel Apollo een mu- ziekreis naar Fuengirola maken", luidde Kotouns voorstel, dat door het bestuur direct spontaan is uit gewerkt. Met als resultaat dat het harmonieorkest uit Wissenkerke op 21 oktober dit jaar naar Spanje vliegt om daar concerten te geven in Fuengirola, Torremolinos en Be- namaldena. Dirigent Campoy komt vooraf gaand daaraan dit weekend graag even kennismaken. Hij zal maandag tevens nog aanwe zig zijn bij een repetitie. Apollo oe fent dan specifiek voor het repetoi- re tijdens de Spaanse concerten. „Hij weet niet wat hij ziet. Het is hier echt anders dan in Spanje hoor. Een klein dorpshuis en muzi kanten die heel netjes en rustig naar de dirigent luisteren", voor spelt Kotoun. Zij kent de passie en de vaak felle respons tijdens de re petities van Banda Municipal in Fuengirola. Het repetoire is voor een deel vergelijkbaar, maar er zijn ook verschillen. De muzikanten daar zijn in loondienst. Niet dat ze er van kunnen leven, maar ze wor den wel betaald en hebben ook op komstplicht. Het orkest begeleidt diverse processies en speelt ook bij de stierengevechten." Apollo Unlimited gaat over een reis over land, onder zee, door de lucht en eindelijk door het heelal. Het orkest speelt onder meer Mas-que-Nada, For Always, Star Wars Saga, Back to the future en Apollo 13. De muzikale reis wordt ondersteund met korte films die de muzikanten zelf hebben ge maakt en gemonteerd. Tijd voor een zomerreces heeft Apollo niet. Vóór de reis naar Spanje wacht nog een ander groot muziekproject: Queen at Sea op 12 en 13 augustus in Renesse. Apollo, Kunst en Eer uit Zierikzee, het Zeeuws Mannenkoor, twee koren uit Letland en Erik Hoogenboom (piano) voeren dan The Queen Symphony van Tolga Kashif uit. Vrij. 25 en zat. 26 mrt, Onder de To ren, Wissenkerke, 19.30 uur. Dirigente Cathy Kotoun samen met haar Spaanse collega Alfredo Campoy, die komend weekend de concerten van Apollo in Wissenkerke bijwoont. TERNEUZEN - De Vlaamse pianist ]ef Neve is dit jaar een van de top pers op het festival Scheldejazz. Dat wordt gehouden op vrijdag 17, zaterdag 18 en zondag 19 juni in de binnenstad van Terneuzen. Neve, die op 5 mei ook optreedt op het Bevrijdingsfestival in Vlis- singen, komt zondagmiddag 19 juni naar Porgy en Bess met zijn trio. Dat bestaat verder uit de jon ge, talentrijke bassist Ruben Sama- ma (vorig jaar winnaar van de De- loitte Jazz Award) en drummer Teun Verbruggen. Het openingsconcert op vrijdag in het Scheldetheater wordt gegeven door The Konrad Koselleck Big Band met als speciale gast zange res Ellen ten Damme. Voices is dit jaar het thema van Scheldejazz en Jef Neve dat betekent dat veel optredende bands een (gast)vocalist meene men. Zo treedt LaVerne (de groep van hammondorganist Arno Krij ger) op met Stephanie Soffers, Del- montis met Frank van den Berge en Le Grand Bateau met Aster Van Vaerenbergh. Bijzondere gast van het festival is de uit Los Angeles afkomstige zan geres Sydney Ellis, die op zaterdag avond te zien zal zijn in Porgy en Bess. Die middag verzorgt zij ook een masterclass. Op zondag ver leent zij haar medewerking aan de jazzdienst in de Grote Kerk. Het programma van Scheldejazz is nog niet compleet. Onder de in middels vastgelegde namen zijn onder anderen die van The Plocto- nes, Fried Bourbon, Sweet Lord Animals, Saint ]ude, The Moonlo- vers, Laurens loensen 8c band, Champagne Charlie en Along Co- mes Mary. Q www.scheldejazz.nl MIDDELBURG - In het kader van de Week van de Amateurkunst - van 14 tot en met 21 mei in heel Zee land - houdt sociaal-cultureel insti tuut Scoop een fotowedstrijd. Lief hebbers van fotografie worden op geroepen amateurkunst in beeld te brengen. De in te zenden foto's moeten amateurkunst of amateur kunstenaars als onderwerp heb ben. Niet alleen technische kwali teit, maar ook originaliteit en crea tiviteit zijn van belang. Er zijn di verse prijzen te winnen. Meer informatie over de wedstrijd en over de Week van de Amateur kunst is te vinden op de website www.wakzeeland.nl.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2011 | | pagina 13