Kaddafi zet 'moordenaars' in Haven in Zicht o 'Oppassen voor twitterreacties' Toch geld voor Terre des Hommes »m zeeland seaports Vincent van Gogh krijgt eigen tulp PZC 12 26 Moluks monument op Zeedijk in Westkapelle onthuld Benghazi - In de steden Benghazi en Misurata zijn aanhangers van de Libische leider Kaddafi in bur ger actief als sluipschutter en ver moorden daar sinds zondag luk raak opstandelingen en willekeuri ge burgers. Dat meldden de op standelingen en mensenrechtenor ganisatie Amnesty International gisteren. Beide steden zijn in han den van de opstandelingen. De sluipschutters zouden leden zijn van de Revolutionaire Comi tés van Kaddafi „Terwijl woord voerders van kolonel Kaddafi her halen dat zijn troepen een wapen stilstand respecteren, zijn loyalis ten van Kaddafi in actie geko men", aldus crisisonderzoeker Do natella Rovera die voor Amnesty al drie weken onderzoek doet in Benghazi. Volgens opstandelingen hadden aanhangers van Kaddafi in Misura ta gisteren zo'n veertig mensen ge dood. Getuigen hadden eerder ge zegd dat de Kaddafigetrouwen op ongewapende burgers schoten en ook burgers als menselijk schild ge bruikten. De Libische regeringstroépen trok ken zich gisteren circa 100 kilome ter terug vanuit Benghazi, nadat veel van hun wapentuig was ver nietigd door de westerse luchtaan vallen. De overheidstroepen ver schansten zich in de stad Ajdabiya. Ze hebben tientallen kapotte tanks langs de weg moeten achter laten. De regeringsstroepen voer den vanuit Ajdabiya beschietingen uit op de honderden rebellen die tot net buiten de stad waren opge rukt. De opstandelingen voelden zich aangemoedigd door het ge luid van gevechtsvliegtuigen in de lucht. De internationale coalitie laste gisteren een pauze in bij de Libische acties nu het vliegverbod dat de VN eerder afkondigde, effec tief is gemaakt. Er werden boven Libië alleen nog zo'n 75 patrouille- vluchten gevlogen nadat zon dagnacht nog de Bab al-Aziziya-ka- zerne in Tripoli, het commando- en controlecentrum van Khadaffi, met raketten was bestookt. Het complex werd grotendeels ver woest, meldden ooggetuigen. Brit se Tornadogevechtsjagers braken gisternacht een aanval op Libische luchtafweer af uit vrees om bur gers te raken, aldus het Britse mi nisterie van Defensie. pagina 4 en 5: kabinet maakt denkfout pagina 10 en 11: blijven schie ten tot Kaddafi breekt middelburg - Twitter is een mooi middel voor de politie om in te zetten bij opsporing van verdach ten, maar het is heel erg oppasen dat het geen verkeerde reacties op roept. Dat zegt strafrechtadvocaat René de Groot naar aanleiding van het toenemende gebruik van de politie Zeeland van sociale me dia. Hij waarschuwt voor het ont staan van een ongecontroleerde stroom aan reacties over iemand die niets op z'n kerfstok heeft. pagina 2 en 3: snel maar oncon troleerbaar; commentaar izie ook de video op www.pzc.nl WESTKAPELLE - Onder grote belangstelling werd gistermiddag het Moluks monument op de Zee dijk in Westkapelle onthuld. Het bronzen object vormt de gestolde herinnering aan het Moluks opvangkamp dat halverwege de vorige eeuw aan de voet van de dijk lag. De plechtigheid werd bij gewoond door onder anderen een groot aantal oud-kampbewoners zoals Pelpina Sahureka ui terst links. Zij is politiek nog steeds zeer actief y het RMS-ideaal. foto Lex de Meester pagina 17: schietpartij had niet mogen gebeu ren Zie achterzijde 'Buiten'-katern: amsterdam - Kunstschilder Vin cent van Gogh (1853-1890) heeft ruim 120 jaar na zijn dood zijn ei gen tulp gekregen. In het Van Gogh Museum in Amsterdam doopte museumdirecteur Axel Rüger gisteravond de 'Vincent van Gogh tulp'. Het betreft een roodbruine tulp van circa 50 tot 60 centimeter hoog. Het gaat om een nieuwe bloem die recent is gekweekt. De kweek gebeurde in samenwerking met de Keukenhof in Lisse. Er is geen relatie tussen de rood bruine kleur en de werken van Van Gogh, liet een woordvoerster van het museum weten. „Hij heeft geen enkele tulp geschilderd, maar hield wel erg veel van bloemen." Heel Zeeland moet de politie volgen op Twitter reageer op www.pzc.nl Politiek moet zich niet bemoeien met bonussen in bedrijfsleven den haag - De alliantie van hulp organisaties Terre des Hommes, het Liliane Fonds en de Stichting Kinderpostzegels krijgt de komen de vijf jaar toch geld van het minis terie van Buitenlandse Zaken. De subsidieaanvraag voor 2011-2015 was eerst afgewezen, maar na een beroep hiertegen krijgt de alliantie alsnog in totaal maximaal 32 mil joen euro. Dat heeft Terre des Hommes gisteren bekendgemaakt. Word ook abonnee! Zie bon op pagina 2 of bel 088 - 013 99 10 |88% 8 zmssussssso Lenteweer 13° Minder lenen voor hypotheek Judokampioen Huizinga trainer bij Geelhoed DINSDAG 22 maart 2011 - PROVINCIALE ZEEUWSE COURANT - 253e jaargang nr. 68 - los nummer 1,55, zaterdag 2,30 Vandaag bij uw krant de bijlage Buiten WALCHEREN OPSTAND IN LIBIË Internationale coalitie last pauze in bij luchtaanvallen

Provinciale Zeeuwse Courant | 2011 | | pagina 1