Plezier Lastig op basisschool Oost-Souburg zeeland 119 croenLinksShd DTV noemt 'strandpaleis' Domburg gemeente veere in strijd met bestemmingsplan li IMOty Stationsbrug uiterlijk in juni autovrij Lezing Heemkundige Kring in bibliotheek Vlissingse jongen (17) bekent potloodventen w „Wie plezier heeft in het leren, leeft ook makkelijker", zegt schooldirecteur John Eckhardt. „Het Dualbook is leuk om mee te werken, maar taken opzoeken gaat wel een beetje lastig", vindt Puk de Graaf, leerling uit groep 6. Puk de Graaf werkt in de klas met zijn Dualbook. Rekensommen maken of internetten, het kan allemaal op die computer. foto's Lex de Meester dinsdag 22 maart 2011 w olymp oxford baileys blue w*- willi's fellows few vL MODE plein 1940 middelburg www.lavooymode.nl domburg - Binnen de gemeente- raadsfractie van de PvdA/Groen- Links in Veere vindt een wisseling van de wacht plaats. Peter Louwer- se uit Serooskerke wordt als verte genwoordiger van GroenLinks op gevolgd door Peter Geene uit Oost- kapelle. Louwerse houdt na veertien jaar de Veerse politiek voor gezien. Op donderdag 31 maart wordt Geene in .zijn plaats beëdigd als raadslid. Het afgelopen jaar was hij al actief als fractievolger. Geene werkt binnen de protestant se kerk aan ontwikkelingssamen werking. Hij was eerder actief bin nen de zorgsector. Hij noemt de natuur zijn grote inspiratiebron. door Henk Postma domburg - De bouw van een 'ko lossaal' paviljoen op het strand bij de watertoren in Domburg blijkt in strijd met het bestemmings plan. Dat concludeert de raadsfrac tie van DTV na bestudering van opgevraagde documenten. DTV vindt het 'van de gekke' dat B en W toch een bouwvergunning hebben afgegeven. In schriftelijke vragen heeft de fractie ophelde ring gevraagd aan verantwoorde lijk wethouder Jaap Melse (SGP). De DTV-raadsleden Wim Bartels en Adri Roelse zeggen dat de wet houder hen eerder vertelde ver plicht te zijn geweest de bouwver gunning te verlenen omdat vol daan werd aan alle eisen van het bestemmingsplan. Had de gemeen te de vergunning geweigerd, dan had dat kunnen leiden tot een 'miljoenenclaim'. DTV wil nu wel eens van de wet houder horen waarop hij die con clusies baseert. Het kostte de frac tie enige moeite de bepalingen van het bestemmingsplan te ach terhalen. Maar toen die eenmaal op tafel lagen, concludeerde DTV dat de vergunning nooit had mo gen worden afgegeven. Want het te bouwen strandpaviljoen is gro ter, en bijna drie meter hoger dan het bestemmingsplan toestaat, meent de fractie. Ook de ligging (meer naar het midden van het strand) zou ermee in strijd zijn. In Domburg is veel verzet gerezen tegen bouw van het 'strandpaleis'. Men vindt dat het uitzicht en de rust erdoor worden verstoord. Ook komen strandhuisjes in het gedrang. DTV houdt er rekening mee dat in het paviljoen ook slaap- appartementen worden gereali seerd. De fractie bepleit herijking van de regels voor bouw op de stranden. In afwachting daarvan wil ze het bestaand beleid 'bevrie zen'. Maar de rest van de raad wil daar zo gauw nog niet aan. MIDDELBURG De gemeente verwacht dat de Sta tionsbrug in Middelburg in mei of juni afgesloten wordt voor auto's en motoren, met uitzondering van het openbaar vervoer. De brug wordt aangewezen als een 'fiets-/ bromfietspad'. Dit antwoord het college van B en W op vragen van de PvdA-fractie. De WD-fractie vraagt zich overigens het nog wel nodig is de brug 'autovrij' te ma ken. Raadslid Benno Nieiiwenhuis wil eerst weten of het sinds de openstelling van de N57 nog wel zo druk is op de brug en vraagt op schorting van het autovrij maken. MIDDELBURG De Heemkundige Kring Walcheren houdt morgenavond in de Zeeuw se Bibliotheek in Middelburg een lezing over het industriële erfgoed op Walcheren. De lezing wordt gegeven door Toon Franken, de coördinator van de Werkgroep Industrieel Erfgoed Zeeland (WIEZ). Franken vertelt onder meer over de oprichting, doelstelling en activiteiten van de werkgroep. Ook het nog aanwezige en verdwenen industrieel erfgoed op Walcheren komt aan bod, geïl lustreerd met vele afbeeldingen. Aanvang: 20.00 uur. VLISSINGEN De schennispleger die onlangs in de Vlissingse Bloemenbuurt voor onrust zorgde, blijkt een 17-jarige jongen uit die stad te zijn. Hij heeft inmiddels bekend bij de politie. Agenten van de Zeeuwse politie hebben de jongeman gisteren ver hoord over de schennisplegingen in de Bloemenbuurt. Tijdens dat ge sprek gaf hij toe de potloodventer te zijn. Volgens de politie wordt nu pro ces-verbaal tegen hem opgemaakt. Dat wordt naar het Openbaar Mi nisterie gestuurd. De officier van justitie beslist wat er verder met hem gaat gebeuren. MEEST CELEZEN 1Verbazing betaald vrijwilligerswerk 2. Cultuurwerf weg uit theater 3. 105-jarige blijft zingen (foto) STUUR UW TIPS NAAR redactie@pzc.nl Zet uw foto in een album op www.pzc.nl/foto

Provinciale Zeeuwse Courant | 2011 | | pagina 19