sen RCS en Vlissingen sport 135 ren Walcherse concurrent Rood Verwest Coedegebure op Spelers met verkeerd zelfbeeld maandag 21 maart 2011 WÊÊM doelman Arvid Pieterse, maar haal de de derde keer (63e minuut) wel de trekker over. VC Vlissingen voelde zich superieur en gedroeg zich er ook naar, met alle gevolgen vandien. Randy de Dreu leed in de 71e minuut dom balverlies, waarna invaller Robbie van Iwaar- den prachtig inschoot: 2-3. Daarna ontstond een enorm fou- tenfestival, waarbij Vlissingen ver woede pogingen deed om de bui tenspel te omzeilen. „Ik denk dat we er wel zevenhonderd keer zijn ingetrapt", zei trainer Roy Hen- driksen van Vlissingen. „En als we eens een keer niet buitenspel ston den, waren we slordig in de afwer king. Het had ook wel 8-2 of 9-2 kunnen worden. We zijn heel erg mild voor RCS geweest. Maar het belangrijkste zijn de drie punten en we hebben verder geen schade opgelopen." De oefenmeester koester de de punten en moest ook constateren dat de derby niet de glans had waar vooraf op was gehoopt. „RCS toonde in elk geval meer strijd en passie dan in de heenwedstrijd", zei Hendriksen. „Het was inder daad niet sprankelend, maar dat heeft ook te maken met de situatie waarin beide clubs zitten. Wij moeten noodgedwongen een be roep doen op oudgedienden als Renato Dijkstra en Denny ter Stee- raarden. foto Lex de Meester Hij had dit seizoen nog geen enkele kaart moe ten incasseren, maar gis termiddag was het raak bij de derby tussen RCS en Vlissin gen. Verdediger Ben Verwest van de thuisclub kreeg in de 28e mi nuut de gele kaart en zag in de 47e minuut direct rood. „Hij gaf mij een elleboogstoot", be weerde Said Bouzambou nader hand. „Ik dacht eerst dat de scheidsrechter het niet gezien had, maar toen ik opstond, zag ik dat hij meteen rood trok." Verwest had een andere lezing. „Ik kreeg een elleboog van Said. Zelf deed ik helemaal niks. Hij deed net of-ie geraakt was en ging op de grond liggen. Ik was zeer ver baasd dat de scheidsrechter rood trok. Ik hoop dat Omroep Zeeland er goede beelden van heeft." „Misschien moet ik mijn hoop ook maar vestigen op de rappor teur. Vorig jaar kreeg ik drie kaar ten, waarvan er twee zijn kwijtge scholden. Toen had ik geluk dat de rapporteur het anders zag." Nu de trainerscarrousel is gestopt, is het de beurt aan de spelers. De Zeeuwse amateurvoet ballers zijn er dit jaar vroeg bij en wisselen mas saal van club. door Jan Dagevos foto Lex de Meester ge." Het duo deed het gistermid dag overigens zeer verdienstelijk. Complimenten voor Ter Steege en Dijkstra dus, maar het is ook een veeg teken dat twee spelers die aan hun tweede voetballeven be zig zijn, zich zo makkelijk staande kunnen houden. RCS-VC Vlissingen 2-4 (0-1). 34. Björn Langeveld 0-1,48. Björn Lange- veld 0-2,52. Joey van de Zweep 1 -2, 63. Said Bouzambou 1-3, 71. Robbie van Iwaarden 2-3, Mohammed Benkad- dour 2-4. Scheidsrechter: J. van den Hurk (Tilburg). Gele kaart: Ben Verwest (RCS) en Said Bouzambou (Vlissingen). Rode kaart: 47. Ben Verwest (RCS). Aantal toeschouwers: 750. Wat bezielt de Zeeuwse voetballers om in maart al bezig te zijn met een nieuwe club? Het is te gek voor woorden, net zo als het belachelijk is dat een trai ner in december of januari al be kendmaakt het seizoen erop bij een andere club werkzaam te zijn. Sommige clubs moeten nog acht wedstrijden spelen en weten nu al dat er verschillende spelers vertrek ken. En dat is funest? Ja, want ze roepen allemaal wel dat ze het seizoen bij hun club waardig willen afsluiten, maar het is nooit goed voor het enthousias me en de motivatie. Het komt de prestaties in elk geval niet ten goe de. War drijft de Zeeuwse voetbalnoma de? De spelers roepen in koor dat ze op zoek zijn naar een nieuwe, spor tieve uitdaging, maar het draait ook dit seizoen vooral weer om het financiële gewin. Principes be staan niet meer, laat staan clublief- de. Voor een paar euro verkast de Zeeuwse voetballer tegenwoordig al naar een andere club. En die club hoeft dan niet eens per se op een hoger plan te spelen. Misschien is het de speler niet kwa lijk te nemen? Het begint natuurlijk bij de be stuurders. Die zijn zo gek veel geld te steken in de eerste selectie, in de hoop dat dan successen worden geboekt. Opportunisme in optima forma. Maar ook de spelers heb ben boter op hun hoofd. Hoezo? Er lopen in het Zeeuwse amateur voetbal nogal wat spelers rond die een verkeerd zelfbeeld hebben. Als ze één goede wedstrijd hebben ge speeld, denken ze het mannetje te zijn en schermen ze met belang stelling van andere clubs. Allemaal bedoeld om hun prijs op te drij ven. En helaas, de bestuurders en trainers trappen er met open ogen Wdr is de oplossing? Als de clubs zo kwistig met hun geld willen strooien, zouden ze dat beter in de jeugdopleiding ku- nen stoppen. Gewoon geduld heb ben en spelers opleiden voor het eerste elftal. Beetje naïeve gedachte. Dat zal best, maar wat hebben al die transfers het Zeeuwse voetbal dan voot moois opgeleverd? Zo flo rissant staat het Zeeuwse voetbal er niet op. De kans is zelfs groot dat we volgend seizoen niet één ploeg meer op het hoogste niveau hebben. Sander Goedegebure keert na dit seizoen terug op het oude nest. Hij gaat weer voor Vlissingen voetbal len. De verdediger van RCS, die door een blessure al maanden bui tenspel staat, speelde tot dit sei zoen ook al voor Vlissingen. „Vlissingen is mijn club. Daar ben ik opgegroeid", zei Goedegebure gistermiddag. „Er zullen nu wel weer heel veel mensen gaan roe pen dat ik voor het geld kies, maar dat interesseert me niets. Ik wil weer met mijn vrienden spelen en die voetballen volgend seizoen toe vallig bijna allemaal bij Vlissingen. Er staat volgend seizoen een mooie selectie." „Ik heb het dit jaar overigens pri ma naar mijn zin bij RCS. Het is een leuke dub en we hebben een prima groep. Hoewel de prestaties minder zijn, is de sfeer goed geble ven." Goedegebure staat inmiddels al maanden buitenspel vanwege een hardnekkige liesblessure. „Ik ben wel aan het trainen, maar ben nog niet fit." Robben is natuurlijk een uitstekende speler, maar Wesley Sneij- der is geweldig. Ik heb met veel grote spelers op het veld ge staan, maar Wesley zit in mijn hart." Inter-captain Javier Zanetti is van mening dat Sneijder op dit moment de beste Nederlandse voetballer is. In het AD. „Die wielrenners durven wel zeg! De ronde van Peking boycotten., straks gaan ze ook nog de ronde van Mongolië boycotten." Erben Wennemars via Twitter. „Gill Swerts laat het team qua werklust nooit in de steek. Ik geef toe dat hij niet altijd brengt wat wij hopen, maar sinds hij er is, pakken wij wel punten." Feyenoord-trainer Mario Been in het AD over de Bel gische verdediger Gill Swerts, die in de winterstop over kwam van AZ. „Volgens mij kunnen we de samenvatting van Feyenoord-NAC met een gerust hart tegemoet zien. Er is zelfs niet één keer op de deur van mijn kleedkamer geklopt." Scheidsrechter Eric Braamhaar in de Volkskrant. „Omdat het voetbal nog veel te leuk is, heb ik geen moment ge dacht om te stoppen." Twente-goalie Sander Boschker op de clubsite. De 40-jari- ge doelman gaat nog een jaartje door. „Ik was vroeger al fors, heb aanleg, zeker wel, maar ik let op mijn voeding. Gewoon een prakkie of doperwten als avondeten. En daarna niets meer." Ajax-doelman Jeroen Verhoeven vertelt in het AD over zijn forse postuur. „Topsport is een heel intensieve liefde. Die verbreek je niet zomaar. Ie hoofd weet al dat de relatie voorbij is, maar in je hart ben je nog altijd verliefd." Anni Friesinger in NRC.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2011 | | pagina 69