bij spelers van Hoek in Zaamslag sport 131 Terneuzense Boys zakt naar voorlaatste plaats Veerkracht van AZW wordt beloond met zege Kloetinge incasseert een forse tik Pinas blijft rustig na pijnlijke wissel maandag 21 maart 2011 Voor Regilio Pinas (foto) duurde het duel met SC Cenemuiden slechts 43 minuten. Twee minuten voor rust werd hij bij een 2-O-achterstand naar de kant gehaald door trainer Caby Demanet. Het was een pijnlijke wissel, maar Pinas bleef na afloop rustig. „Of ik hem om uitleg heb gevraagd? Nee, daar heb ik geen zin in. Ik heb dit seizoen al vaker om uitleg gevraagd. Maar een duidelijk antwoord kreeg ik dan niet." door Barry van der Hooft CENEMUIDEN - De aanval was er één uit het boekje en zat vol ver nuft en schoonheid. De pass was van Michael Koné, het sublieme overstapje van Josimar Pattinama en de afronding van Ferry Alfons (2-2). De klok gaf aan dat er 72 mi nuten gespeeld waren, Hoek had de wedstrijd stevig in handen en leek klaar om SC Genemuiden te verslaan. Nog geen twee minuten later liep de ploeg echter alweer achter de feiten aan. Uit het niets maakte Genemuiden de 3-2, om daarna ook nog naar een vierde en vijfde goal te counteren. Twee van die treffers kwamen op naam van Martijn Jansen, die ook nog de assist bij de laatste goal ver zorgde. De nummer 10 stapte na afloop meteen op John Schot af Hoe is het in godsnaam mogelijk dat jullie laatste staan, vroeg Jan sen aan Schot. De Zeeuwse mid denvelder moest het antwoord schuldig blijven. „Het heeft uitein delijk altijd met kwaliteit te ma ken", zei hij later. „Anders sta je niet op de laatste plaats." Zijn ogen zaten even vol vuur, na een wedstrijd waarin hij de beste man op het veld was geweest. „Dit is zó frustrerend", sprak Schot. „We komen van 2-0 achter terug tot 2-2 en hebben de wedstrijd in handen. Maar dan valt uit het niets weer die 3-2. Het is om gek van te worden." Nog zeven wed strijden heeft Hoek om het vege lijf te redden. De tijd werkt tegen de ploeg. Schot: „Toch blijf ik posi tief Zolang we niet gedegradeerd zijn, moeten we hoop blijven hou den." De achilleshiel in Overijssel was deze keer het hart van de verdedi ging. Jos van Nieuwstadt speelde geen beste wedstrijd en had het (opnieuw) moeilijk op kunstgras. Giovanni Siereveld had achteraf ge zien eigenlijk niet moeten spelen. „Ik kon door mijn hamstring wel sprinten, maar niet voluit." Het zei wel iets over de communicatie tus sen trainer en spelers. Na een reis van 280 kilometer speelde Siere veld en bleven twee fitte verdedi gers - Dwayne Dildick en Jurgen Landuyt - negentig minuten op de bank. Het kwam Hoek uiteindelijk duur te staan, omdat het centrale duo heel moeilijk grip kreeg op Floren- cio Cornelia. De spits was bij vier van de vijf goals betrokken. Hij was het aanspeelpunt, in een ploeg die na rust op eigen veld niet meer kon dan counteren. Genemuiden nam voor rust tegen de verhoudingen in een snelle 2-0- voorsprong. Erik Rotman krul de een vrije trap binnen, Cornelia stond niet veel later op de juiste plaats om de 2-0 te maken. De der tiende nederlaag van het seizoen SC GENEMUIDEN IHOEK nsa Flier Van Nieuwenhuijzen Netjes Koné Van de Berg Van Nieuwstadt Bremmer Siereveld Rotman De Loof Boes«^ Alfons 63. Lip Schot Jansen Van Brabander S. Visscher Mendes Halfwerk Dejong-^ «5 79. Kolk 73. Bouzambou Cornelia Pinas Riemens 43. Pattinama Doelpunten 13. Rotman 1 -0,23. Cornelia 2-0, 46. Schot 2-172. Alfons 2-2, 74. Jansen 3-2,89. Jansen 4-2, 90+3. Cornelia 5-2 Kaarten SC Genemuiden: Riemens Hoek: Siereveld, Van Nieuwstadt, Van Brabander, Demanet Scheidsrechter W.D. Jansen (Zwolle) Aantal toeschouwers 800 leek een feit voor Hoek, maar de ploeg toonde veerkracht en liet zien voetballend de meerdere te zijn van de nummer acht van de ranglijst. Schot kopte achttien se conden na rust een afgemeten voorzet van Nick de Jong tegen draads binnen (2-1) en daarna ver zuimde Pattinama tot twee keer toe de gelijkmaker binnen te schie ten. Die kwam vervolgens op naam van Alfons en ook na de 3-2 kreeg Hoek kansen (Mille Mendes, Pattinama) op minimaal een gelijk spel. Volgens Gaby Demanet ont brak daarbij niet voor de eerste keer dit seizoen de factor geluk. De trainer was wel te spreken over de veerkracht. „Het was mooi om te zien dat we terugkwamen." Met een donderspeech tijdens de rust had dat niets te maken, merkten enkele spelers na de wedstrijd op. Want na de 2-0-achterstand was het een dooie boel in de kleedka mer van Hoek. Toch richtte de ploeg zich op, vooral dankzij de aanjagers Schot en Alfons. De aanvallen volgden elkaar in snel tempo op, maar dat had ook tot gevolg dat er achterin ruimte werd weggegeven. Genemuiden kon op eigen veld niet meer dan reageren, maar wist daar wel raad mee. Waar Hoek de kansen liet lig gen, zette de thuisploeg de moge lijkheden wel om in doelpunten. Jörg van Nieuwenhuijzen, die zijn ploeg met een aantal knappe red dingen op de been had gehouden, was kansloos bij het schot van Jan sen (3-2). „Dat is een bekend pro bleem voor ons", zei Van Nieuwen huijzen. „We geven op de verkeer de momenten veel te makkelijk doelpunten weg." In aanvallend én verdedigend op zicht was het zaterdag dus wéér 'net niet' bij Hoek. Met nog zeven duels te gaan lijkt degradatie nau welijks meer af te wenden. De kans dat Hoek 'net niet' degra deert, is bijzonder klein. DORDRECHT - Voor Terneuzense Boys wordt de situatie steeds nij pender. De formatie van inte rim-trainer Arie Dekker verloor met 3-1 van Oranje Wit en zag de concurrenten aan de staart van de ranglijst in de eerste klasse C uitlo pen. Oranje Wit kwam sterk uit de startblokken. De Zeeuws-Vlamin gen werden in het eerste deel van de wedstrijd teruggedrongen en vooral tot tegenhouden veroor deeld. De 1-0 was verdiend, maar kwam vreemd genoeg uit een snel le tegenstoot. Nadat de thuisploeg een dot van een kans op 2-0 had laten liggen, kwam de gelijkmaker uit het niets. Ruud Hoogesteger dook in de ruimte achter de defen sie op en tikte de bal langs de uit gelopen doelman (1-1). Na die opsteker kwamen de Zeeuwen beter in de wedstrijd. Het leidde tot een paar gevaarlijke momenten. Op slag van rust miste Gokhan Ersahin alleen voor de doelman. Direct na rust werd het 2-1. Uit een hoekschop misten drie spelers op rij, waarna de vierde de bal half raakte, maar wel binnen schoot: 2-1. De beslissing viel hal verwege de tweede helft, toen een bal voor het doel uit de kluts via Robert Rijnberg in eigen doel ver dween. Het was de nekslag voor de Terneuzenaren, die niet meer bij machte waren om te scoren. Oranje Wit-Terneuzense Boys 3-1 (1-1). 15. Arto Dielhof 1-0, 33. Ruud Hoogesteger 1-1, 46. Sven Akkerman 2-1, 71. Robert Rijnberg 3-1 (eigen doelpunt). Scheidsrechter: W. Roozen- boom (Vlaardingen). Rode kaart: Leen ten Boer (verzorger Oranje Wit). Gele kaart: Quincy Kompai, Ismael Yildirim (beiden Oranje Wit), Tim van Hasselt, Frank van Kouteren, Gokhan Ersahin (allen Terneuzense Boys). Aantal toe schouwers: 250. door Tom Vennink SEROOSKERKE - AZW liet op be zoek bij Serooskerke zien over veerkracht te beschikken. De Axel- se zaterdag-tweedeklasser keek bij rust tegen een 2-0-achterstand aan, maar stapte wel met een 3-2-overwinning het veld af. AZW hield de concurrenten in de strijd tegen degradatie daardoor in het zicht. Arnemuiden en Nieuwdorp lieten punten liggen. Arnemuiden ver loor op eigea veld van DFC (0-3), Nieuwdorp ging met 2-0 onderuit bij WC'68. Koploper Dinteloord profiteerde echter minimaal, door gelijk te spelen tegen SSV65 (2-2). Hekkensluiter De Noormannen verloor met 2-1 bij Pelikaan. Serooskerke-AZW 2-3 (2-0): Aan vankelijk was Serooskerke heer en meester. Binnen twintig minuten leidde de thuisploeg met 2-0 door doelputen van Maikel Simonse en Frank Allaart. AZW knokte zich in de tweede helft echter terug en kwam op gelijke hoogte. Michel Standaert en een eigen doelpunt van Serooskerke herstelden het evenwicht. Wouter Boeije maakte daarna de winnende voor AZW. Dinteloord-SSV'65 2-2 (2-0): Danny Verhoeven 1-0, Danny Verhoeven 2-0, Souliman Abali 2-1, Christiaan Boon 2-2. VVC'68-Nieuwdorp 2-0 (0-0): Piet de Graaff 1-0, Richard Smaling 2-0. Internos-Oostkapelle 3-3 (1-1): Pa trick van Drongelen 1 -0 (strafschop), Maarten van Maldegem 1-1, Tim Brands 2-1, Merijn Roenhorst 3-1, Gio vanni Wattel 3-2, Wouter Verduijn 3-3. Pelikaan-De Noormannen 2-1 (0-1): Niek Minderhoud 0-1, Mario Bolder 1-1, Randy Kroos 2-1. Duiveland-Zwaluwe 1-2 (1-1): Barry Steenpoorte 1 -0, Arnold Loomeijer 1-1, Joey Konings 1-2. door René van Stee Scheidsrechter Van de Koppel wordt na een opstootje omringd door Zaam- slag-spelers, van wie Mario de Fouw (links van hem) en Joris Rademakers (rechts) rood krijgen. foto Peter Nicolai HENDRIK-IDO-AMBACHT - ASWH doorbrak zaterdag de goede reeks van Kloetinge. Na vijf wedstrijden zonder nederlaag werd de Beve- landse hoofdklasser in Hendrik- Ido-Ambacht hardhandig terugge wezen. ASWH-topscorer Henk Roeland was voor de rust goed voor een zuivere hattrick: 3-0. Op de uitslag viel niks af te dingen. „Op bepaalde momenten was ASHW duidelijk een maatje te groot", vond Kloetinge-trainer Cees Houtepen. Het duel werd gespeeld op het kunstgras van een bijveld, omdat het begin dit seizoen gerenoveer de hoofdveld - met echt gras - in een erbarmelijke staat verkeert en afgekeurd was. „Een technisch be gaafde ploeg als ASHW kon er veel beter mee uit de voeten dan wij", zei Houtepen daarover. Met name voor de rust hadden de bezoekers nauwelijks iets in te brengen. De eerste twintig minu ten waren een kopie van een week eerder tegen Kozakken Boys. In tegenstelling tot die wed strijd bleek Kloetinge niet bij machte om zich aan de zware druk van de tegenstander te ont worstelen. Vooral de middenvel ders Mitchell van Esveld en Josie- mar van de Werp en de spitsen Ebu Ozturk en Henk Roeland van ASWH, dat ten opzichte van het 4-0-verlies dinsdag in de beker bij Terneuzen op vier posities was ge wijzigd en zich voor die zeperd wilde revancheren, waren ongrijp baar. Ook gaf Kloetinge te veel ruimte weg. In de negentiende minuut viel dan ook de terechte 1-0, nadat de thuisploeg eerder enkele malen dicht bij een treffer was. Uit een corner kopte Roeland via de on derkant van de lat bij de tweede paal raak. Na ruim een half uur volgde er een discutabele beslis sing van de verder prima leidende arbiter Ebbink. Tot grote verba zing van vriend en vijand legde hij de bal op de stip na een ver meende overtreding van Maarten van Rosevelt op Van Esveld. Tot overmaat van ramp zag de Kloe- tinge-verdediger rood, omdat hij zijn tegenstander een vrije kans zou hebben ontnomen. „Ik ging vol voor de bal", verklaarde Van Rosevelt, „maar hij ging heel erg gretig neer. Toen de scheidsrech ter floot, dacht ik dat hij voor een schwalbe van de tegenstander floot. Ongelooflijk." Met tien tegen elf was er geen houden meer aan. Uit een fraaie voorzet vanaf links kopte Roeland ASWH in de 39e minuut in veili ge haven (3-0). De tweede helft had net zo goed schriftelijk afge daan kunnen worden. ASWH ge loofde het wel en Kloetinge kon de schade beperkt houden.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2011 | | pagina 51