Zeeland PZC t Investeringszone bedrijven uitgesteld Defect aan pomp Doel Biervliet rond op de duofiets ZEEUWS.-VLAANDEREN 14 en 15 15 DRAAGVLAK Ondernemersvereniging City Terneuzen krijgt van ministerie meer tijd voor voorlichting winkeliers Eerste Zeeuwse Boer'n Borrel wordt doorslaand succes Maandag 21 maart 2011 Recordaantal paarden te zien op jaarmarkt van Sint lansteen Tip? zeeuws-vlaanderen@pzc.nl SESS SS 8®SBHB SS door Sheila van Doorsselaer TERNEUZEN - Ondernemersvereni ging City Terneuzen heeft van het ministerie van Economische Za ken uitstel gekregen om onder winkeliers draagvlak te winnen voor de invoering van een bedrij ven investeringszone (BIZ) in het centrum. De experimentenwet BIZ zou eerst per 1 mei aflopen, maar dat is nu uitgesteld tot 1 januari 2012. Tot die tijd heeft city de tijd de BIZ op te tuigen. Ondernemers in het gebied van een BIZ maken jaarlijks een be drag over dat de gemeente in een ondernemersfonds stort. Uit dit fonds worden gezamenlijke activi teiten bekostigd waarvan alle on dernemers profiteren. Te denken valt aan het aanschaffen van feest verlichting, het verwijderen van kauwgom op straat, het organise ren van de sinterklaasintocht en straatanimatie en het promoten van Terneuzen als koopstad. Hier bij is van doorslaggevend belang dat het BIZ-initiatief breed ge steund wordt door de onderne mers in het aangewezen gebied. El ders in het land zijn ondernemers zo te spreken over investeringszo nes, dat er in diverse steden al meer dan één BIZ is. Maar in Ter neuzen liep het initiatief juist spaak op gebrek aan draagvlak. Een paar maanden geleden is on der de winkeliers een draagvlakme ting gehouden, maar dié verliep niet vlekkeloos. Door fouten in het adressenbestand en een verlo pende inzendingstermijn werd de vereiste tweederde meerderheid aan voorstanders niet gehaald. Van de 167 ondernemers brachten er 103 een geldige stem uit. Met 56 stemmen voor en 47 tegen waren et weliswaar meer voorstanders, maar de wettelijk bepaalde twee derde meerderheid is niet bereikt. Als de fouten niet waren gemaakt, had de BIZ het wellicht wel ge haald. City wilde een nieuwe draagvlakmeting doen, maar het verlopen van de experimentenwet naderde snel. Door het uitstel van die termijn heeft City nu meer lucht. „We kunnen nu meer tijd besteden aan het goed voorlichten van de winkeliers", zegt Paul Sa- man, penningmeester van City. „Veel ondernemers hebben nog een verkeerd beeld van een BIZ, ze denken dat het een gemeentelij ke belasting is, en dat is nadrukke lijk niet zo." Saman heeft hoop dat de BIZ er komt. j ZIER1KZEE Meerpaal Terneuzen schoolschaakkampioen Basisschool De Meerpaal uit Ter neuzen is zaterdag in Zierikzee ge kroond tot Zeeuws Kampioen Schoolschaken. Daarmee werd school Binnen de Veste uit Zierikzee, die vorig jaar j. kampioen werd, verslagen. Binnen de Veste eindigde nu als derde. De Eben Haëzerschool uit Tholen werd tweede. Winnaar De Meerpaal gaat op 14 mei naar het Nederlands Kam- pioenschap, in Leiderdorp. BRESKENS Achttien aanhoudingen bij grote drugscontrole Bij een grote drugscontrole op het Veerplein in Breskens heeft de poli tie zaterdag achttien mensen aange houden. Er werd met hulp van een drugshond gecontroleerd in auto's en in bussen. Negen mensen met drugs op zak kregen een dagvaar ding, de rest kreeg een boete van vierhonderd euro. Bij de controle is 109 gram hennep in beslag geno men en-2 gram hasj. Eén verdachte had drugs verstopt in een spelcom puter. Alle drugs zijn vernietigd. Drogisterij Kruiderij De Rode Pilaren is er voor UW qemak! Bestel online: k www.derodepilaren.nl ïlnfo: 0113-250515 mmsss^^ssimmiissmmKmsmmBBSÊmmmsimmmmmaBSSSBSB^BBesmBgssaBsmsum DOEL - In de kerncentrale van Doel heeft zich vorige week een inci dent voorgedaan. Eén van de zes koelpompen, die water moeten stuwen naar de stoomgeneratoren als de standaard watertoevoer stokt, draaide tijdens een test met een te laag toerental. Het pro bleem is verholpen. „De pomp is een half jaar geleden geïnstalleerd en is toen blijkbaar niet exact afgesteld", aldus Mieke Sas, woordvoerster van de kerncen trale. „Bij een mogelijk probleem hebben we overigens genoeg capa citeit met twee pompen." Het incident in Doel heeft geen ge vaar voor de omgeving veroor zaakt, omdat de installaties verder normaal functioneerden. Hulster burgemeester Jan-Frans Mulder kan zich niet herinneren dat Hulst een melding heeft ont vangen over het incident. „Als er écht wat aan de hand was geweest, dan had ik het wel geweten." door Wilma Valk BIERVLIET - De Koninklijke Harmo nie Biervliet speelde zaterdag een vrolijk deuntje bij het dorpshuis ter gelegenheid van de ingebruik neming van een elektrische duo- fiets. Alleen, de fiets was er even niet. Ko Engels, met zijn 95 lentes de oudste inwoner van Biervliet, was samen met wethouder Frank van Hulle gestart voor nog een tweede toerke door zijn dorp. Engels had de smaak te pakken. Hij was eerst al per duofiets met Marinus van der Graaf van Anne- lot ter Walle naar het dorpshuis komen fietsen. De bijzondere fiets, prijs zesduizend euro, kon aangekocht worden dankzij bijdra gen van bewoners, de plaatselijke middenstand en het Rabobank sti muleringsfonds. Het idee deze fiets aan te schaffen was van de ac tiviteitencommissie Biervliet. „De dufiets wordt gestald in serviceflat Annelot ter Walle en is, tegen een kleine, nog te bepalen, vergoeding, beschikbaar", zegt Truus Lijbaert van de activiteitencommissie. De elektrische duofiets is er voor alle inwoners van Biervliet die door ouderdom of door een beperking niet meer zo goed uit de voeten kunnen, maar graag wel eens een Dat het niet moeilijk is, rijden op een elektrische duofiets, bewezen Ko Engels en wethouder Frank van Hulle. Ko fietst overigens nog elke dag op zijn eindje willen gaan fietsen. eigen fiets een rondje door Biervliet. foto Peter Nicolai

Provinciale Zeeuwse Courant | 2011 | | pagina 47