21 zeeland Voorseizoen wordt steeds interessanter Waterongevallen Traditie PZC maandag De krant 8 weken voor 24 euro! VROEGE BOEKINGEN De Zeeuwse recreatiesector heeft positieve verwachtingen voor het voorseizoen, dat eigenlijk de afgelopen week al begonnen is. maandag 21 maart 2011 asmsessssestsms door Wim Hofman Mijn grootvader Wil lem speelde accor deon. Hij speelde walsjes en polka's. Hij speelde zo goed dat hij wel eens bij de verjaardag van de nota ris of van de pastoor van het dorp waar hij woonde, werd uitgeno digd. Als beloning kreeg hij dan een borreltje. Of misschien wel twee. Mijn vader speelde mandoline. Het was een bijzonder instru ment waarop maar liefst twaalf snaren gespannen waren, goed voor een zwaar romantische tre molo. Het verhaal gaat dat hij in zijn verlovingstijd voor mijn moe der speelde, door de telefoon. Hij speelde af en toe ook voor ons. Hij speelde op zijn manier, waar bij hij het instrument plat op zijn knie legde. Hij speelde Zuid-Afri kaanse wijsjes zoals Vat jou goed en trek, Ferreira, of Terang bulan, terang di pinggir kali..., zodat wij mee konden zingen. De woorden van die oude liedjes ken ik nu niet meer. Mijn oudste broer Zweitze leerde op hetzelfde instrument spelen. COLOFON SR V pzc Park Veldzigt 35, Middelburg Postbus 91, 4330 AB Middelburg 0118- 43 4000 Uitgever/directeur Ad Verrest Hoofdredactie Peter Jansen pjansen@pzc.nl Arie Leen Kroon (adjunct) alkroon@pzc.nl Centrale redactie T: 0118- 43 4010 E: redactie@pzc.nl Redactie Walcheren Postbus 91, 4330 AB Middelburg T: 0118- 43 4050 E: walcheren@pzc.nl Redactie Bevelanden-Tholen Postbus 162, 4460 AD Goes T: 0113-31 5670 E: bevelanden@pzc.nl tholen@pzc.nl Redactie Zeeuws-Vlaanderen Postbus 145, 4530 AC Terneuzen T: 0115- 64 5740 E: zeeuws-vlaanderen@pzc.nl Redactie Schouwen-Duiveland Postbus 80,4300 AB Zierikzee T: 0111-45 4650 E: schouwen-duiveland@pzc.nl Advertenties VerkoopteamZeeland T: 0118- 43 4070 E: teamzeeland@bndestem-pzc.nl Business-to-business/de Ondernemer. Zorg Onderwijs. Educatie. Onroerend Goed T: 076- 531 2277 E: segmentteam@bndestem-pzc.nl Familieberichten: 088-0139 999 Personeelsadvertenties: 055- 5388 000 Kleintjes: 0900- 6743 836 Hij speelde goed, maar wel wat hard, zei de leraar, die hem ook in het mandoline-orkest had gezet. Mijn broer antwoordde dat hij niet extra hard speelde, maar dat het door het instrument met al die snaren kwam. Hij speelde dik wijls, zodat hij eelt kreeg op de toppen van zijn linkervingers. Jammer genoeg is de mandoline gebarsten, de steel trok krom, ging steeds verder kapot en het in strument is daarna verdwenen. Sinds een aantal maanden speelt mijn broer echter accordeon. Hij heeft een mooie rode Serenelli met onverslijtbare parelmoeren toetsen en met een aantal regis ters. Hij oefent haast elke dag wal sen en polka's en musettes, ook wel Scarlatti en stukjes van Bach. Een dikke maand geleden speelde hij voor mij Auvergne et Bretag- ne, speciaal voor mij, omdat ik ja rig was. Niet live, hij woont in het oosten van het land, nee, hij deed dat door de telefoon. Ik kon natuur lijk niet nalaten te glimlachen. Hij zal dat ook wel gedaan hebben, denk ik. Voor meer columns: www.pzc.nl/columns Krant niet ontvangen? Wijziging van uw adresgegevens? Gebruik maken van de vakantieservice? Abonnement opzeggen? Vul het formulier in op: www.pzc.nl/lezersservice of bel: 088-013 99 10 Toets 1: bezorgklachten (vanaf 07.00 uur) nabezorging bij melding voor 12.00 uur Toets 2: informatie over uw. abonnement Toets 3: informatie over abonneevoordeel Maandag t/m vrijdag: 08.00 - 17.00 uur Zaterdag: 08.00 - 12.00 uur PZC Lezersservice Postbus 3229, 4800 MB Breda U kunt uw abonnement beëindigen tot uiterlijk vier weken voor het einde van de betaalperiode. U ontvangt een schriftelijke bevestiging. Abonnementsprijzen Maand 25,50 (acceptgiro n.v.t.) Kwartaal 71,95 (acceptgiro €74,95) Jaar €274,95 (acceptgiro €277,95) Auteursrechten Alle auteursrechten voorbehouden Uitgeverij Provinciale Zeeuwse Courant, onderdeel van Koninklijke Wegener NV. Publicatierecht beeldende kunst via Beeldrecht. Gegevensbescherming PZC is een uitgave van Wegener NV. Wegener legt van abonnees gegevens vast voor de uitvoering van de abonnementsovereenkomst. Deze gegevens kunnen gebruikt worden om u op de hoogte te houden van interessante producten en diensten van andere onderdelen van Wegener en zorgvuldig geselecteerde partners. Indien u geen prijs stelt op informatie van de PZC of indien u uw toestemming voor het gebruiken van uw e-mail adres wilt intrek ken, kunt u dit schriftelijk kenbaar maken bij PZC Lezersservice. Zie ook het privacy statement op www.pzc.nl Ja, ik neem de PZC en ontvang de eerste 4 weken gratis en neem aansluitend: een doorlopend abonnement met automatische betaling van 71,95 per kwartaal <na28) D een doorlopend abonnement met betaling per accept van 74,95 per kwartaal ina28) ik neem een proefabonnement van 8 weken voor 24,-. Na deze periode stopt de bezorging vanzelf, (ik heb de laatste 3 maanden geen proef gehad) (P8) Stuur de bon naar: PZC, Afdeling Lezersservice, Antwoordnummer 54050,5004 VB Tilburg. Bellen kan ook: 088 - 013 9910 Straat Postcode Woonplaats Telefoonnummer Emailadres Ik machtig de PZC om het abonnementsgeld van mijn rekening af te schrijven. Rekeningnummer Handtekening De PZC gaal zorgvuldig om it iet persoonsgegevens, In het colofon treft u nadere Informatie aan. door René Schrier Heb je gezien hoe druk het was vorige week zondag in Domburg? Je kon over de koppen lo pen. Het is heel lang geleden dat het zo vroeg in het voorjaar al zo druk was. We hadden moeite met boeken omdat allerlei hotels en lo gies vol zaten." Wat Carla Schönknecht van de VW Walcheren/Noord-Beveland betreft is het toeristische voorjaar goed begonnen. Het past in het beeld van de laatste jaren. Het voorjaar wordt voor de toeris tische ondernemer in Zeeland steeds interessanter. Het is moei lijk extra inkomsten uit het hoog seizoen te genereren, want vol is vol. Maar het blijkt wel mogelijk steeds meer mensen in het voor jaar naar Zeeland te trekken. Dat is ook de ervaring van Arjen Brinkman, voorzitter van de Zeeuwse afdeling van de vereni ging van recreatie-ondernemers Recron. De ervaringen op zijn camping/villapark de Paardekreek in Kortgene en die van collega-on dernemers gaan in dezelfde rich ting. „Misschien dat mensen voor een herfstvakantie eerder aan de herfst- bossen van de Veluwe denken. Maar als het gaat om de voorjaars vakantie staat Zeeland bij de Ne derlandse vakantiegangers hoog op het lijstje." 'Het moet in het hoofd van de mensen komen dat hier de zon meer schijnt' Het is nog niet zo dat het voorsei zoen het hoogseizoen overtreft. Maar het wordt wel steeds interes santer, geeft hij aan. Vooral dit jaar verwacht hij veel van het voorsei zoen omdat Pasen en Pinksteren laat vallen, waardoor de kans op mooi weer alleen maar groter wordt. Brinkman geeft aan dat onderne mers er wel iets aan moeten als ze willen inspelen op extra voorjaars- drukte. „De aanwezigheid van een binnenbad of een binnenspeeltuin helpt wel. Want mensen vinden het niet zo erg als ze in het voor jaar eens wat minder weer heb ben. Dat heeft nog niet zo veel ef fect op hun humeur. Maar dan moeten ze niet in hun auto heel Zeeland af moeten struinen op zoek naar vermaak. Daar moeten ondernemers op investeren. Zee land moet weer investeren in kwa liteit." Ook Carla Schönknecht geeft aan dat het weer voor Zeeland de alles bepalende factor voor de recreatie is. „Het moet in het hoofd van de mensen komen dat in Zeeland de zon vaker schijnt. Dat verzinnen we niet, dat geven cijfers van het KNMI ook aan. De term de Zeeuw se Rivièra is voor de Walcherse kust niet voor niets verzonnen. Dat klopt gewoon. We moeten er alleen wel voor zorgen dat dat ook in het hoofd van de mensen komt te zitten." Om de gasten te vermaken moet je als ondernemer wel van alles organiseren. foto Julianahoeve door Marcel Modde KONINKLIJK DOEN Prinses Laurentien en prins Constan- tijn klusten bij waterscouts De Golf breker in het kader van NL Doet. Be kijk de video op www.pzc.nl/video STUUR UW TIPS NAAR redactie@pzc.nl Zet uw foto in een album op www.pzc.nl/foto MIDDELBURG - Veiligheidsregio's willen duidelijkheid over de moge lijkheid om andere duikteams dan die van de brandweer in te zetten bij waterongevallen. De overheid blijft in alle gevallen verantwoorde lijk voor die taak, zegt burgemees ter Jan Lonink van Terneuzen. „Maar gemeenten mogen zelf bepa len wie ze inschakelen." Lonink is portefeuillehouder brandweerzorg in het landelijke Veiligheidsberaad. In dat verband is de afgelopen maanden gespro ken over de inzet bij waterongeval len. De Nederlandse Vereniging voor Brandweerzorg en Rampen bestrijding (NVBR) beroept zich op jarenlange ervaring om het red dend duiken in handen te hou den. Mede binnen dat kader heeft het Veiligheidsberaad aangedron gen op meer feitelijke informatie over de inzet van brandweerduik-

Provinciale Zeeuwse Courant | 2011 | | pagina 2