Kaddafi houdt nog stand 'ING-baas moet bonus teruggeven' Man rijdt in op fietser met kind achterop 'Rutte doet 1 80ed' PZC 8 AANVAL LIBIË Bombardementen op Libische stellingen volgens VS succesvol verlopen Te veel Belgische friettenten wm 54% O"/ '/Ux Zon 13° Fred Teeven wil gokmarkt liberaliseren Sarkozy laat zich inpakken door - linkse filosoof Ajax haakt af in strijd oi landstitel 25 MAANDAG 21 maart 2011 - PROVINCIALE ZEEUWSE COURANT - 253e jaargang nr. 67 - los nummer 1,55, zaterdag 2,30 WALCHEREN tripoli - De Libische leider Muam- mar Kaddafi geeft zich niet gewon nen, ondanks de aanval op zijn land. Hij zwoer gisteren vergelding en claimde dat de Libiërs hun land zullen verdedigen tegen de 'kolo niale kruisvaarders'. Operatie Odyssey Dawn begon za terdag.' Franse gevechtsvliegtuigen bombardeerden tanks en pantser voertuigen van Kaddafi in en rond Benghazi. Enkele uren later vuur den Amerikaanse en Britse mari neschepen circa 110 kruisraketten a£ Die waren vooral gericht op de luchtafweer bij Tripoli, Misurata en Kaddafi's geboortestad Sirte. Libië zegt dat zeker 64 mensen zijn omgekomen door de westerse luchtaanvallen. Ziekenhuizen zou den zijn geraakt en beschadigd. Kaddafi heeft de bombardemen ten 'terreurdaden' genoemd. In een tv-toespraak liet hij weten dat zijn wapendepots zijn geopend voor het volk. Hij dreigde met aan vallen op militaire en burgerdoe len in landen rond de Middelland se Zee. Toch zal Libië de burger luchtvaart in de regio met rust la ten, zei KaddafTs zoon Saif al-Is- lam later. De coalitie tegen Kaddafi wordt snel uitgebreid. Spanje, België, Ca nada, Noorwegen en Denemarken hebben steun toegezegd. Het is nog niet bekend hoe Nederland wordt betrokken bij de aanval. Voor het Westen is steun uit de Arabische wereld cruciaal. Qatar en de Verenigde Arabische Emira ten lijken zich te hebben aangeslo ten bij de coalitie. Jordanië en Ma rokko hebben hun steun nog niet bevestigd. De Arabische Liga heeft het lucht- offensief veroordeeld, ook al had de landenbond de laatste weken gepleit voor een vliegverbod bo ven Libië en meegewerkt aan een VN-resolutie. Maar de aanvallen gaan verder dan afgesproken, zei secretaris-generaal Amr Moussa zondag. Gisteren zei een rebellen- woordvoerder dat er tijdens de op stand tot nu toe ruim achtduizend doden onder de opstandelingen zün gevallen. pagina 8/9: strategie is er niet pagina 9: storm uit het noorden vlissingen - Een automobilist heeft gistermiddag rond half vier een man die met zijn dochtertje van anderhalf over Boulevard de Ruyter in Vlissingen fietste ver moedelijk bewust aangereden. De uit Vlissingen afkomstige fietser deed aangifte van mishandeling en 'verlaten plaats ongeval'. Bij het Loodswezen ging de fietser uiterst rechts rijden om ruimte te maken toen er tegenliggers op doemden. Een passerende automo bilist drukte hem vervolgens bijna van de weg. De Vlissinger klopte op het raampje van de auto en dat werd geopend. De bestuurder gaf hem een grote mond en begon te schelden. De fietser wilde verhaal halen en wachtte even verderop tot de auto een rondje om Michiel de Ruyter had gemaakt. Terwijl hij wachtte zag hij dat de auto gas gaf en recht op hem afkwam. De fiet ser is naar eigen zeggen geraakt door de auto en viel met de fiets, waarop nog steeds zijn dochtertje zat. De man liep een blauwe plek en een pijnlijk been op. De auto mobilist ging er vandoor. De politie vraagt getuigen te bel len met 0900-8844 of naar het bu reau in Vlissingen te gaan. brussel - België zucht onder een overschot van duizend frietkotten. Het land telt er vijfduizend en dat zijn er volgens het Nationaal Ver bond voor Frituristen (NaVeFri) te veel. Vandaar dat het NaVeFri de opleiding tot 'frituuruitbater' wil verplichten. „Frieten bakken is deels kennis en deels kunst. Als je dat niet bezit kan je geen succesvol le frituur beginnen", zegt voorzit ter Bernard Lefèvre. Volgens hem gaat een derde van alle zaken bin nen 't jaar failliet omdat de klant wegblijft om de slechte kwaliteit. den haag - De strengere regels die minister De Jager (Financiën) aan kondigt voor bonussen van bank- bestuurders moeten met terugwer kende kracht worden ingevoerd. Dat zegt zijn partij, het CDA. De Jager wil dat banken die staats steun krijgen geen extraatjes meer uitdelen aan de bestuurders, maar dit geldt niet voor banken die al steun hebben gekregen, zoals de ING. Het CDA vindt dat ook deze bank de bonussen moet terugge ven. CDA-Kamerlid Elly Blanksma keurt het af dat topman Jan Hom men een hoger vast salaris krijgt en 1,25 miljoen bonus terwijl de lo nen van het personeel worden ge matigd en pensioenen bevroren. pagina 4: strengere regels bonus bij banken Rebellen hebben 25 kilometer buiten Benghazi bezit genomen van een tank van Kaddafi's strijdkrachten. Libische tanks zijn onder vuur genomen door Franse gevechtsvliegtuigen. foto Manu Brabo/EPA cfiSÜEE Politiek moet zich niet bemoeien met bonussen in bedrijfsleven reageer op www.pzc.nl WÊBSSSBS3Ê: reacties3 79 Nederland moet meedoen aan militaire actie tegen Libië H 46% eens amsterdam - Een meerderheid van de Nederlanders oordeelt posi tief over minister-president Mark Rutte, 57 procent vindt dat hij het goed doet. Met Rutte als premier kan de WD het bij een volgende verkiezing nog beter gaan doen. Dat blijkt uit een peiling van Mau rice de Hond. Ruim een op de vijf kiezers (2t procent) oordeelt nega tief over Rutte. Word ook abonnee! Zie bon op pagina 2 of bel 088 -013 99 10 1688 555530'

Provinciale Zeeuwse Courant | 2011 | | pagina 1