buitenland 19 10.754 verslechtert snel □a Vliegverbod heeft veel voeten in aarde □s DH □a Bloedbad bij betoging in Jemen 267 vermisten REIZEN Vrees voor terugval Nederland geeft geld Novigrad Pakistan boos op VS Cjfofx? REIZEN Autorondreis m REIZEN Dode bij demonstratie Disneyland® Paris C^jfobe REIZEN zaterdag 19 maart 2011 JAPAN N-KOREA Grote Oceaan Japanse Rode Kruis werkzaam. De hulpverlening komt maar moei zaam op gang doordat wegen zijn verwoest en er nauwelijks brand stof te verkrijgen is. De hulporganisatie heeft inmid dels wel 90.000 dekens uitgedeeld en biedt psychosociale hulp aan slachtoffers en nabestaanden. De 2.400 opvangcentra bevinden zich alle buiten de straal van dertig kilo meter rond de kernreactoren. De Nederlandse ambassade in Ja pan verstrekt sinds gisteren jo diumpillen aan Nederlanders die Noorwegen Geilo Geilolia appartementen Deze comfortabele appartementen liggen in het toeristische plaatsje Geilo, de poort tot de Hardangervidda en ideaal uitgangspunt voor het ondernemen van vele activiteiten en excursies. 3-kamerappartëment (4-pers. bezetting) o.b.v. logies Reisnummen N0EZ13-06 Diverse vertrekdata in 2011 GE|LO Ga naar uw Globe Reisburo ofoad.nl voor de voorwaarden. Ook te boeken bij dj/obe globe.nl LIBIË Operatie vergt 24-uurs-legersteun door Carel Coseling oad.nl in het land verblijven ter bescher ming tegen schadelijke straling. Meer dan 350.000 huishoudens in Japan zitten nog zonder elektrici teit, ruim 400.000 huishoudens zonder gas. Een miljoen gezinnen hebben geen toegang tot schoon drinkwa ter. Het Nederlandse Rode Kruis heeft rekeningnummer 6868 geo pend. De regering heeft één mil joen euro overgemaakt. Volgens de Japanse politie zijn 6.911 doden geïdentificeerd, 10.754 mensen worden nog vermist. HARARE De Zimbabwaanse premier Tsvan- girai heeft gisteren gewaarschuwd voor een terugval naar de geweld dadige 'donkere dagen' die het land in 2008 teisterden. Dit zou gebeu ren als leiders van buurlanden niets doen aan de spanningen tus sen hem en president Mugabe. Vol gens Tsvangirai zijn leden van zijn partij zonder reden gearresteerd. ABIDJAN Nederland stelt 1 miljoen euro be schikbaar voor noodhulp aan Ivoor kust. Het geld is bedoeld voor hulp aan vluchtelingen en de Liberiaan se gemeenschappen die hen opvan gen. Dat heeft het ministerie van Buitenlandse Zaken gemeld. Giste ren vielen weer tientallen doden bij beschieting in de stad Abidjan. De VN heeft besloten een vliegverbod boven Libië in te stellen om kolonel Muammar Kad- dafi ervan te weerhouden zijn ei gen volk nog langer aan te vallen. Het verbod betreft alle vluchten, militair en civiel, tenzij er vooraf toestemming voor is gegeven. Volgens militaire deskundigen kan het nog wel een week duren voor dat er boven heel Libië effectief een vliegverbod kan worden afge dwongen. In eerste instantie zal volstaan moeten worden met een beperkt verbod bijvoorbeeld bo ven Benghazi. De tweede stad van het land, met zo'n 700.000 in woners, wordt door de krijgs macht van Kaddafi belaagd. Tot nu toe maken opstandelingen - die inmiddels vanuit Egypte worden bewapend - er de dienst uit. Om een vliegverbod effectief te kun nen afdwingen zal de Libische luchtverdediging uitgeschakeld moeten worden. Dat kan met bombardementen of gerichte raket- aanvallen. Ook radarsystemen zullen eraan moeten geloven, net als de communicatiesystemen tus sen Libische bases en de piloten van Kaddafi. Daarnaast zullen Libi sche vliegtuigen en helikopters die alsnog in het luchtruim verschij nen uitgeschakeld moeten worden voordat zij hun bommen kunnen afwerpen of het vuur kunnen ope nen op burgers. De operatie vliegverbod zal geleid worden door Frankrijk en Groot- Brittannië en zou nog dit weekein de kunnen starten als de comman dostructuren zijn geregeld, en er genoeg materieel - vliegtuigen en schepen - in de regio is. De Navo heeft al tussen tien en vijftien oor logsbodems in de Middellandse Zee voor de kust van Libië, waar onder het vliegdekschip USS Kearsarge. De Britten hebben ei gen luchtmachtbases in Gibraltar, Kroatië Hotel Laguna Dit comfortabele hotel heeft een ideale ligging ten opzichte van het strand en het centrum van Novigrad. De pittoreske straatjes, de gezellige boulevard en de kleine jachthaven van Novigrad zijn zeker een bezoek waard! 2-persoonskamer o.b.v. halfpension Reisnummer: BB2201 Diverse vertrekdata in april, mei en juni 2011 Ga naar uw Globe Reisburo of oad.nl voor de voorwaarden. Ook te boeken bij globe.nl Ierland Impressions of the South Ontdek de verscheidenheid van het zuiden van Ierland. Volg de Ring of Kerry, bezoek de Wicklow Mountains en de spectaculaire Cliffs of Moher. U verblijft in Inns en hotels. 2-persoonskamer o.b.v. logies Iers ontbijt Reisnummer: IEEB11 -02 Diverse vertrekdata in 2011 op Malta en op Cyprus (Akrotiri). Daar worden extra Tornado's en Typhoons gestationeerd. Er is een luchtmachtbasis van de Navo in Aviano (Italië). Italië zal de eigen luchtmacht- en marinebasis op Si cilië (Sigonella) openstellen voor een operatie-Libië. De Fransen hebben een luchtmachtbasis op Corsica (Solenzara) en bij Istres, ten noordwesten van Marseille. De VS hebben steunpunten in Rota (Spanje) en Napels. Natuurlijk kunnen er drones (on bemande vliegtuigen) ingezet wor den. Er is echter veel meer ge wenst. Er zijn gevechtsvliegtuigen nodig, tankvliegtuigen om toestel len in de lucht bij te kunnen tan ken, spionagevliegtuigen, patrouil levliegtuigen, toestellen om de be manning van eventueel neerge haalde toestellen te zoeken en te redden, alsmede vliegtuigen die elektronische oorlogsvoering kun nen bedrijven. Bij de gevechtstoe stellen moeten vliegtuigen zitten met precisiewapens die doelen op of vlak bij de grond kunnen tref fen. De hele actie zal de inzet van vele tientallen zo niet honderden vliegtuigen vergen, 24 uur per dag, zeven dagen van de week. Libië is r,8 miljoen vierkante kilometer groot: 45 keer Nederland. De vraag is hoe Kaddafi zal reage ren. In Benghazi lijkt hij van plan kleine groepjes soldaten en huur lingen op pad te sturen om 'verra ders' uit te schakelen. Daar kan een internationale troepenmacht die een vliegverbod moet handha ven weinig tegen doen. Tegelijk biedt het regime onderhandelin gen aan. Het is allemaal tactiek. Kaddafi wil een blamerende mili taire afgang door buitenlandse mo gendheden voorkomen en toch zelf aan de macht blijven. Voor wie hem niet gelooft heeft de Libi sche leider ook een andere bood schap: 'ik zal jullie vernietigen als jullie mij aanvallen'. Hoe en met welk materieel zegt hij niet. ISLAMABAD £j, vim IrehincJ few Ga naar uw Globe Reisburo ofoad.nl voor de voorwaarden. Ook te boeken bij globe.nl oad.nl oad.nl Pakistan neemt niet deel aan de volgende overlegronde tussen de VS en Afghanistan. Het land doet dit uit protest tegen een Ameri kaanse raketaanval op het aan Af ghanistan grenzende noordwesten van Pakistan die donderdag aan tientallen mensen het leven kostte. De relatie tussen de VS en Pakistan staat steeds verder onder druk. DAMASCUS Syrische troepen hebben gisteren in de stad Daraa in het zuidwesten van het land op betogers gescho ten. Zeker een persoon is omgeko men. In de hoofdstad Damascus werd voor de derde dag op rij gede monstreerd voor onder meer de mocratische vrijheden en de vrijla ting van politieke gevangenen. SANAA - De Jemenitische presi dent Ali Abdullah Saleh heeft giste ren de noodtoestand in zijn land afgekondigd. Volgens de president is het besluit genomen door de Hoogste Defensieraad. Hoe lang de noodtoestand van kracht blijft is nog onduidelijk. De noodtoestand werd uitgeroe pen kort nadat veiligheidstroepen in de hoofdstad Sanaa het vuur hadden geopend op tienduizen den antiregeringsdemonstranten. Zeker 31 mensen, onder wie drie kinderen, vonden de dood en tien tallen mensen raakten gewond. Het vuur werd vanaf daken en hui zen geopend op het moment dat demonstranten na het vrijdagge bed naar een plein in het centrum trokken. De veiligheidstroepen hebben bij de nu al weken duren de protesten nog niet eerder zo hard ingegrepen. Ook in de steden Taiz en Aden werd gedemon streerd. In Jemen wordt al weken geprotesteerd tegen en geroepen om het aftreden van Saleh, die 32 jaar aan de macht is. Demonstran ten bivakkeren in heel Jemen op pleinen. Regelmatig komt het tot een tref fen tussen actievoerders en veilig heidstroepen. Frankrijk Beleef vanaf 6 april Disney's Festival vol Magische Momenten Gratis toegang en verblijf voor kinderen t/m 11 jaar en ook nog eens 15% korting op toegang en verblijf voor volwassenen. Boek vóór 12 april 2011! Reisnummer: DPAZ79 Aankomsten van 6 april t/m 7 november 2011 kinderen t/m 11 jaar gratis Ga naar uw Globe Reisburo of oad.nl voor de voorwaarden. Ook te boeken bij globe.nl oad.nl Japan. In het hele land werden slachtoffers herdacht, foto Yomiuri Shimbun/AP

Provinciale Zeeuwse Courant | 2011 | | pagina 9