61 binnenland SPECIALE AANBIEDINGEN Minet Rapport chemie Supervoordeel EGYPTE Ramen nog niet dicht in rosse buurt Deventer Minister Kamp verruimt diplomaregels gastouder LAATSTE DAG genieten van B&O Voorjaars Sale: Spitzenberger en Verbeek in film over Süskind QUICKSCAN Na brand Chemie-Pack blijkt dat KRAS.NL Britten leveren verdachte zaak Van den Hurk uit zaterdag 19 maart 2011 Deventer - Het merendeel van de ramen in de hoerenbuurt van De venter blijft in ieder geval dit week einde nog open. De bestuursrech ter in Zwolle doet maandagmid dag uitspraak in een zaak waarin de exploitant gedwongen sluiting aanvecht. Gistermiddag volgden circa vijftig prostituees de ontwikkelingen in de zaak bij de bestuursrechter in Zwolle. De gemeente Deventer wil de dat de exploitant zijn 34 ramen in de Bokkingshang vorige week maandag al zou sluiten. Zijn aan vraag voor een nieuwe vergunning wordt niet in behandeling geno men omdat hij gegevens over de fi nanciële bedrijfsvoering niet heeft overgelegd. De man heeft de boel echter ver kocht en wil dat zijn opvolgers de kans krijgen het grootste deel van de rosse buurt voort te zetten. Het werk van 75 vrouwen staat op het spel, zo verklaarde de verdediging. Er werd vooral ook veel niet duide lijk tijdens de zitting. De gemeen te spreekt over 34 van de 44 ra-, men in de rosse buurt, de exploi tant zelf zei 39 van in totaal 52 ra men te hebben. Ook was niet hele maal duidelijk om welk bedrijf het ging. Zeven bv's met namen als Hanzestad Doesburg en Hanze stad Kampen hadden de bestuurs dwang van de gemeente aange vochten. Wel duidelijk is dat de raamprosti- tutie al een jaar lang zonder geldi ge vergunning wordt uitgebaat. De bestuursdwang die nu ineens is opgelegd zou in strijd zijn met het zorgvuldigheidsbeginsel en de rechtszekerheid. Ook zei de advo caat van de exploitant te vrezen voor de toekomst van de dames. „Op deze manier zal spontaan een geïmproviseerde tippelzone ont- amsterdam - Jeroen Spitzenber ger en Lotte Verbeek spelen de hoofdrollen in de Nederlandse speelfilm over Walter Süskind, een van de belangrijke medewer kers van de loodsche Raad. Süskind wordt geregisseerd door Rudolf van den Berg. Spitzenberger en Verbeek spelen het joodse echtpaar Walter en Hanna Süskind. Tygo Gernandt neemt de rol van verzetsheld Piet Meerburg voor zijn rekening. De Joodsche Raad werd door de na zi's in het leven geroepen om de deportatie van Nederlandse joden efficiënt te laten verlopen. Bij het transport van de joden naar de ver nietigingskampen speelde Süskind met gevaar voor eigen leven een geraffineerd dubbelspel met de SS. Hij wist samen met het Amster damse studentenverzet 2000 men sen, waaronder veel kinderen, te behoeden voor deportatie. kortingen op magazijn- items, showroommodellen waaronder televisies, geluidssystemen, luidsprekers, p\ telefoons en accessoires. L/v-X BANG OLUFSEN GroenLinks wil debat met staatssecretaris Atsma over on veilige chemische bedrijven. Vrom-lnspectie nam 416 be drijven onder de loep. Zeker 71 bedrijven schieten tekort met veiligheidsmaatre gelen. den haag - GroenLinks is ge schrokken van de uitkomsten van een onderzoek uitgevoerd door de VROM-Inspectie. Daaruit blijkt dat ten minste 71 bedrijven verge lijkbaar met Chemie-Pack niet vei lig genoeg zijn. Dat heeft Groen- Links-Tweede Kamerlid Liesbeth van Tongeren gisteren laten weten in reactie op een Kamerbrief van staatssecretaris Joop Atsma (Infra structuur en Milieu) hierover. „We zijn geschrokken dat zoveel bedrijven niet veilig zijn. De rege ring moet samen met het bevoegd gezag snel orde op zaken stellen. Wij willen een debat. Van Atsma willen we weten hoe hij dit gaat doen", aldus Van Tongeren. Chemie-Pack in Moerdijk ging be gin januari in vlammen op. Naar de brand lopen meer onderzoe ken, waaronder een strafrechtelijk onderzoek naar Chemie-Pack. Ats ma liet op verzoek van de Tweede Schouwersweg 7 Heinkenszand 0113 567614 binnenuit.nl den haag - De diplomaregels voor gastouders worden verruimd. Bin nenkort kunnen ook mensen zon der een opleiding die op de diplo- malijst voor gastouders staat, ge woon aan de slag. Ze moeten dan wel dusdanig geschoold zijn dat ze aan de deskundigheidseisen voor gastouders voldoen. Zij kunnen dit vanaf begin april laten beoorde len door de Dienst Uitvoering On derwijs (DUO). Dat meldt minister Henk Kamp (Sociale Zaken) aan de Tweede Ka mer. Kamp zegt met de verrui ming tegemoet te komen aan een verzoek van WD-Kamerlid Ineke Dezentjé. Zij had eind vorig jaar opheldering gevraagd bij het kabi net, nadat een gastouder was afge keurd wegens een te hoge oplei ding. Haar hbo-diploma werd niet geaccepteerd, terwijl dezelfde op leiding op mbo-niveau wel op de diplomalijst voor gastouders stond. Met ingang van dit jaar ko men ouders met kinderen bij een gastouder alleen in aanmerking voor kinderopvangtoeslag als de oppas in het Landelijk Register Kinderopvang (LRK) staat. De gastouders moeten aan diploma- en kwaliteitseisen voldoen om in het register te komen. Per 1 januari stonden ongeveer 50.000 gastou ders geregistreerd en zevenhon derd gastouderbureaus. Circa 2350 aanvragen voor registratie werden op basis van GGD-onderzoek ge weigerd. Volgens Kamp zijn nagenoeg alle geregistreerde gastouders geïnspec teerd. Enkele honderden hebben geen inspectie gehad en zijn toch in het LRK opgenomen, omdat de gemeente niet binnen de vereiste tien weken na de aanvraag tot re gistratie in actie kwam. Sommige lokale overheden klagen dat ze niet genoeg middelen van het Rijk krijgen om de controles en registra tie uit te voeren. Volgens Kamp gaat de verdeling van de middelen over de gemeen ten straks beter omdat door het landelijk register nu duidelijker is waar hoeveel gastouders zitten. Hij vraagt de gemeenten die niet alle inspecties hebben uitgevoerd daarom de inspecties te hervatten. waarom zou je meer betalen BOEK ONLINE of bel 0900-9697 tscpn, of ga naar de dichtstbijzijnde Vakantiewinkel van Arke of "j^-reizefl Prijzen zijn per persoon tenzij anders vermeld. Prijzen zijn exclusief reserveringskosten en Calamiteitenfonds. londen - Nadat een uitzettingsver- zoek voor de stiefbroer van Nicole van den Hurk aanvankelijk een maand was uitgesteld, besloot de Britse justitie gisteren alsnog tot uitlevering. De Eindhovenaar krijgt zeven dagen de tijd om in beroep te gaan, daarna wordt hij waarschijnlijk zo snel mogelijk naar Nederland overgebracht. De man zou twee weken terug te genover de Engelse politie hebben bekend in 1995 zijn stiefcus Nicole van den Hurk te hebben omge bracht. De man werd op 8 maart in Engeland aangehouden. Het meisje verdween op 6 oktober 1995 toen ze met de fiets op weg was naar haar bijbaantje. Ander halve maand later werd haar lichaam gevonden in de bossen tussen Mierlo en Lierop. Zij was met geweld om het leven ge bracht. Strandverlenging mogelijk! Nijlcruise Egypte 8 dgn incl. ontbijt, lunch en diner Vertrek: 14 april t/m 27 oktober diverse gegarandeerde vertrekdata! geniet (optioneel) van de schitterende cultuurschatten langs dè Nijl! inclusief vlucht, verblijf op riviercruise, transfers en deskundige reisleiding Zie www.kras.nl/35689 Nijlcruise strandvakantie Egypte 15 dgn incl. ontbijt, 7 x lunch en 7 x diner Vertrek: 26 aprili/m 27 oktober excursiepakket met bezoek aan Luxor, Edfu, Aswan en Kom Ombo voordelig bij te boeken! inclusief vlucht, riviercruise, hotel, trans fers en deskundige reisleiding Zie www.kras.nl/35691 Rondreis Egypte 8 dgn incl. ontbijt, 4 x lunch en 6 x diner Vertrek: 7 april t/m 27 oktober •boek nü zeer voordelig het excursie pakket, met alle schatten langs de Nijl! inclusief vlucht, verblijf op riviercruise en in hotels, excursiepakket entreegelden Cairo, rondreis en deskundige reisleiding Zie www.kras.nl/38113 Rondreis Egypte 15 dgn incl. ontbijt, 7 x lunch en 8 x diner Vertrek: 26 april t/m 25 oktober •schitterende excursies tijdens de Nijl cruise voordelig bij te boeken! inclusief vlucht, riviercruise, hotels, ex cursies entreegelden Cairo, rondreis en deskundige reisleiding Zie www.kras.nl/35687

Provinciale Zeeuwse Courant | 2011 | | pagina 6