wat fijne ingrediënten sport 35 Demanet wil wel graag een cadeau Tuitert schrijft eigen jongensboek Zelfvertrouwen is terug bij hoofdklasser Kloetinge Van der Zweep is de volgende zaterdag 19 maart 2011 k Vorige week werd duidelijk dat Alfaro Pentury en Roy van der Kaap aan het eind van dit seizoen RCS voor Vlissingen verruilen. Ze krijgen daar ge zelschap van Joey van der Zweep (foto). De aanvaller heeft zijn handteke ning al gezet bij de concurrent, maar wilde zijn overgang pas bekendma ken na de derby van morgenmiddag in Oost-Souburg. Overgang van Vlissingen naar RCS PERIODE Medio 2006 Medio 2007 Medio 2008 Medio 2009 Medio 2010 Medio 2011 SPELERS Geen Youssef Ahrouch, Salim Ben Sellam, Mo Benkaddour Abdoe Abdenbi, Reguillo Vandepitte Joey van der Zweep, André Siereveld, Bésar Xhoxhaj, Khalid el Hattach Sander Goedegebure, Rudley St. Jago hij morgen bij de selectie, want heel veel smaken heeft Roy Hen- driksen niet meer. De trainer heeft de afgelopen maanden flink wat spelers af zien haken. Omdat Vlis singen geen tweede elftal meer heeft, moet hij bij noodgevallen een beroep doen op spelers van Felix Binicewicz bron Barry van der Hooft het derde, zoals Dijkstra en Hans ten Broek, of zijn assistent Denny ter Steege, die inmiddels weer een vaste waarde is geworden. Om zulke problemen volgend sei zoen te ver-mijden, is de stichting Ondersteuning Topsport Zeeland (OTZ) flink aan het shoppen voor VC Vlissingen. Dat Pentury, Van der Kaap en Van der Zweep de overstap maken van RCS -naar Vlis singen, maakt het duel van mor gen nog een beetje pikanter. Al is het jammer dat van dat trio vrijwel zeker alleen Pentury in actie zal ko men. André Siereveld zit tegen Vlissin gen, de club waar hij groot werd, zijn laatste van zes duels schorsing uit. Sander Goedegebure, ook al zo'n ex-VCV'er, staat door een sle pende blessure nog steeds langs de kant. En net als Van der Kaap is ook Kjell Vanderhaeghen ge schorst. De spits, vorige week goed voor twee goals, speelt sinds de winterstop voor RCS en voetbalde vorig seizoen al een halfjaar voor Vlissingen. Door de afwezigen bij zowel RCS als Vlissingen wordt het puzzelen geblazen voor-de trainers Michel Leonhart en Hendriksen. Dat is jammer, want zo'n derby verdient eigenlijk de beste ingrediënten. De kans is ook groot dat het duel voor lopig voor de laatste keer in compe titieverband wordt gespeeld. RCS vecht tegen degradatie, Vlissingen wil met behulp van de euro's van OTZ zo snel mogelijk hogerop. Of het duel net zo enerverend zal worden als bijvoorbeeld de editie van vorig seizoen in Oost-Sou burg, valt te bezien. Siereveld en Steven Visser haalden het einde van de wedstrijd niet door hun tweede gele kaart. Vlissingen won met 0-3, vooral dankzij uitblinker Raymond Wolff De van een dub bele beenbreuk herstellende mid denvelder, die beide clubs diende, ontbreekt morgen óók. Zonder Wolff was Vlissingen eerder dit sei zoen op eigen veld met 2-0 te sterk. Toen zagen zevenhonderd toeschouwers op een zaterdaga vond een vrij matte, eenzijdige der by. Dat duel heeft er wel voor ge zorgd dat RCS op revanche aast. Voor het publiek is het te hopen dat de vonken er vanaf vliegen. Dat past namelijk-bij deze derby, ook zonder flink wat fijne ingre diënten. mmmÊmimmmmimmsgimmmmKmm door Barry van der Hooft TERNEUZEN - Gaby Demanet vier de gisteren met vrienden en fami lie zijn 53e verjaardag. Vandaag zou hij, in de vorm van drie pun ten, best een cadeau willen ontvan gen van zijn spelersgroep. Hoek vertrekt vanochtend om 8.30 uur naar SC Genemuiden voor één van de verste uitwedstrijden van dit seizoen. „We gaan proberen die ploeg te verrassen", zegt de Bel gische trainer. Gezien de uitslagen van de laatste weken - van zowel Hoek als SC Ge nemuiden - moet dat tot de moge lijkheden behoren. Hoek speelde zaterdag tegen Rijnsburgse Boys (1-1) een meer dan behoorlijke par tij en schakelde dinsdag Roosen daal uit in de achtste finale van de districtsbeker. Dat optreden was minder overtuigend. „Maar we hebben wel de hele wedstrijd ge controleerd", keek Demanet terug op het duel met de zondag-twee deklasser. „We hadden alleen wat vaker moeten scoren." De tegenstander van vandaag is niet aan een sterke serie bezig. Ge nemuiden speelde na de winter stop zes wedstrijden en won er slechts één van. „Toch zijn ze op ei gen veld wel sterk", aldus Dema net. „Onze thuiswedstrijd tegen Genemuiden verloren we met 2-1. Ook toen verzuimden we de 2-0 te maken en maakten zij er in de laatste twintig minuten wél twee. Maar dat is het verhaal van dit sei zoen." De oefenmeester kan vandaag weer een beroep doen op Ferry Alfons, die tegen Roosendaal één wedstrijd schorsing uitzat. Centra le verdediger Giovanni Siereveld," die het bekerduel vanwege een op spelende hamstring liet schieten, is ook speelklaar. Daardoor ontbreken vandaag al leen Cédric Roussel en Stijn Ma- hieu. De laatste trainde donderdag weer mee en Demanet had hem vandaag graag met het tweede elf tal mee willen laten doen, in de derby tegen Terneuzense Boys 2. „Maar door de reglementen mag Stijn niet meer met het tweede meedoen. Hij heeft al te veel wed strijden in het eerste elftal ge- - speeld. Het is jammer, want we moeten hem nu tijdens trainingen weer wedstrijdfit zien te krijgen." Mahieu ontbreekt vandaag dan ook in de selectie, die zich vanoch tend op kan maken voor een rit van zo'n 275 kilometer. Demanet: „We zullen aanvalsdrift moeten tonen en koelbloedigheid voor het doel. Daar ontbreekt het bij ons nogal eens aan. Ik vond ons in de heenwedstrijd zeker niet* minder dan Genemuiden. We gaan daarom proberen die ploeg te verrassen." door Jan Dagevos KLOETINGE - Hoofdklasser Kloetin ge zit lekker in zijn vel. De Beve- landse club boekte de laatste twee weken twee belangrijke overwin ningen en staat nu weer stevig in de middenmoot. „Het vertrouwen is toegenomen", zegt trainer Cees Houtepen. „We hebben een heel jonge groep, maar we schrikken niet meer zo snel ergens van." Kloetinge krijgt vandaag in Hen- drik-Ido-Ambacht tegen ASWH de kans om zelfs naar de zesde plaats op de ranglijst te stijgen en goede zaken te doen in de derde periode. „Daar houden we ons he lemaal niet mee bezig", zegt Hou tepen. „We moeten ons zien te handhaven. We zijn op de goede weg, maar het zit onderin nog steeds dicht bij elkaar. We hebben nu 23 punten, maar we zullen er uiteindelijk' in de dertig moeten halen om ons te handhaven." In de uitwedstrijd tegen ASWH kan Kloetinge niet beschikken over Björn Quartel en Michel Maaskant. Beiden zijn voor één duel geschorst. ASWH werd afgelo pen week door Terneuzen uitge schakeld in het bekertoernooi. De Zuid-Hollanders verloren met 4-0. door Jolien Storsbergen AMSTERDAM - Mark Tuitert: schaat ser, olympisch kampioen en nu ook schrijver. Gisteren presenteer de hij zijn boek 'Vancouver 210210, zonder strijd geen overwinning'. „Dit is mijn verhaal." De knusse kantine van de Jaap Eden Baan in Amsterdam is afgela den. Met uitzicht op Nederlands eerste kunstijsbaan werd de biogra fie van Mark Tuitert officieel ge doopt. Zijn olympische voorgan gers op de 1500 meter keken vanaf de wand goedkeurend toe. De keuze voor de locatie was snel gemaakt. „Wij schaatsers zijn eigen lijk allemaal kinderen van Jaap Eden", verduidelijkte Tuitert, die in 2010 ook de naar Eden vernoemde prijs voor sportman van het jaar won. „Het is bovendien de thuis- baan van Kees Verkerk en Ard Schenk." Na 38 jaar trad op de Olympus ein delijk iemand in hun legendarische gouden voetsporen. Tuitert won op 20 februari 2010 het konings nummer van het schaatsen: de me trische mijl. Schenk deed dat in 1972, Verkerk vier jaar eerder. Op de omslag van het boek staat '21 februari' vermeld. Het is geen tikfout. „Voor mij was het weekend eigenlijk één grote, lange dag. Maar in Nederland was het 21 februari toen ik de medaille won en in Van couver toen ik deze omgehangen kreeg. Vandaar 210210", legde de olympisch kampioen uit. „Het staat ook mooier zo." De weg naar de hoogste trede was er één vol hobbels. Privéproble- men met zijn ouders en het harde trainen met ziekte en blessures tot gevolg zorgden ervoor dat zijn ta lent lange tijd niet volledig tot was dom kwam. Het was 'een eeuwige strijd tussen verstand en gevoel'. En het verstand verloor het vaak; thuis en tijdens trainingen. „We vermoordden elkaar", lichtte oud ploeggenoot Erben Wennemars tij dens de presentatie toe. „We wil den niet voor elkaar onderdoen." Bang voor de reacties van familie en (oud-)teamgenoten op zijn ont boezemingen, is Tuitert niet. „Ik wilde het goed doen, heb er de tijd voor genomen", aldus Tuitert. „Het is mijn verhaal. Ik wilde dat het boek recht deed aan mijzelf maar tegelijkertijd ook aan mijn familie en teamgenoten." Dat is hem gelukt. Zijn jongere broer Rob, Gianne Romme, Erben Wennemars en coach Jac Orie spra ken gisterem lovende woorden. Wennemars: „Het is zijn waarheid, maar ik denk dat het ook echt de waarheid is." Geen Spelen, geen WK's, het leek het verhaal van Tuiterts leven te worden. Tot onder trainer Jac Orie de ommekeer kwam. Op 29-jarige leeftijd was hij eindelijk klaar voor de aanval op de troon en schaatste hij de race die hij 'al jaren zo graag had willen schaatsen'. Roy van der Kaap Khalid el Hattach foto Evert Elzinga/ANP

Provinciale Zeeuwse Courant | 2011 | | pagina 69