zeeland 125 goud krijg je geld Cleijenborch pakt zilver en goud Stiltewandeling door Manteling Clubavond vliegvisvereniging Sandee - rflnlT 'Tamr zaterdag 19 maart 2011 Het nieuwe trio Strange Brew bestaat uit John Muis, David Egter van Wisse- Lkerke en James van de Water. Autobedrijf Tholen B.V. SAAB specialist Ruim 80 jaar een begrip in mobiliteit verkoop onderhoud tuning aircoservice Gagelboslaan 161 Bergen op Zoom Tel. 0164-247636 E: info@tholenbv.nl www.tholenbv.nlwww.saabtuning.nl OOSTKAPELLE - Bij Kasteel Westho- ve vertrekt morgen om 11.00 uur een stiltewandeling door de Mante ling tussen Domburg en Oostka- pelle. De tocht duurt minstens een uur en onderweg wordt niet ge praat. De wandeling is immers be stemd voor mensen die willen er varen wat stilte met je doet. Infor matie en aanmelden: Marjolein Houben (06-28625349). gouden munten. Bij ons krijg je' al leen de prijs in goud, terwijl je er bij een verzamelaar of antiquair veel meer kunt krijgen. Dit is een waardevolle armband",vertelt ze. De jongen knikt. „Ik kon het pro beren", zegt hij. „Ik wil er wel van af en ik zag pas vanmorgen de ad vertentie in de krant." Het is niet druk, in de Oos- terscheldezaal van het Van der Valk-hotel. „Maar dat hoeft ook niet", zegt Altus Die- ner, Ankes collega. Met zijn twee ën kunnen ze de toeloop makke lijk aan. Diener komt eveneens uit Zuid-Affika en kan de Zeeuwse tongval van de mensen hier prima verstaan. „Dat zal wel anders wor den als we meer naar het noorden van het land afreizen. Dat accent schijnt voor ons moeilijker te vol gen." De zaken in Nederland gaan tot dusverre boven verwachting. „1\vee jaar geleden toerden we voor het laatst door Nederland. Toen viel het een beetje tegen door competitie van andere bedrij ven. Maar nu gaat het uitstekend." Het goud uit Nederland, net als dat uit België en Rusland, is meest al 14 karaats. „Niet het hoogste aan tal, maar toch niet slecht. In Scan dinavië vindt je 18 karaats, in Ame rika 10 karaats, in Cyprus is het 9 karaats. Over het algemeen kun je zeggen, hoe zuidelijker je komt hoe lager de goudwaarde." Diener en Baumler doen dit werk nu alweer een aantal jaar. „Een stu die kan je er niet voor volgen, dit leer je in de praktijk. Wij hebben een opleiding gevolgd bij dit be drijf." Zo kunnen ze al snel zien of een goudmerk authentiek is, of verdacht. „Als er geen goudmerk in zit, hebben we andere metho den om erachter te komen of het echt goud is of niet", zegt hij, ter wijl hij naar een klein flesje vloei stof wijst. „Als het daarmee zwart kleurt, dan weet ik al genoeg. Dan is het hooguit verguld." Roadshow EU is 14 april weer in Ho tel Van der Vaik in Goes. Meer infor matie www.europeanroadshow.net door Claudia Sondervan COUJNSPLAAT - Hans Everse en Ja- co Bakker van verzorgingshuis Cleijenborch in Colijnsplaat zijn gisteren in de Utrechtse Jaarbeurs tweede geworden in de strijd om het Beste Menu in de Zorg. Ook wonnen zij de Gouden Dessertle pel voor het beste toetje. Daar mee evenaart Everse zijn presta tie van vorig jaar. „Mooi en jam mer", reageerde Everse. „Want ik ging voor goud." Dat komt volgend jaar, gelooft medejurylid en meesterkok Sjaak Jobse uit Koudekerke. Het ver schil met de winnaar (Het Elcker- liekziekenhuis in Helmond - red.) was minimaal. Terwijl Hans giste ren maar nèt door de voorronde kwam. De juryleden geven de fi nalisten altijd tips, en volgens mij heeft Hans de hele nacht doorge werkt met dit fantatsische resul taat. Hans is superactief in de kokswereld, hij verzamelt gedre ven mensen om zich heen. Deze prijzen zeggen genoeg over de kwaliteiten van Noord-Beveland- se en Zeeuwse keukens. ]aco Bak ker is heel goéd, heel constant en rustig. Het is niet makkelijk ko ken op een podium in de laar- beurs, met publiek en Pierre Wind die overal doorheen wap pert. We gaan nog veel van Ever se horen. Everse en Bakker krijgen naast hun trofeeën duizend euro mee voor hun instelling, Cleijen borch. Dat geld wil Everse in de huiskeuken stoppen, „eventueel in een mooi servies voor speciale gelegenheden", bedenkt de chef-kok. De recepten voor het bekroonde driegangenmenu staan binnen kort op zijn kookwebsite: www.kookookeens.nl •S-HEER ABTSKERKE - Vüegvisvereni- ging Lure and Emerger houdt dins dag 22 maart een clubavond. Niet-leden zijn ook welkom. Aan bod komt het vliegvissen in het Oostvoornse meer. Een vereni gingslid zal alles vertellen over de verschillende stekken en vismetho- den. De informatiebijeenkomst wordt gehouden in dorpshuis Vers- vliet in 's-Heer Abtskerke en be gint om 19.30 uur. Tuincentrum Strakke betonsteen Promo In 7 kleuren, maat 20 x 30c m afr.MM pWpstict jatfet 15.5? m? Dit jaar organiseert de Zeelandhallen géén tuinbeurs. Wij waren daar altijd ruimschoots vertegenwoordigd met een grote stand. Maar ook dit jaar willen wij u graag spreken! staan wij met ons -tl "beursteam voor u klaar Met behulp van 12 showtuinen geven wij u vakkundig advies en informatie over bestrating en alle andere producten voor uw tuin. We showen ook de noviteiten en trends voor 2011. Wij verzorgen ook tuinontwerpen en geven u graag vrijblijvend een offerte voor aanleg en eventueel onderhoud van uw tuin. Tuin Terras Kamperland Nieuwewug.fi -1-193 PA Kamperland-' Tül 13-372738 tiiinenterraskamperland sandee Als ze weg zijn haalt Baumler haar schouders op. „Dat gebeurt wel va ker, dat ze toch afzien van de ver koop. Het geeft niet, dat begrijpen we wel. Uiteindelijk betalen we al leen voor het goud, niet voor het arbeidsloon van de juwelier", zegt ze, in onvervalst Zuid-Afrikaans Nederlands. Als een jonge man van ergens mid den twintig enkele antiek ogende sieraden op het tafeltje kiepert, wijst ze hem resoluut af „Deze armband is gemaakt van oude, antiquair te brengen. „Dat levert veel meer op", zegt ze. foto Willem Mieras

Provinciale Zeeuwse Courant | 2011 | | pagina 67