^openbare werken zeeland 123 Hoogste punt Bodemkwaliteitskaart Schouwen goedmakertje eerdere verrijking Dorpsraad vergadert over voortbestaan Boekenmarkt en poppentheater Vakantiecursus Italiaans op reis Workshop breien voor beginners VffliM r//k 252 335 zaterdag 19 maart 2011 ren, maar boomsoorten als eik en linde die beiden een respectabele leeftijd kunnen bereiken. „Want wat wij willen als gemeente is bo men voor de toekomst." Ook wordt gekeken naar ziektege- voeligheid. Een iep is vatbaar voor iepziekte, een plataan is gevoelig voor de schimmels van de massa- riaziekte. De eiken en linden die I nu klaarstaan in de gemeenteloods in Renesse zijn een jaar of 5 a 6 oud en enkele meters hoog. De kluit zit ingepakt in jute en dat blijft er ook gewoon omheen zit ten. Verstraeten: „Dat is in een jaar of twee weg. En je kunt ook pas na twe.e jaar zien of een boom aan slaat. Na het eerste jaar moet de boom nieuwe wortels gaan ont wikkelen." De aanloop naar boomfeestdag is druk voor de gemeentemensen. Er moeten plantgaten worden gegra ven, zonodig grond verbeterd en bomen aangevoerd. Boomfeestdag zelf is het eveneens alle hens aan dek. De gemeente zorgt voor spa des, werkhandschoenen en al wat er verder nodig is om bomen te p ZIERIKZEE - Singelstate - een nieuw F appartementengebouw van de Wa- terwijk in Zierikzee - bereikt dins dag het hoogste punt. Rond 15.00 1 uur wordt dat feit door de toekom stige bewoners gevierd. Verwacht wordt dat het apparte mentencomplex na de zomer wordt opgeleverd. fJJ NADER In het artikel 'Vier leraren weg bij Pie- ter Zeeman' zijn een paar fouten geslo pen. De lestabel wordt niet terugge bracht van 34 naar 23, maar van 34 naar 32. Het orthopedagogisch cen trum maakt geen deel uit van Pontes scholengroep en het is niet per se zo dat vier tijdelijke docenten weg moe ten. De inkrimping wordt zoveel moge lijk opgevangen met natuurlijk verloop. es: 224 Windmolens bij de Zeelandbrug verpesten het landschap door Piet Kleemans ZIERIKZEE - De momenteel ter inza ge liggende Bodemkwaliteitskaart van Schouwen-Duiveland is (on derdeel van) een goedmakertje van de gemeente Schouwen-Dui veland aan het Rijk. Volgens het Rijk zou de gemeente in 1990 onrechtmatig geld hebben verdiend aan de verplaatsing van metaalhandel Groenleer. De ge meente moet van het Rijk ter com pensatie van wat omschreven wordt als 'onrechtvaardige verrij king' ruim 92.000 euro aan extra bodemprestaties op Schou wen-Duiveland leveren. Dat dient te gebeuren in de periode van 2010 tot en met 2023. Dit zórgt ervoor dat de gemeente Schouwen-Duiveland de kans krijgt met deze geldmiddelen een foto Dirk-Jan Cjeltema kunnen planten en bij iedere plantlocatie lopen mensen van openbare werken rond om hand en spandiensten te verlenen. Geen sinecure want alles bij elkaar komen 569 basisschoolleerlingen in actie. Een deel van het gaat plan ten, anderen gaan knotten. Nieuw dit jaar is dat - indachtig het mot to 'Bomen smaken naar meer' - een aantal fruittelers meedoet aan boomfeestdag. Vier bedrijven zet ten woensdag hun deuren open en leiden kinderen rond over hun bedrijf Ook zonder een school kan een dorp leefbaar zijn reageer op www.pzc.nl/schouwen-duiveland OUWERKERK Het eigen voortbestaan ïs een van de agendapunten die op de~ agenda staat van de vergadering van de dorpsraad Ouwerkerk, aanstaande dinsdag Ook wil de dorpsraad het met de inwoners hebben over hoe het ge steld is met de leefbaarheid op het dorp. Verder staat het financieel verslag op de agenda. De vergadering van de dorpsraad Ouwerkerk wordt gehouden in het dorpshuis. Aanvang 20.00 uur. RENESSE Morgen wordt in Renesse de eerste van een nieuwe serie themamark- ten gehouden. Rondom de Watermeter in het cen trum van het dorp wordt een boe kenmarkt gehouden met verschil lende kramen. Voor kinderen is er Oudhollands poppentheater en worden gratis suikerspinnen uitge deeld. Ook de winkels in het dorp zijn morgen geopend. De boekenmarkt is van 13.00 tot 17.00 uur. verantwoorde, haalbare en prakti sche bodemmodule - onderdeel van het milieubeleid - uit te voe ren. Het opstellen van een bodem kwaliteitskaart en een nota bo dembeheer vormen hier een on derdeel van. Bodemkwaliteitskaart en nota bo dembeheer liggen momenteel ter inzage bij de gemeente. Wie het beleidsdocument wil in zien kan bij de balie van het ge meentehuis een papieren exem plaar vragen, maar langs digitale weg kan het ook, en wel via www.schouwen-duiveland.nl/In- woner/Wonen_en_Omgeving/Mil- ieu/Bodem Wie meer wil weten kan bellen met Rob Heintjes van de afdeling Ruimte 8c Milieu (0111-452252). De inspraakprocedure loopt tot en met 29 april. ZIERIKZEE De Zeeuwse Volksuniversiteit start komende dinsdag (22 maart) met een korte vakantiecursus Italiaans op reis. De cursus bestaat uit 10 lessen van anderhalf uur en wordt gegeven in het ROC-gebouw aan het Janne- wekken in Zierikzee. Het accent van de cursus zal na de eerste lessen op de conversatie ko men te liggen. Ook wordt aandacht besteed aan de Italiaanse cultuur. Meer info: 0118-634800. SEROOSKERKE In The Dutch Cottage aan de Rid- derweg bij Serooskerke geeft Kiki Visser 22 maart een workshop voor beginnende breisters. Deelnemers leren opzetten, recht en averecht breien, minderen, meerderen, ajour- en kabels breien. Ook aan de orde komen technieken als verkor te toeren en afkanten en leren de deelnemers hoe ze 'op maat' kun nen breien. Wie een steek laat val len wordt geleerd deze weer op te rapen. Info: 0111-671593. In deze krant vindt u 3 advertenties met de Gele Kever. Deze auto^ is telkens op weg naar een andere Europese bestemming (zie het verkeersbord). Reken de kortste route uit tussen bestemming 1, 2 en 3 (in deze volgorde), mail de uitkomst in kilometers, de naam en de datum van de krant naar autovakantie@globereisburo.nl en WIN EEN AUTOVAKANTIE!* Wilt u zeker zijn van een heerlijke autovakantie? Boek dan één van onze spectaculaire aanbiedingen: Spanje MalgratdeMar App. Odissea Park**** 8 dagen o.b.v. logies Vertrek: april t/m oktober Italië jvjiiü Loano Hotel Garden Lido**** 8 dagen o.b.v. halfpension Vertrek: mei t/m juli Per app. va. Per persoon va. 'Kijk voorde voorwaarden op www.globe.nl/autovakantie. 220 winkels 0900 - 8098»,20pmj WWW.globe.nl gaat nét even verder

Provinciale Zeeuwse Courant | 2011 | | pagina 65