Boomfeestdag zorgt voor drukte bij 22 Gemeente Goedereede vraagt oordeel burgers over functioneren Laatste afval-les voor leerlingen Beatrixschool Gespreksgroep omgaan met dementie zaterdag 19 maart 2011 ^#1 1€3 In de gemeenteloods aan de Duinzoom staan de 'boomfeestdagbomen' voor de Westhoek klaar. Daar gaan aan Dapperweg en Bernhardstraat eiken en lindebomen de grond in. VOORBEREIDING Schouwen-Duiveland wordt 115 bomen groener, fruittelers leiden kinderen rond door Piet Kleemans De eerder ingekochte bo men worden nog eens geteld, de spades schoongemaakt en de werkhandschoenen vast klaarge legd. De buitendienst van de ge meente Schouwen-Duiveland be reidt zich voor op de 55ste editie van de Boomfeestdag. Vroeger had onder meer de toen malige gemeente Westerschouwen een eigen boomkwekerij. Dat is al lang voltooid verleden tijd. Anno 2011 is het veel efficiënter bomen in te kopen bij commerciële kwe kerijen in den lande. Rond boom feestdag geeft dat elk jaar weer een piek in de bestellingen en 2011 is daarop geen uitzondering. Schou wen-Duiveland wordt woensdag 115 bomen groener. Daar zit van alles tussen. Populair zijn eiken en linden maar er wor den woensdag ook bijzondere bo men geplant. Leerlingen van De Klimop in Dreischor gaan aan de Vlasakker in hun dorp twaalf Am- berbomen planten. De Amber- boom is een oorspronkelijk uit Noord-Amerika afkomstige loof boom. De Amberboom kan 45 me ter hoog worden, maar in Neder land wordt hij doorgaans niet ho ger dan 10 a 20 meter. De boom dankt zijn naam aan de kleur van de hars die zich in de bast bevindt. De jonge bast is roodbruin, later wordt deze grijsbruin en diep ge groefd. De bladeren doen denken aan die van de Esdoorn. In de werkplaats van openbare werken aan de Duinzoom bij Ren- esse staan de bomen voor de West hoek - 25 eiken en 23 lindes - keu rig in het gelid klaar voor de boom- plantdag. Woensdag in alle vroeg te zorgen medewerkers van de dienst ervoor dat de bomen bij de plantlocaties klaargezet worden. De plantgaten - en dat zijn soms behoorlijke kraters - worden door de gemeentewerkers gemaakt. Peter Verstraeten van district West; „Grotere bomen zetten we vaak ook al in het plantgat klaar zodat de kinderen alleen de kuil maar vol moeten scheppen. Het is belangrijk dat de bomen op de juis te diepte staan. Te diep is niet goed." Niet elke boom leent zich voor elke locatie. Meestal gaat het goed, maar een enkele keer komt het volgens Verstraeten voor dat een boom op een bepaalde plek niet aanslaat en vangen moet wor den door een ander. „En je moet ook heel goed kijken of de boom waar hij geplant is overlast kan ge ven of niet. Een eik is mooi, maar geeft eikels. Dat kan soms hinder lijk zijn." Bij de keuze van de bo men staat duurzaamheid centraal. Geen snelle groeiers als populie- door Piet Kleemans GOEDEREEDE - De gemeente Goed ereede wil van haar inwoners we ten wat die van het functioneren van de gemeente vinden. Een door de gemeente ingehuurd on derzoeksbureau heeft een enquête opgesteld. Het onderzoek heeft de titel 'Waar staat de gemeente' meegekregen en het is de bedoeling dat de uit komsten ervan een objectief beeld van de kwaliteit van de organisatie en de diensten en producten van de gemeente Goedereede. Deze week hebben 1200 willekeu rig gekozen inwoners van de ge meente Goedereede een enquêteformulier. Bezoekers van het gemeentehuis in Goedereede worden eveneens ondervraagd. Zij krijgen wel een andere vragenlijst voorgeschoteld, toegespitst op de dienstverlening in het gemeente huis. De vragenlijsten zijn ano niem. Andere gemeenten voeren dezelfde onderzoek uit. Daarmee kunnen de prestaties van de deel nemende gemeenten met elkaar worden Vergeleken. De gemeente Goedereede hoopt dat veel inwo- ners het enquêteformulier inge vuld terugzenden. De gemeente zegt de uitkomsten van het onder zoek te willen benutten om de kwaliteit van de gemeentelijke or ganisatie te verbeteren. Het onder zoek loopt tot 23 april. De resultaten verschijnen half sep tember op de website van de ge meente. Herenstraat 20-22 MIDDELBURG Riant hérenhuis in de bin nenstad van Middelburg. Deze in Jugendstil gebouw de woning 1907) biedt zeer veel ruimce en heeft nog veie originele elemen ten zoals paneel- en schuif deuren, haardpartijen en stukplafonds. De gebruikt- mogelijkheden zijn legio, G.a wonen/werken. Prijs op aanvraag ZIERIKZEE - Met een afval- en recy- clingles op de ZMLK-Beatrixschool in Zierikzee sluit Koos de Vuilnis man maandag zijn tournee langs 26 Schouwen-Duivelandse basis scholen af De resultaten van het bezoek van Koos staan al, zegt het organiserende centrum voor na tuur- en milieu-educatie. Kinde ren gaan volgens het centrum spontaan aan de slag om de hoe veelheid afval op school en thuis te beperken. Het project krijgt nog een staartje. De school die het meest zijn afval weet te reduceren wint een zeeles op het strand. De ze les wordt gegeven door Neptu- nus. www.natuuravontuur.nt ZIERIKZEE - In verpleeghuis Corne lia in Zierikzee gaat dinsdagmid dag een gespreksgroep omgaan met dementie van start. De gespreksgroep is bedoeld voor mantelzorgers van dementeren den. In vijf bijeenkomsten wordt aandacht besteed aan het verloop van dementie, omgaan met veran derend gedrag en de veranderin gen in het leven van de mantelzor gen In Nederland krijgt 1 op de 5 men sen een vorm van dementie. Ge spreksleiders zijn Angelique van der Wegen en Heieen Muste. Meer informatie is verkrijgbaar op tele foonnummer 0111-439980.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2011 | | pagina 64