Zeeland PZC 2I 'Vernieuwing Bruinisse snel oppakken' A.S. ZONDAG No-flyzone SCHOUWEN-DUIVELAND 22 en 23 24 en 25 MASTERPLAN WD: projectontwikkelaar kan snel beginnen Alle bakken verzamelen... I Buurtbewoners pakken vernielers almanak Boomfeestdag zorgt voor drukte bij openbare werken Zaterdag 19 maart 2011 Alleen voor gewicht in goud krijg je geld Tip? schouwen-duiveland@pzc.nl door Melita Lanting BRUINISSE - De vernieuwing van de dorpskern van Bruinisse moet zo snel mogelijk worden opgepakt. Dat zegt de fractie van de WD. Volgens raadslid Wout van den Berg is projectontwikkelaar Vine Batenburggroep er klaar voor en moet niet gewacht worden tot 2014, zoals nu in de planning staat. ,„Het zou een gigantische opsteker voor Bruinisse zijn als het cen trum eerder aangepakt", aldus Van den Berg. „Zoals het er nu uit ziet zou er volgend jaar gebouwd kun nen worden en dan is volgens de projectontwikkelaar de kop van de Nieuwstraat als eerste aan de beurt." Van den Berg heeft uit een gesprek met de projectontwikke laar begrepen dat vanuit de ambte lijke organisatie is aangegeven dat de gemeente wacht op initiatieven vanuit de markt. „En de WD vindt dat geen goed signaal, dat al leen gewacht wordt op initiatieven vanuit de markt." Bruinisse moet de komende jaren worden opgeknapt. Daarvoor is een masterplan opgesteld. In het centrum staan verschillende pan den leeg die wachten op een her bestemming. Daarnaast zijn ook verschillende plannen voor het op knappen van straten en pleinen en ook de verplaatsing van de Bru- se Boys en de nieuwbouw voor de scouting vallen onder het master plan. Alle projecten kunnen alleen niet gelijktijdig worden uitge voerd. Bestemmingsplannen moe ten worden gewijzigd of de finan ciering is nog niet rond en daarom is een planning gemaakt. Volgens wethouder Ad Verseput zijn de jaren die in de planning ge noemd zijn niet heilig. „Als een project eerder kan worden uitge voerd dan verlenen wij daar mede werking aan", zegt hij. „We moe ten niet op elkaar gaan wachten. Veel plannen zijn al redelijk ver, maar wij moeten de zaken ook wel eerst op een rijtje hebben." Daarbij doelt Verseput op bijvoor beeld de financiering van de pro jecten waar de gemeente verant woordelijk voor is. OPEN!) MIDDELBURG, Mortiereboulevard 28 (Woonboulevard Mortiere), 0118-60 66 90 Kijk voor overige adressen en openingstijden op www.keukenkampioen.nl (fff-' HANSWEERT Buurtbewoners hebben gister nacht twee mannen die vernielin gen pleegden in Hansweert, overge dragen aan de politie. De inwoners zagen hoe het twee tal, een 17-jarige Goesenaar en een 20-jarige man uit Urk, een ruit van een woning en autospiegels ver nielden. De Hansweertenaren zijn op zoek gegaan en troffen het duo aan op de Kanaalweg. Daar zijn ze door de gealarmeerde politieagenten aange houden. Tip? redactie@pzc.nl Om de Libische bevolking te bescher men, heeft de Veiligheidsraad van de Verenigde Naties een no-flyzone in gesteld. Dat gebeurde om ervoor te zorgen dat Kadaffi zijn bommenwerpers niet kan inzetten tegen demonstran ten. De Hulsterse volgde het nieuws op de voet. „Ha", zei ze toen het be sluit gevallen was, „ik zou willen dat ze bij mij in de achtertuin een 'no fly zone' instelden." Daar vlie gen weliswaar geen bommenwer pers, maar agressieve dazen voe ren er wel pijnlijke steekaanvallen uit zodra de gezinsleden zich buiten wagen. De steekvliegen komen in warme dagen massaal af op paar den die in de wei achter de tuin gra zen. Op dat soort dagen zit er voor het Hulsterse gezin niets anders op dan zich puffend in binnenshuis te ver schansen achter veilige rolhorren en lamellen. RENESSE - Keurig in het gelid staan ze; de af- Ie - op de foto door gemeentewerker Pieter Schouwse Westhoek naar het Westerschouw- staan, maar dat aantal wordt alleen in het valbakken. De komende tijd verhuizen de van Hattem - met kleine porties tegelijk van se strand. Verspreid over de Westhoek komen hoogseizoen ingezet. In voor- en naseizoen kunststoffen containers na een laatste contro- de gemeenteloods en andere locaties in de er alles bij elkaar zo'n 450 op het strand te staan er minder. foto Dirk-Jan Gjeltema

Provinciale Zeeuwse Courant | 2011 | | pagina 63