goud krijg je geld zeeland i 25 bij spoelcentrum n Chef-kok Cleijenborch pakt weer zilver en goud Sandee 3ooo-ste dialyse 'Snelle aanpak centrum in Lievensberg Bruinisse opsteker zaterdag 19 maart 2011 bergen op zoom - Ruim een jaar na de opening van het Dialysecen trum in het Lievensberg zieken huis, is de drieduizendste behande ling uitgevoerd. De patiënten kre gen gisteren taart. Er zijn negen be- handelstations. Patiënten moeten daar drie keer per week, vier uur achtereen, hun bloed spoelen. door Melita Lanting bruinisse - De vernieuwing van de dorpskern van Bruinisse moet zo snel mogelijk worden opgepakt. Dat zegt de fractie van de WD. Volgens raadslid Wout van den Berg is projectontwikkelaar Vine Batenburggroep er klaar voor en moet niet gewacht worden tot 2014, zoals nu in de planning staat. ,„Het zou een gigantische opsteker voor Bruinisse zijn als het cen trum eerder wordt aangepakt", al dus Van den Berg. „Zoals het er nu uit ziet zou er vol gend jaar gebouwd kunnen wor den en dan is volgens de project ontwikkelaar de kop van de Nieuwstraat als eerste aan de beurt." Van den Berg heeft uit een gesprek met de projectontwikke laar begrepen dat vanuit de ambte lijke organisatie is aangegeven dat de gemeente wacht op initiatieven vanuit de markt. Dat vindt de WD niet goed. Bruinisse heeft de komende jaren een opknapbeurt nodig. Daarvoor is een masterplan opgesteld. In het centrum staan verschillende pan den leeg die wachten op een her bestemming. Daarnaast zijn ook verschillende plannen voor het op knappen van straten en pleinen. Alle projecten kunnen alleen niet gelijktijdig worden uitgevoerd. Be stemmingsplannen moeten wor den gewijzigd of de financiering is nog niet rond en daarom is een planning gemaakt. Volgens wethouder Ad Verseput zijn de jaren die in de planning ge noemd zijn niet heilig. „Als een project eerder kan wor den uitgevoerd dan verlenen wij daar medewerking aan", zegt hij. Wij verzorgen ook tuinontwerpen en gevon u graag vrijblijvend een offerte voor aanleg en eventueel onderhoud van uw tuin. Nieuwföwe^S 4493 PA Kamperland I' 0113-37273B tuinenterraskamperland sandee B mi mm, n r^rirBmwnTnBrmiiairiTiirinni door Claudia Sondervan coujnsplaat - Hans Everse en Ja- co Bakker van verzorgingshuis Cle- ijënborch in Colijnsplaat zijn giste ren in de Utrechtse Jaarbeurs twee de geworden in de strijd om het Beste Menu in de Zorg. Ook won nen zij de Gouden Dessertlepel voor het beste toetje. Daarmee eve naart Everse zijn prestatie van vo rig jaar. „Mooi en jammer", rea geerde Everse. „Want ik ging voor goud." Dat komt volgend jaar, gelooft medejurylid en meesterkok Sjaak Jobse uit Koudekerke. Het verschil met de winnaar (Het Elckerliek- ziekenhuis in Helmond - red.) was minimaal. Terwijl Hans gisteren maar nèt door de voorronde kwam. De juryleden geven de fi nalisten altijd tips, en volgens mij heeft Hans de hele nacht door gewerkt met dit fantatsische resul taat. Hans is superactief in de koks wereld, hij verzamelt gedreven mensen om zich heen. Deze prijzen zeggen genoeg over de kwaliteiten van Noord-Bevelandse en Zeeuwse keukens. Jaco Bakker is heel goed, heel constant en rustig. Het is niet makkelijk ko ken op een podium in de Jaar beurs, met publiek en Pierre Wind die overal doorheen wappert. We gaan nog veel van Everse ho ren. Everse en Bakker krijgen naast hun trofeeën duizend euro mee voor hun instelling, Cleijenborch. Dat geld wil Everse in de huiskeu ken stoppen, „eventueel in een mooi servies voor speciale gelegen heden", bedenkt de chef-kok. De recepten voor het bekroonde driegangenmenu staan binnenkort op zijn kookwebsite: www.kookookeens.nl antiquair te brengen. „Dat levert veel meer op", zegt ze. foto Willem Mieras gouden munten. Bij ons krijg je al leen de prijs in goud, terwijl je er bij een verzamelaar of antiquair veel meer kunt krijgen. Dit is een waardevolle armband", vertelt ze. De jongen knikt. „Ik kon het pro beren", zegt hij. „Ik wil er wel van af en ik zag pas vanmorgen de ad vertentie in de krant." Het is niet druk, in de Oos- terscheldezaal van het Van der Valk-hotel. „Maar dat hoeft ook niet", zegt Altus Die- ner, Ankes collega. Met zijn twee ën kunnen ze de toeloop makke lijk aan. Diener komt eveneens uit Zuid-Afrika en kap de Zeeuwse tongval van de mensen hier prima verstaan. „Dat zal wel anders wor-' den als we meer naar het noorden van het land afreizen. Dat accent schijnt voor ons moeilijker te vol gen." De zaken in Nederland gaan tot dusverre boven verwachting. „Twee jaar geleden toerden we voor het laatst door Nederland. Toen viel het een beetje tegen door competitie van andere bedrij ven. Maar nu gaat het uitstekend." Het goud uit Nederland, net als dat uit België en Rusland, is meest al 14 karaats. „Niet het hoogste aan tal, maar toch niet slecht. In Scan dinavië vindt je 18 karaats, in Ame rika 10 karaats, in Cyprus is het 9 karaats. Over het algemeen kun je zeggen, hoe zuidelijker je komt hoe lager de goudwaarde." Diener en Baumler doen dit werk nu alweer een aantal jaar. „Een stu die kan je er niet voor volgen, dit leer je in de praktijk. Wij hebben een opleiding gevolgd bij dit be drijf." Zo kunnen ze al snel zien of een goudmerk authentiek is, of verdacht. „Als er geen goudmerk in zit, hebben we andere metho den om erachter te komen of het echt goud is of niet", zegt hij, ter wijl hij naar een klein flesje vloei stof wijst. „Als het daarmee zwart kleurt, dan weet ik al genoeg. Dan is het hooguit verguld." Roadshow EU is 14 april weer in Ho tel Van der Valk in Goes. Meer infor matie www.europeanroadshow.net Als ze weg zijn haalt Baumler haar schouders op. „Dat gebeurt wel va ker, dat ze toch afzien van de ver koop. Het geeft niet, dat begrijpen we wel. Uiteindelijk betalen we al leen voor het goud, niet voor het arbeidsloon van de juwelier", zegt ze, in onvervalst Zuid-Afrikaans Nederlands. Als een jonge man van ergens mid den twintig enkele antiek ogende sieraden op het tafeltje kiepert, wijst ze hem resoluut af „Deze armband is gemaakt van oude, Vrijburgstraat VLlSSlNGEN 3 vrijstaande nieuw te bouwen IKK H woningw met garage aan de wS» karakteristiekeVfijburgstraat. stra- tegisch gelegen dissen Middelburg en Vhssmgen. Deze authentiek ogende, fraaie woningen liggen op een fraai perceel met. vee! privacy. Diverse uitbreidingen mogelijk zoals een slaapkamer met badka- Binnenkort in de verkoop! begane grond Schrijf u nu in voor nïeer infonrtace! Koopsom vanaf 369.000,- v.o.n, makelaar Ons vpilrdifjc (wetMftgiSaftiiód; Op 26 maart Zaterdag 26 maart Tuincentrum Voor de sfeer rondom uw woning KAMPERLAND Dit jaar organiseert de Zeelandhallen géén tuinbeurs. Wij waren daar altijd ruimschoots vertegenwoordigd met een grote stand. Maar ook dit jaar willen wij u graag spreken! Met behulp van 12 showtuinen geven wij u vakkundig advies en informatie over bestrating en alle andere producten voor uw tuin. We showen ook de noviteiten en trends voor 2011. Diverse natuur steen soorten o.a. hardsteen en graniet Strakke betonsteen Promo In 7 kleuren, maat 20 x 30cm Autobedrijf Tholen B.V. SAAB specialist Ruim 80 jaar een begrip in mobiliteit verkoop onderhoud tuning aircoservice Gagelboslaan 161 Bergen op Zoom Tel. 0164-247636 E: info@tholenbv.nl www.tholenbv.nlwww.saabtuning.nl

Provinciale Zeeuwse Courant | 2011 | | pagina 55