Alleen voor gewicht in 241 zeeland Fusie van drie kunstbureaus INRUIL SIERADEN Vakmanschap van de juwelier zit niet in de prijs Klanten scannen Parkeren Terneuzen boodschappen zelf in ah z'zee verkeert in impasse 74 Per persoon va. 175 BEELDENDE KUNST Volg het PZC videonieuws via www.pzc.nl/video Frankrijk Languedoc Q Camping Le Neptune**** 3 dagen o.b.v. logies Vertrek: april t/m augustus Groot-Brittannië Qad York SMS 4-daagse Citytrip Ind. retourovertocht per boot en transférs Vertrek: maart t/m december door Lilian Dominicus Baie dankie, zegt Anke Baumler, als ze afscheid neemt van een ouder echtpaar. De twee heb ben net enkele gouden sieraden verkocht aan de Zuid-Afrikaanse medewerkster van de Roadshow EU, een Brits bedrijf dat door Eu ropa tourt om goud op te kopen. Opbrengst: 400 euro. Maar niet al les wat ze deze ochtend hebben meegenomen hebben ze ingele verd. Want de emotionele waarde is soms groter dan de marktwaar de. „Voor deze armband van mijn moeder krijg ik maar 140 euro, ter wijl ik die veel heb gedragen toen mammie gestorven was", verklaart de vrouw. Anke Baumler bekijkt een gouden armband met munten. Later zal ze adviseren het sieraad naar een verzamelaar of ZIERIKZEE - De Albert Heijn in Zie- rikzee gaat mensen zelf hun bood- schappenlaten afrekenen bij een zogeheten betaalpaal. De winkel gaat de komende weken' volledig op de schop. Vandaag om 16.00 uur sluiten de deuren. Donderdag 31 maart gaat de winkel om 18.00 op feestelijke wijze weer open. Volgens manager Omar Nahari is de winkel dan onherkenbaar ver bouwd. „Alles wordt nieuw de vloer, de plafonds, de schappen, de kassa's." De stellingen worden hoger, waar door het assortiment kan worden uitgebreid. Aan de tiendaagse ver bouwing werkt een ploeg van hon derd tot honderdvijftig mensen. De houdbare producten gaan in opslag, de versproducten die na vandaag overblijven gaan naar de voedselbank. TERNEUZEN - De ondernemers in de Terneuzense Nieuwstraat en de exploitanten van het Scheldethea- ter en bioscoop Cine City verke ren met de gemeente Terneuzen in een impasse over de parkeer voorzieningen in het noordelijk deel van het centrum. De ondernemers toonden met een onderzoek de ergernis over par- keerfaciliteiten aan, zoals het aan tal plaatsen én haperende appara tuur op piekmomenten (voor en na voorstellingen in het Schelde- theater) in dé parkeergarage onder het Theaterplein. De gemeente Ter- neuzen trekt op basis van een ei gen onderzoek (2010) andere con clusies. Bij een maximale bezet ting in het theater en de bioscoop is er behoefte aan 389 parkeerplaat sen. In de directe omgeving zijn er 394 beschikbaar. „In pieksituaties kunnen mensen ook een stukje lo pen naar het theater, bijvoorbeeld vanaf de parking op het Stadhuis plein. Daarover verschillen wij van mening met de ondernemers", zei beleidsmedewerker Peter van de Kerkhove. De ervaring van de me dewerkers van het parkeerbureau leert dat automobilisten zich bij drukte niet graag naar het over loopterrein aan de Binnenvaart- weg laten verwijzen. Een telling tij dens de vier uitverkochte voorstel lingen van Bert Visscher dit jaar leerde hen ook dat er nog voldoen de ruimte was op de parkeerplaat sen op de Westerscheldedijk (40), Veerhaven (20) en het Theater plein (20). Het CDA wil een inter mediair om uit de impasse te ko men maar dat ziet wethouder Co van Schaik niet zitten. „Wij zien dat de parkeergarage bij het thea ter in twee maanden tijd alleen 's avonds vier keer vol staat." zaterdag 19 maart 2011 6 Per stacaravan va. t Per persoon va. •Kijk voor de voorwaarden op www.globe.nl/autovakantie. 22.0 winkels 0900 - 808ftw> WW.W.globe.nf gaat nét aven verder door Theo Giele MIDDELBURG - De provincie Zee land wil het provinciale Centrum voor Beeldende Kunst (CBK) laten samengaan met twee Walcherse kunststichtingen: Buro Beeldende Kunst Vlissingen (BBK, onderdeel van de Cultuurwerf) en de Stich ting Beeldende Kunst Middelburg (SBKM). De nieuwe organisatie zal de pro vinciale taken die het CBK uit voert, blijven verzorgen. De directeuren van de instellingen voor beeldende kunst en de drie Walcherse gemeenten spreken over fusie op initiatief van de pro vincie. Die verwacht daarvan een aanzienlijke besparing op het ge bied van huisvesting, management en personeel. Dagelijks provinciebestuurder Har ry van Waveren riep een jaar gele den de Zeeuwse cultuurwethou ders bijeen om te praten over het behoud van de 'parels' voor de beeldende kunst in Zeeland. Dat speelt wat de gemeenten betreft vooral op Walcheren, waar twee lokale stichtingen actief zijn. De Middelburgse wethouder Ed de Graaf zegt dat alleen al voor zijn gemeente fusie een besparing ople vert van 200.000 euro per jaar. Het CBK, dat Zeelandbreed een sti mulerende en coördinerende rol heeft, opereert vanuit een pand aan de Balans in Middelburg. De Stichting Beeldende Kunst Middel burg zorgt onder meer voor exposi ties in De Vleeshal en in de Kabi netten van de Vleeshal. SBKM houdt kantoor aan de Zusterstraat. In Vlissingen heeft BBK de kazer ne Willem3 als expositieruimte en de stichting IK die naast de water toren in Oost-Souburg exposities houdt. In Veere vinden exposities in de Grote Kerk plaats. De Walcherse gemeenten hopen op efftcientere organisatie van ex posities en een Walcherse verde ling van tentoonstellingen over de best passende locaties. Zo is er kritiek op de lastige toeganke lijkheid van de Kabinetten van de Vleeshal aan de Zusterstraat. De Vleeshal naast het stadhuis op de Middelburgse Markt staat niet ter discussie als expositieruimte voor internationale experimentele kunst. In deze krant vindt u 3 advertenties met de Gele Kever. Deze auto is telkens op weg naar een andere Europese bestemming (zie het verkeersbord). Reken de kortste route uit tussen bestemming 1, 2 en 3 (in deze volgorde), mail de uitkomst in kilometers, de naam en de datum van de krant naar autovakantie@globereisburo.nl en WIN EEN AUTOVAKANTIE!* Wilt u zeker zijn van een heerlijke autovakantie? Boek dan één van onze spectaculaire aanbiedingen: 1. Duur Calvijn College Krabbendijke 2. Dordtenaar loopt in armen politie 3. Kamperlandse beste voorlezer STUUR TIPS NAAR bevelanden@pzc.nl Meest gelezen AutoTeam www.autoteam.ni Gemiddeld brandstofverbruik en CO - uitstoot, liter/100 km: 11,0-3,5; kms/liter: 9,1 - 28,6; CO, gr/km: 259 - 94. De 50/50 deol loopt van 1 jan. t/m 31 mrt. 2011 Let op! Geld lenen kost geld c-X"

Provinciale Zeeuwse Courant | 2011 | | pagina 54