zeeland 123 moestuin en achter de Wii 150.000 Marga van de Plasse Harmonie EMM Kapelse politie richt EST1* zkh op geweldspreventie Fruitige quilts in het museum N255 gestremd door eenzijdig ongeluk Klassieke muziek in SVRZ-locaties Lezing en bezoek aan de stad Lille Zeeuwse vliegvissers houden clubavond Balcony Players spelen in de Vroone zaterdag 19 maart 2011 B Vorig jaar deden 150.000 Nederlanders mee aan de landelijke vrijwilligersac- „Voordat we de handen uit de mouwen staken zijn we begonnen met een tie NL Doet van het Oranjefonds. Dat was een recordaantal. De organisatie goede stamppot met worst. We kunnen er flink tegenaan. We willen met probeert dit record dit jaar te verbreken. het vrijwilligerswerk het goede voorbeeld geven." kruiningen - Koninklijke Harmo nie 'Eendracht Maakt Macht' uit Kruiningen houdt vanavond haar jaarlijkse uitvoering in Ons Dorps huis in Kruiningen. De thema's zijn 'Beeldende Kunst' i en 'TOP2000'. Tevens wordt een feestje gevierd. Het predikaat 'Ko ninklijk' is afgelopen jaar verlengd tot 2035. Om dit te vieren geeft burgemees ter Jan Huisman van Reimerswaal een korte toelichting op dit predi kaat. De leden van de harmonie zijn het afgelopen jaar ook op een ander vlak creatief geweest. Elk lid heeft een schilderijtje gemaakt. De ze kunstwerken worden vanavond tentoongesteld. Een aantal daar van wordt geveild. Ook zijn ze te winnen tijdens de verloting. De harmonie pakt groot uit met gi taristen, keybord en zangers. De uitvoering begint om 19.30 uur. door Lilian Dominicus kapelle - De politie in Kapelle zet zich komend jaar vooral in om vechtpartijen en schermutselingen onder jongeren tegen te gaan. Die gaan vaak gepaard met overmatig alcoholgebruik. Ook wordt ingezet op woninginbraakpreventie, om dat in Kapelle regelmatig wordt in gebroken. Daarentegen is er nau welijks overlast door gebruik van drugs. Dat staat in het jaarwerk- plen 2011 voor de politie in Kapel le. Prioriteit heeft het geweld op straat. Wie in het weekeinde ge weld heeft gepleegd, zit het volgen de weekeinde binnen, is het mot to. De 'hotspots' in de kernen wor den in zowel opvallende als min der opvallende surveillances mee genomen. Ook op stations en in treinen zal worden gecontroleerd. Verder houdt de politie toezicht op de schoolroutes tussen Kapelle en Goes. In de weekeirfden, wan neer de Kapelse jongeren in Goes gaan stappen wordt extra gesurveil leerd op de route Kapelle-Goes-Ka- pelle. Als scholen gewelddelicten melden, worden die met hoge prio riteit behandeld. Voor wie aangifte wil doen is er een gegarandeerde openingstijd van het bureau in Ka pelle van maandag tot en met vrij dag van 9.00 tot 11.30 uur. De politie is verder van plan om overlast door rondscheurende scooters en auto's en geluidsover last aan te pakken. Te hard rijden wordt in Kapelle als het grootste buurtprobleem ervaren en wordt met voorrang aangepakt. Tweede ergernis is parkeeroverlast, waaron der ook valt het parkeren van 'lan ge voertuigen' binnen de bebouw de kom. kapelle - Het Fruitteeltmuseum in Kapelle opent zaterdag 26 maart een tentoonstelling van fruit quilts, met de naam Fruitig ge- Quilt. De quilts zijn gemaakt er gelegen heid van het 15-jarig bestaan van het museum. Het programma begint om 13.30 uur met koffie/thee en een ffuit- bonbon en sluit om 16.15 uur. KORTGENE De N255 is gisteravond aan beide zijden langdurig gestremd geweest door een eenzijdig ongeluk dat zich kort voor 20.30 uur voordeed bij Kortgene. De bestuurder van een personen auto raakte door onbekende oor zaak van de weg en sloeg over de kop. Hij raakte bekneld en is door de hulpdiensten bevrijd. De man klaagde over nekpijn. THOLEN Pianist Caspar Vos en celliste Irene Kok spelen klassieke muziek op verschillende locaties van de Stich ting Voor Regionale Zorgverlening (SVRZ). De concerten zijn in sa menwerking met Stichting Muziek In Huis (SMIH) georganiseerd. Het duo is op donderdag 24 maart om 14.30 uur in Ten Anker in Tholen en om 19.30 uur in Maartenshof in Sint-Maartensdijk. GOES De Zeeuwse Volksuniversiteit houdt op maandag een lezing over Musée d'Art Moderne Lille Metro- pole, een museum in de Franse stad Lille. De lezing is een voor proefje voor de excursie die de Volksuniversiteit maakt op vrijdag 25 maart. De lezing is van 19.30 tot 21.30 uur op het ROC aan de Bess- estraat 4 in Goes. Meer info op www.volksuniversiteitzeeland.nl. 'S-HEER ABTSKERKE Vliegvisvereniging Lure and Emer- ger houdt dinsdag 22 maart een clubavond. Niet-leden zijn ook wel kom. Aan bod komt het vliegvis sen in het Oostvoornse meer. Een verenigingslid zal alles vertellen over de verschillende stekken en vismethoden. De informatiebijeen komst wordt gehouden in dorps huis Versvliet in 's-Heer Abtskerke en begint om 19.30 uur. KAPELLE De Balcony Players geven woens dag 23 maart een concert in dorps huis de Vroone in Kapelle. De groep muzikanten speelt energieke Joodse bruiloft muziek met invloe den van Ska, Gipsy en Braziliaanse Folk. Kaartjes zijn verkrijgbaar bij het gemeentehuis Kapelle, bij bibli otheken Kapelle en Wemeldinge en bibliobus Schore. Entree is 6,50 euro per persoon inclusief een drankje in de pauze. Het optreden begint om 20.00 uur. - Burgemeester Jan Huisman (links) en leerlingen van basissschool De Welle in Kruiningen zijn druk in de weer met het verslepen van takken op het terrein van het Thomashuis in Kruiningen. foto's Willem Mieras

Provinciale Zeeuwse Courant | 2011 | | pagina 53