NL Doet, vrijwilligerswerk in de 22 zeel Nieuwe adviseur bouwen |föf>e Driekwart stemmers PZC-poll wil dat transferium in Goes open blijft Toeristenbus op Noord-Beveland wordt gratis In tuinen, in verzorgingshuizen en op sportvelden. Overal zijn ook vandaag nog vrijwilligers aan de slag. Ze doen mee aan NL Doet, de grootste vrijwilligersactie van het Oranjefonds. zaterdag 19 maart 2011 Heeft u een goede tip? Mail 'm naar bevelanden@pzc.nl Spanje Malgrat de Mar App. Odissea Park**** 8 dagen o.b.v. logies Vertrek: april t/m oktober Vrij Uit Per app. va. Italië Loano Hotel Garden Lldo***" 8 dagen o.b.v. halfpension Vertrek: mei t/m juli Per persoon va. 335 •Kijk voorde voorwaarden op www.globe.nl/autovakantie. 220 winkels 0900 - 8098 m.:o0www.globe.nl gaat nét even verder COLIJNSPLAAT - De toeristenbus die een tiental campings en jacht havens op Noord-Beveland dit hoogseizoen wil inzetten, is gratis voor iedereen, meldt voorzitter Jan Verburg van Recron Noord-Be veland. „We hebben het financieel nog niet helemaal rond, maar dat gaat lukken." De bus moet de re- creatiebedrijven, jachthavens en at tracties op Noord-Beveland beter verbinden. „Het gaat zo werken dat je 's ochtend met de bus van een deelnemende camping naar het Banjaardstrand kunt en 's avonds weer terug. We willen het zo regelen dat de bus aansluit op het reguliere openbaar vervoer bij de Zeelandbrug en de Roompot kruising." Als Noord-Beveland bij de Schouwen-Duivelandpas aan sluit, is vervoer naar Zierikzee, Neeltje Jans Goes of Middelburg ook gratis. Maar dat komt pas van af 2012, verwacht Verburg. door Luc Oggel GOES - Het transferium in Goes moet openblijven. Tenminste, als het aan een kleine driekwart van de mensen ligt die de afgelopen twee weken hebben gereageerd op een poll op de PZC-site. De gemeente Goes wil de voorzie ning bij de Zeelandhallen per mei sluiten, omdat het te duur is en er bovendien parkeerinkomsten el ders in de stad door worden misge lopen. Daarmee verdwijnt de mo gelijkheid voor bezoekers van de binnenstad om op dinsdag en za terdag de auto op het transferium te zetten en vervolgens een gratis bus naar het centrum te pakken. Op de stelling 'het transferium moet openblijven' op de PZC-site reageerden 538 mensen. door Frank van Cooten VRIJWILL1GERSACTIE HEINKENSZAND Christine de Ruij- ter volgt Maarten Willems op als dorpsbouwmeester in de gemeen te Borsele. De dorpsbouwmeester toetst bouwplannen op basis van de gemeentelijke welstandsnota en beeld kwaliteitsplannen. Ook is deze functionaris een aan spreekpunt voor mensen die wil len bouwen of verbouwen. Ook is er een adviserende rol voor die mensen die op weg worden gehol pen met hun bouwplan. Een keer in de veertien dagen is Christine de Ruijter beschikbaar voor advies en plantoetsing. Via de afdeling^ Bouwen en Wonen van de gemeente Borsele is zij be reikbaar. Maarten Willems zegt met pijn in zijn hart te moeten stoppen als dorpsbouwmeester wegens drukte op zijn eigen bedrijf. Hij zal vooral de rechtstreekse con tacten missen met mensen die bin nen de gemeente willen gaan bou wen. „Tegenwoordig overleggen men sen hun ideeën eerst met de dorps bouwmeester waardoor veel vlug ger duidelijk is wat wel en niet mo gelijk is. Door deze open gesprek ken voorkom je frustratie." Reageer op de stelling 'Het tijdelijke asielzoekerscentrum kan best langer blijven' op pzc.nl/bevelanden. www.pzc.nl/video sen met een verstandelijke beper king. Leerlingen van groep 6 en 8 van basisschool De Welle uit Krui- ningen en het dagelijks gemeente bestuur begonnen samen met de aanleg van een moestuin. Fanatiek sleepten de kinderen gisteren de oude takken weg. Dat deden ze in het kader van NL Doet, de grootste- vrijwilligersactie van Ne derland, georganiseerd door het Oranjefonds. De klus aan de moes tuin wordt vandaag afgemaakt door een andere groep vrijwilli gers. In Nisse is op de nieuwe locatie van zorgboerderij De Akkerwinde geklust door de CDA delegatie van de gemeente Borsele. Raadslid Marga van der Plasse deed met haar schuur- en schilderwerk niet onder voor de mannen. „We zijn begonnen met een goede stamp pot met worst. We kunnen er flink tegenaan. We willen met het vrijwilligerswerk het goede voor beeld geven." Het voltallige docententeam van de opleiding Verpleegkunde van ROC Zeeland liet zich ook niet on betuigd. Bij Hospice Clarahofje van Zorgstroom in Goes plaatsten ze een bord in de tuin vanuit de oude locatie in Hansweert. In Hui ze den Berg van Stichting De Zuid wester in Goes werden zolders op geruimd vanwege een aankomen de verhuizing. Ook jongeren voelden zich aange sproken door de landelijke vrijwil ligersactie. Zo hielden leden van de jongerenraad van Tholen (Joth) gisteravond een spelletjesavond voor de ouderen van verzorgingste huis Ten Anker in Tholen. De ouderen konden sjoelen, maar ook kennis maken met nieuwe spellen als de Wii en de Playstation. Ook testten ze hun kenns over Tholen via een Thoolse quiz. Wie honger had, kon wafels eten in Lewedorp en 's-Heerenhoek. Met ijs en slagroom. Op diverse plaatsen in Zeeland zijn vandaag ook nog verschillen de activiteiten. Een greep uit NL Doet-activiteiten in de regio GOES - De CDA-fractie van de ge meente Goes helpt met het op knappen van het scoutinggebouw van HVB-Gosaha. Om 13.00 uur bij de Grote Schuur aan de Hollandse Hoeve. BORSELE - Op de klusdag van sportvereniging Borsele steken wet houder Jan Zandee en fractieleden van de SGP de handen uit de mou wen. De werkzaamheden beginnen om 9.00 uur. KAMPERLAND - Stichting Akkerle ven neemt speel-leerboerderij Five Star Farm onder handen. Van on kruid wieden tot zwaluwnestkast jes maken. Van 9.00 tot 17.00 uur. NIEUWDORP - De ouderraad van openbare basisschool de Octopus voorziet de speeltoestellen van een likje verf. Er zijn van 8.00 tot 17.00 uur nog meer klusjes in en rond de school. KAPELLE - Grote voorjaarsschoon maak bij Speel-o-theek de Schat kist in Kapelle. Schone krachten kunnen terecht van 10.00 tot 16.00 uur. HANSWEERT - Op het complex van voetbalvereniging Hansweertse Boys zijn man- en vrouwkrachten nodig voor diverse klussen. Lunch- paketten worden verzorgd. Klussen van 9.30 tot 14.30 uur. door Esther Minnaard en Frank van Cooten Met een splinternieuw paar groene kaplaarzen in zijn handen arriveerde de Reimerswaalse burgemeester Jan Huisman later dan gepland bij het Thomashuis in Kruiningen „Is er nog een toezichthouder nodig?" vroeg Huisman. Tevergeefs, want er waren nog genoeg taken te ver delen in de tuin rond de kleinscha lige woonvoorziening voor men- Thoolse ouderen van Ten Anker maakten kennis met de spelcomputer. Borselse CDA-fractie klust in nieuwe zorgboerderij de Akkerwinde in Nisse. Wilt u zeker zijn van een heerlijke autovakantie? Boek dan één van onze spectaculaire aanbiedingen: In deze krant vindt u 3 advertenties met de Gele Kever. Deze auto is telkens op weg naar een andere Europese bestemming (zie het verkeersbord). Reken de kortste route uit tussen bestemming 1, 2 en 3 (in deze volgorde), mail de uitkomst in kilometers, de naam en de datum van de krant naar autovakantie@globereisburo.nl en WIN EEN AUTOVAKANTIE!* Herenstraat 20-12 MIDDELBURG Riant herenhuis in de bin- nenstad van Middelburg. Deze in Jugendstil gebouw- i de woning 1907) biedt zeer veel ruimte en heeft 3 nog vele originele elemen ten zoals paneel- en schuif deuren. haardpartijen en stukplafonds. De gebruiks mogelijkheden zijn legio. O.a wonen/werken.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2011 | | pagina 52