Zeeland PZCI r Andere opzet accommodatie Mannee Hl A.S^ ZONDAG BEVELANDEM-THOLEN 22 en 23 24 en 25 James Bond speelt tikkertje met Grease op Soundtrack Festival Goese Lyceum Buurtbewoners almanak pakken vernielers Vrijwilligerswerk in de moestuin en achter de Wii Zaterdag 19 maart 2011 Alleen voor gewicht in goud krijg je geld Tip? bevelanden@pzc.nl/tholen@pzc.nl WELZIJNSVOORZIENING Wijziging plannen in nieuwbouwijk door afhaken partijen door Luc Oggel goes - De Multifunctionele Ac commodatie (MFA) in de Goese nieuwbouwwijk Mannee krijgt een andere, kleinschaligere opzet op een andere plek. Een aantal par tijen in het project is afgehaakt en daardoor is een koerswijzging noodzakelijk. Bij de ontwikkeling van Mannee is altijd rekening gehouden met de komst van een welzijnsvoorzie ning op een centrale kavel. Die moet de leefbaarheid in het noord oostelijk deel van Goes een impuls geven. In de oorspronkelijke plan nen werd uitgegaan van een kerk, nieuwbouw voor basisschool De Wingerd (die al jaren met ruimte gebrek kampt), een wijkgebouw met zorgfimcties en eventueel wo ningen. Dat idee is verlaten door de bouw van een kerk in de toe komstige wijk Aria. Vervolgens is ingezet op de bouw van achttien appartementen voor mensen met een lichamelijke beperking (Het Gors/RWS/Marsaki) in combina tie met de basisschool, een Kinder centrum (Stichting Prokino) en een gymzaal-welzijnsvoorziening (gemeente). Het Gors is echter vo rig jaar afgehaakt en door de ont wikkelingen op de woningmarkt zien woningbouwvereniging RWS en ontwikkelaar Marsaki er geen heil in om te investeren in apparte menten voor de vrije verhuur. Door die gang van zaken is niet al leen vertraging ontstaan, maar moesten de plannen ook worden omgegooid. Goes wil nu inzetten op nieuwbouw voor De Wingerd in combinatie met Kindercentrum Prokino en een multifunctionele gymzaal. De vanaf het begin be oogde kavel aan de Achtgemeten is echter te groot. Daarom wil de gemeente nu uitwijken naar een stuk grond ten oosten van de en tree van Mannee, in deelgebied De Scherven. De gemeente wordt eigenaar van de multifunctionele accommoda tie en sluit met De Wingerd een gebruiksovereenkomst af en met Prokino een huurovereenkomst. De accommodatie gaat naar schat ting zo'n 5,3 miljoen euro kosten. Nieuwbouw van de school (2,2 miljoen) is al opgenomen in de meerjarenbegroting, maar daar zal nog wat bij moeten. De overige drie miljoen moet nog bij elkaar worden gesprokkeld. De plannen worden op donderdag 14 april door de gemeenteraad be sproken. GOES - Filmliefhebbers konden gisteravond hun hart ophalen op het Goese Lyceum. Perso neel van de school, leerlingen en ouders speel den en zongen nummers uit films en televi sie-series. De avond had dan ook de toepasse lijke titel Soundtrack Festival. Het muziekfestival is een jaarlijkse traditie op school met ieder jaar een ander thema. Voor deze editie was dus gekozen voor muziek uit films en tv-series. Tevens werden fragmenten uit films geprojecteerd. Dat de school talent herbergt, bleek wel uit a p MIDDELBURG, Mortiereboulevard 28 (Woonboulevard Mortiere), 0118-60 66 90 Kijk voor overige adressen en openingstijden op www.keukenkampioen.nl (ffF Keuken Kampioen STESNHAUS Alleen verkrijgbaar bij: jem de diverse optredens. Met verve werd opge treden en sommigen waren uitgedost met uit bundige kostuums. Er waren in totaal 25 op tredens. foto Willem Mieras Tip? redactie@pzc.nl hansweert - Buurtbewoners heb ben gisternacht twee mannen die vernielingen pleegden in Hans- weert, overgedragen aan de poli tie. De inwoners zagen hoe het twee tal, een 17-jarige Goesenaar en een 20-jarige man uit Urk, een ruit van een woning en autospiegels vernielden. Ze zijn op zoek gegaan en troffen het duo aan op de Ka- naalweg. Daar zijn ze aangehou den. Om de Libische bevolking te bescher men, heeft de Veiligheidsraad van de Verenigde Naties een no-Jlyzone in gesteld. Dat is gedaan om ervoor te zorgen dat Kadaffi zijn bommenwer pers aan de grond moet houden en ze niet kan inzetten tegen demon stranten. De Hulsterse volgde het nieuws op de voet. „Ha", zei ze toen het besluit gevallen was, „ik zou willen dat ze bij mij in de achtertuin een 'no-Jlyzo ne' instelden." Daar vliegen weliswaar geen bom menwerpers, maar agressieve dazen voeren er wel pijnlijke steekaanval- len uit zodra de gezinsleden zich bui ten wagen. De steekvliegen komen in warme dagen massaal af op paar den die in de wei achter de tuin gra zen. Op dat soort dagen zit er voor het Hulsterse gezin niets anders op dan zich puffend in binnenshuis te ver schansen achter veilige rolhorren en lamellen.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2011 | | pagina 51