41 binnenland Klusser Beatrix Prins bij Britse bruiloft Gooier verder onderzocht T 99 Sky Radio mag blijven Vrouwen netwerken veel meer Het hart van de Harz zaterdag 19 maart 2011 den haag - Commerciële radiosta tions kunnen zeker nog tot 2017 blijven uitzenden op de FM of de middengolf Minister Maxime Ver hagen (Economische Zaken) heeft toegezegd de vergunning van 59 ra diostations te verlengen, waaron der Radio538, Q_-Music, Sky Radio en BNR Nieuwsradio. Verhagen maakte zijn besluit giste ren bekend. Een voorwaarde voor de toezegging is wel dat radiosta tions meer gaan investeren in digi tale radio, zodat deze vorm van ra dio op termijn analoge uitzendin gen kan vervangen. Op dit mo ment is digitale radio nog niet overal in Nederland te beluisteren. De radiostations betalen voor de verlenging van de-vergunning een „marktconforme vergoeding", zo meldde Verhagen. Sky Radio be taalt 25,7 miljoen euro. Radio 538 26,6 miljoen euro, Veronica 20,4 miljoen euro en Q.-Music 26,9 mil joen euro. Voor de andere vergun ningen, zoals die van BNR Nieuws radio, SlamIFM en ioo%NL hoeft geen vergoeding te worden be taald. Deze zenders kennen een verplicht zogenoemd uitzendfor- mat of hebben een beperkt bereik. den haag - Hoogopgeleide vrou wen verenigen zich massaal in vrouwennetwerken om hoger op de economische ladder te komen. In de netwerken delen ze kennis en helpen ze elkaar aan hoge func ties. Naar schatting zijn er inmid dels al meer dan vierhonderd van dergelijke netwerken. En dat aan tal groeit. Volgens Annemieke van Beek, di recteur van een onderzoeks- en ad viesbureau dat veel onderzoek doet naar de emancipatie van vrou wen, is de stijging van het aantal netwerken deels te danken aan het project Charter Talent naar de top. In dit project werken overheid, be drijfsleven en vrouwen samen om meer vrouwen in topposities te krijgen en te houden. Een van de criteria waaraan het succes wordt afgemeten, is of er een vrouwen netwerk actief is in het bedrijf. Sinds de start van het project groei de het aantal bedrijven dat hieraan mee doet van 47 in 2008 naar 160 in 2010. Daarnaast zien vrouwen zelf steeds beter het belang in van een goed netwerk, meent directeur Vreneli Stadelmaier van het advies bureau SheConsult. Dat bureau zette vorig jaar een website op waar inmiddels 170 algemene vrou wennetwerken op staan. NL DOET Leden van koninklijke familie duiken 300.000 mensen doen mee aan de vrijwilligersactie 'NL Doet'. Gisteren was de ko ningin met verf in de weer. Welke Oranjes zich vandaag inzetten, is nog geheim. door Hans Jacobs Beatrix 8c Co voor al uw klussen. Stichting Grote Broer in Nijmegen kreeg gistermorgen onverwacht vier koninklijke vrijwilligers op be zoek. Vanwege 'NL Doet' - de door het Oranje Fonds gesteunde vrijwilligersdagen - stonden konin gin Beatrix, de prinsen Bernhard en Pieter-Christiaan en prinses An nette klaar om penseel, schilders- en behangerskwasten ter hand te nemen. Hulptroepen waren er ook, van de woningbouwvereniging en een bank, die aanvankelijk vol onge loof reageerden op de komst van de Oranje-klusbus. Vorig jaar verzamelde de hele ko ninklijke familie zich voor het sei- zoensklaar maken van een speel ruimte. Koningin Beatrix toonde toen al een vaardige en vooral secu re hand van schilderen te hebben. Gisteren hield ze zich bezig met het overschilderen van een immen se roze muur van de theaterzaal in het voormalige Nijmeegse school gebouw. Ze werd niet ingeschakeld voor het 'lange-halen-snel-thuis- werk' dat met rollers kan worden gedaan, maar voor het nauwkeurig schilderen rondom belettering. „Ze hadden iemand nodig met een vaste hand", aldus Oran je Fonds-directeur Ronald van der Giessen. De poetsdoek kon grotendeels ach terwege blijven, de 'kluskoningin' wist de verf zonder morsen of uit glijders tussen de letters te strij ken, daarbij vaardig bijgestaan door prinses Annette, de echtgeno te van Bernhard. Een ander hulpje had moeten af zeggen. Prinses Anita bleef bij haar zieke dochtertje Emma. Haar man Pieter-Christiaan ondertus sen beleefde samen met Bernhard zijn vuurdoop als behanger. „Nee, verven heb ik vaker gedaan, dit nog nooit", zei de prins, al worste lend met de lijm. Ook andere leden van de familie zetten zich gisteren aan het vrijwil ligerswerk. Vandaag doen nog twee koppels mee aan één van de 6.100 klussen. Ook hun komst wordt geheim gehouden. De ver wachting is dat gisteren en van daag in totaal zeker 300.000 men sen meedoen aan de actie NL Doet. pharos 1/ daar al '«5 zptv&e-sf? den haag - Prins Willem-Alexan- der en prinses Maxima zullen op 29 april in Londen aanwezig zijn bij de bruiloft van de Engelse prins William en Kate Middleton. Dat liet een woordvoerster van de Rijksvoorlichtingsdienst (RVD) gis teren weten. Andere leden van de Nederlandse koninklijke familie komen niet naar het huwelijk in de Britse hoofdstad, aldus de RVD. Het is niet bekend wie pre cies een uitnodiging heeft ontvan gen van het Britse hof Prins William en Kate geven el kaar het jawoord in de Westmin ster Abbey in Londen. Het paar heeft 1900 mensen uitgenodigd Herdenkingsmunt van het Britse hu welijk. foto EPA voor het huwelijk. Onder anderen duizend vrienden en kennissen, vijftig leden van het Britse ko ningshuis, veertig man aan buiten landse royalty en tweehonderd po litici mogen op de bewuste dag plaatsnemen in de Westminster Abbey. Overigens mogen slechts zeshon derd gasten ook mee naar de aan sluitende receptie in Buckingham Palace. Vervolgens mogen weer driehonderd gasten vertrekken, waarna de overblijvers een diner genieten in hetzelfde paleis. Het is niet bekend bij welke onderdelen Willem-Alexander en Maxima aan wezig mogen of zullen zijn. De prins en prinses worden de dag na de bruiloft, op 30 april, verwacht in Thorn en Weert in de provincie Limburg voor de viering van Ko ninginnedag. PAUL KUSTERS den haag - De man die op Prins jesdag een waxinelichthouder naar de Gouden Koets gooide, moet na der psychisch onderzocht worden. De rechtbank in Den Haag heeft gisteren beslist dat de 30-jarige ge observeerd moet worden in het Pieter Baan Centrum (PBC). Pas daarna kan de rechtbank een afgewogen oordeel geven over de eventuele schuld van de inwoner van Winterswijk en over zijn toe rekeningsvatbaarheid. De 30-jarige man gooide de kaar senhouder op 21 september naar het rijtuig waarmee koningin Bea trix, prins Willem-Alexander en prinses Maxima de traditionele rij toer door de hofstad maakten. De verdachte heeft gezegd dat hij dat deed omdat hij vindt dat Beatrix niet rechtmatig op de troon zit. De man is wel onderzocht door een psycholoog en een psychiater, maar weigerde tot nu toe mee te werken aan meer onderzoek naar zijn geestestoestand. De rechtbank wil hem nu toch laten observeren in het PBC, in de hoop daarover meer te weten te komen. Een deskundige van het Neder lands Instituut voor Forensische Psychiatrie en Psychologie (NIFP) heeft gezegd dat de 30-jarige lijdt aan een waanstoornis. Volgens de psychiater zou hij volledig ontoere keningsvatbaar moeten worden verklaard. De arts stelde dat de ver dachte het verschil tussen waan en realiteit niet goed kan onderschei den. Hij acht het gevaar van recidi ve zeer groot en raadde opname in een psychiatrisch ziekenhuis of tbs-kliniek aan. Het Openbaar Ministerie beschul digt de man ervan dat hij de konin gin, haar troonopvolger en diens echtgenote heeft beledigd, de Gou den Koets heeft vernield en de in tentie heeft gehad de koninklijke familie zwaar te mishandelen. De officier van justitie sloot zich dinsdag aan bij de conclusie van de psychiater en eiste daarom ont slag van rechtsvervolging en opna me in een psychiatrisch zieken huis. Het is onbekend wanneer de recht bank een definitieve uitspraak kan doen. parac/j^je- \/ol natvur &n c-ulfvvr! Wist u dat de Harz een van de mooi ste natuurgebieden van Duitsland is? Met Pharos Reizen van ANWB verblijft u nu bijzonder voordelig in dit prachtige gebied. Uw hotel ligt centraal in de Harz, ideaal om te wandelen over de 'Hexenstieg'. Dit wandelgebied is uitgeroepen tot het mooiste van Duitsland! Hier wandelt u tussen de rivierkloven, de bossen en de spectaculaire rotsen. U kunt ook mooie stadjes bezoeken. Unesco-werelderfgoed Quedlinburg, met z'n schilderachtige vakwerkhui zen, ligt op nauwelijks een kwartier Informatie Reserveringen www.pharosreizen.ni/wegener of via 0900 -365 65 65. (20 cpm. max. €10.- per gesprek) of via uw ANWB-reisbureau met zoek boekcode 91001 \/anaf euro p. 4-daagse More Inclusive zoek boekcode 91001 U verblijft in een mime kamer met balkon, voorzien van een woonkamer met slaapbank, een aparte slaapkamer en een badkamer. Inbegrepen 3x overnachting in Aparthotel Friedrich (Friedrichsbrunn) 3x ontbijtbuffet 3x driegangenmenu 1x koffie met Donauwelle-gebak lx welkomstdrankje 1 x wandelroute Friedrichsbrunn 1 x entree Heimatmuseum Friedrichsbrunn 1 x gratis gebruik sauna gratis parkeren Periode 20/03-15/11 Prijzen in p.p. Niet inbegrepen: toeristenbelasting (ca. 1,80 p.p. per nacht) reserveringskosten en kosten calamiteitenfonds. Kinderkorting (bij 2 volbetalenden op de kamer) 1 e kind t/m 11 jaar gratis 2e kind t/m 11 jaar 50% korting NEBERLANB MAS OOK BUBRAOEN AAN LUCHTACTIE LIBIË D»E WERELÖ WIL OOK WEER EENS IETS TE LACHEN HEBBEN.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2011 | | pagina 4