Karei Verschraegen houdt eer 24|zeelar VISSER IN HART EN NIEREN 'De Braakman was ons paradijs' Muziekmiddag voor het goede doel Dief met fietstassen vol elektriciteitskabels Winkelbediende pakt dief na achtervolging Scholen aan de slag op de Boomfeestdag PvdA: desnoods lege winkels in Axel aankopen Samen sjoelen en pannenkoeken eten z zaterdag 19 maart 2011 KLOOSTERZANDE René van den Kieboom presen teert morgen, zondag, om 14 uur in hotel De Linde in Kloosterzande met Izaak Boerdam en Belinda He- melaar zijn nieuwe cd met cover nummers 'Ring of Fire'. Toegangs kaarten a tien euro (inclusief cd) zijn verkrijgbaar bij Jean Paul Ma- hu via J.P.Mahu@hetnet.nl. De op brengst is voor kinder villa Reyntje. TERNEUZEN Een 49-jarige Terneuzenaar is gis terochtend omstreeks kwart over vijf in de Axelsestraat in Terneu- zen betrapt met fietstassen vol elek triciteitskabels. Hij kon worden op gepakt, nadat bij de meldkamer van de politie een melding was bin nengekomen dat iemand bij een keet aan de Axelsestraat elektrici teitskabels aan het stelen was. OOSTBURG Een winkelbediende heeft gisteren in Oostburg een dief overmeesterd. De dief, een man (58) uit Bosnië- Herzegovina, werd betrapt bij het stelen van twee leren jassen en ren de weg. De winkelbediende volgde en kreeg hem te pakken in een tuin aan het Sint Eligiusplein. De politie arresteerde hem daarna. door Harmen van der Werf De Boekhoute 7 ligt in de oude veerhaven van Terneuzen. Karei Ver schraegen is aan boord. Vandaag trekt hij er niet op uit. De prijs van gasolie is zo hoog, 61 eu rocent per liter, en de vangsten zijn zo slecht, dat er niets te verdie nen valt. Karei is toch uit Boekhou te naar Terneuzen gekomen. Hij heeft altijd wel wat te doen op zijn kotter of eigenlijk de kotter van zijn zoon Patrick. Karei is al jaren gepensioneerd. Hij is 75, maar vaart nog geregeld met zijn zoon mee. De Boekhoutenaar - ongetwijfeld de oudste visser op de Westerschelde en wijde omge ving - kan het niet laten. „Wat zou ik alle dagen thuis moeten doen?" Zo gek is dat niet. „Ik was 13,5 jaar, toen mijn vader mij van school op haalde en ik met hem ging vissen. Ik was zijn enige zoon, Patrick is mijn enige zoon." Hij wijst op de naam van de Boekhoute 7: De Eni ge Zoon. In 1949 stapte Karei bij zijn vader aan boord, niet van ver van huis in Boekhoute, in de Isabellahaven vlakbij de Nederlandse grens. Wie het weet, ziet de contouren van de haven nog altijd in het landschap. Boekhoutenaren voeren via een ka naal - nu het afwateringskanaal - naar de Braakman waar ze mossel percelen hadden. „Komend vanaf de Braakman moesten wij rechtaf naar onze haven, onze collega's uit Philippine gingen linksaf naar hun haven." Het was de tijd dat zowel Boekhoute als Philippine nog le- HULST In de gemeente Hulst staan komen de week diverse activiteiten ge pland in het kader van de Nationa le Boomfeestdag. In totaal nemen 422 leerlingen van 16 verschillende scholen deel aan deze activiteiten. Het thema van de Boomfeestdag is 'Bomen smaken naar meer'. De eer ste activiteiten zijn woensdag 23 maart. Dan gaan leerlingen uit Hulst, Sint Jansteen, Vogelwaarde en Terhole in hun woonplaats hel pen bij het planten van bomen en struiken. Frankrijk Languedoc fb Camping Le Neptune**** 3 dagén o.b.v. logies Vertrek: april t/m augustus Per stacaravan va. 741 Groot-Brittannië Osd Vork MJZEn; 4-daagse Citytrip lad. retourovertocht per bóót en transfers Vertrek: maart t/m december Per persoon va. 1 75 •Kijk voor de voorwaarden op www.giobe.nl/autovakantie. 220 winkels 0900 -.8098vvww.globe.nl gaat nét even verder Ih deze krant vindt u 3 advertenties met de Gele Kever. Deze auto is telkens op weg naar een andere Europese bestemming (zie het verkeersbord). Reken de kortste route uit tussen bestemming 1, 2 en. 3 (in deze volgorde), mail de uitkomst in kilometers, de naam en de datum van de krant naar autovakantïe@globèreisburo.nl en WIN EEN AUTOVAKANTIE!* Wilt u zeker zijn van een heerlijke autovakantie? Boek dan één van onze spectaculaire aanbiedingen: AXEL - De gemeente Terneuzen moet in Axel desnoods zelf leeg staande, verpauperende winkel panden aankopen en er een ande re bestemming aan geven, vindt het Axelse PvdA-raadslid Jack d'Hooghe. D'Hooghe maakt zich grote zor gen over de vele winkels die in Axel leegstaan. „En naar verwach ting komen er nog bij", vreest hij. „Het winkelpand in de Walstraat waaruit Blokker een aantal jaren* geleden is weggegaan, staat er bo vendien enorm verpauperd bij en dit dreigt ook bij andere leegstaan de panden." Volgens d'Hooghe is er een sterk impuls nodig om het winkelgebied aantrekkelijker te ma ken. De PvdA wil dat de gemeente met de pandeigenaren gaat praten om ervoor te zorgen dat de verpau pering wordt gestopt. Eventueel moet de gemeente de panden zelf aankopen. ZAAMSLAG - Leerlingen van de Irisschool in Zaamslag organiseerden giste ren in woonzorgcentrum de Molenhof een sjoelwedstrijd voor de bewo ners. Ook serveerden ze pannenkoeken en uiteraard verorberden ze er zelf ook eentje. Dat gebeurde in het kader van de landelijke vrijwilligersdag NL Doet. Ook op andere plaatsen waren er activiteiten. foto Peter Nicolai De Bouchaute 7, naar de oude benaming van het Vlaamse Boekhoute, met Karek Verschraégen op de voorplecht.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2011 | | pagina 48