Zeeland PZCIa: Impasse over parkeren in centrum ZEEUWS-VLAANDEREN 22 en 23 24 en 25 PARKEERGARAGE Gemeentebestuur en ondernemers binnenstad staan lijnrecht tegenover elkaar in parkeerkwestie Het graven van de Nieuwe Bierkaai in Hulst met verEENDe krachten in gang gezet Verbod op vissen met hobbyfuiken blijft Huldiging eigenaresse hotel De Korenbeurs Vogelkijktoren bij Groot-eiland geopend Alle wensen voor speeltoestellen in wijk Zeldenrust worden ingewilligd Slaapcentrum meet hoe lang en vast iemand slaapt Zaterdag 19 maart 2011 Karei Verschraegen houdt eer van Boekhoute hoog Tip? zeeuws-viaanderen@pzc.nl door Raymond de Frel terneuzen - De ondernemers in de Terneuzense Nieuwstraat en de exploitanten van het Scheldethea- ter en bioscoop Cine City verke ren met de gemeente Terneuzen in een impasse over de parkeer voorzieningen in het noordelijk deel van het centrum. De gemeenteraad liet zich donder dagavond informeren over de par keervoorzieningen. De onderne mers toonden met een onderzoek de ergernis over parkeerfaciliteiten aan, zoals het aantal plaatsen én haperende apparatuur op piekmo menten (voor en na voorstellingen in het Scheldetheater) in de par keergarage onder het Theaterplein. De gemeente Terneuzen trekt op basis van een eigen onderzoek (2oro) andere conclusies. Bij een maximale bezetting in het theater en de bioscoop is er behoefte aan 389 parkeerplaatsen. In de directe omgeving zijn er 394 beschikbaar. „In pieksituaties kunnen mensen ook een stukje lopen naar het thea ter, bijvoorbeeld vanaf de parking op het Stadhuisplein. Daarover ver schillen wij van mening met de ondernemers", zei beleidsmede werker Peter van de Kerkhove. De ervaring van de medewerkers van het parkeerbureau leert dat au tomobilisten zich bij drukte niet graag naar het overloopterrein aan de Binnenvaartweg laten verwij zen. Een telling tijdens de vier uit verkochte voorstellingen van Bert Visscher dit jaar leerde hen ook dat er nog voldoende ruimte was op de parkeerplaatsen op de Wes- terscheldedijk (40), Veerhaven (20) en het Theaterplein (20). Meerdere fracties vroegen wethou der Co van Schaik naar de oorzaak van de verschillende interpreta ties. De inzet van een intermediair zou volgens CDA'er Jack Begijn wellicht uitkomst bieden. Dat zag Van Schaik niet zitten. „Een inter mediair moet het met dezelfde cij fers doen. Wij zien dat de parkeer garage bij het theater in twee maanden tijd alleen 's avonds vier keer vol staat." Horeca-ondememer Rein van Glansbeek en Walter de Clerck van het Scheldetheater hoorden het met onbegrip aan. „Waarom horen wij niet dat het theater een ton wil investeren om de zestig parkeerplaatsen op de Westerschel- dedijk te behouden, die nu in het kader van de dijkverzwaring weg moeten? Een klankbordgroep van alle partijen zou goed zijn." HULST - Op ludieke wijze hebben de wethou ders van Hulst samen met kinderen uit de bin nenstad gistermiddag het uitgraven van de damwanden voor de haven in gang gezet. Met hulp van de wethouders Diana van Damme (voorgrond), Clen de Kraker en Adri Totté gin gen de kinderen eendjes vissen, Nieuwe Bier kaai 'pielen'. Die moeten ze een jaar goed 'ver zorgen' en als de haven van Huist een feit is, mogen ze hun pielen te water laten. Wiens eendje dan het eerst aan de overkant is, krijgt een verrassing. Als dank voor hun hulp kre gen de kids nog een eendje van chocolade. De volwassen aanwezigen hadden al mogen smul len van 'nieuwe Bierkaaitjes', speciale gebak jes van bakker Block. foto Peter Nicolai TERNEUZEN De vaak oudere hobbyvissers langs de Westerschelde kunnen hun fui ken definitief opruimen. Staatsse cretaris Bleker (CDA) heeft onlangs besloten dat het 1 januari ingestel de verbod op recreatief vissen met aalfuiken van kracht blijft. Een commissie had eerder voorgesteld om vrijstelling te verlenen voor aalfuiken. Bleker heeft dit advies niet overgenomen, omdat het moei lijk te handhaven zou zijn en strij dig met het palingherstelplan. HULST Yvonne de Jager van hotel De Ko renbeurs wordt woensdagmiddag door burgemeester Jan Frans Mul der van Hulst gehuldigd, omdat zij 7 februari een ernstig ongeluk in haar zaak heeft voorkomen. Een man dreigde in 'een stuk voedsel' te stikken. De Jager voorkwam dat door vliegensvlug de heimlich-ma- noeuvre toe te passen, waarmee de luchtpijp werd gedeblokkeerd. Mul-' der zal De Jager 'een gemeentelijk blijk van erkentelijkheid' geven. HULST Gedeputeerde Frans Hamelink heeft gisteren het vogelobservatie punt bij het Groot-Eiland geopend. De toren is genoemd naar de vijf jaar geleden overleden gedeputeer de Thijs Kramer, die in 2006, bij ge legenheid van het 50-jarig jubi leum van de Steltkluut, deze hut had toegezegd. Hamelink was blij dat de provincie nu deze toezeg ging heeft kunnen nakomen, on danks de tegenwind die de natuur momenteel ondervindt. terneuzen - De gehele top-10 van speelwerktuigen die de jeugd uit de Terneuzense wijk Zeldenrust heeft; samengesteld, kan worden uitgevoerd. Dat is te danken aan een flinke bijdrage van de voorma lige buurtvereniging bovenop het budget van de gemeente. De nieuwe speeltoestellen komen te staan in het Rivierenpark en aan de Merwedelaan, Lingestraat en Dinkelstraat. De wensen van de wijkbewoners zijn via diverse bijeenkomsten geïnventariseerd. Ook de kinderen van de wijk zijn er bij betrokken. Die hebben tekeningen met hun wensen gemaakt. Daaruit is vervol gens een top-10 samengesteld. Alle speeltoestellen worden in de loop van deze en volgende maand ge plaatst. Op woensdag 27 april wor den ze feestelijk in gebruik geno men.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2011 | | pagina 45