Slits is verslaafd aan het hardlopen 100 sport 137 Sinkewitz weer betrapt Eindelijk weer koers voor Johnny Fantastisch Camping Festival! ZWINSTEDENLOOP Oud-voetballer van Sluis is bezig aan zijn tweede sportleven Zwinstedenloop Cricketers zonder zege huiswaarts Wat doet Johnny? zaterdag 19 maart 2011 door René van Stee heille -» Het tweede sportleven van Peter Slits kwam min of meer ongewenst tot stand. Na een zwa re kruisbandblessure en een be schadigde meniscus aan de linker knie ontraadde de orthopeed hem ooit nog een contactsport uit te oe fenen. „Daardoor was het dus ge daan met voetballen. Dat was wel even slikken natuurlijk. Want voet ballen was m'n lust en m'n leven", zegt de 44-jarige veehouder uit Heille. De oud-spits van Sluis lag bijna een jaar stil. Daarna ging hij op zoek naar een andere sport. Dat werd bijna vanzelfsprekend atle tiek. „Het lopen lag me van nature wel. Bij Sluis kunnen ze erover meepraten. Als ik aan kop kwam, De Kidsrun van de Zwinsteden loop begint morgen om 11.30 uur. Om 12.00 uur worden de deelne mers aan de Vijf van Sluis wegge schoten. 9 De Tien van Sluis begint drie kwartier later, terwijl de halve ma rathon om 13.00 begint. 0 De start is telkens op de Croote Markt in Sluis. was het afzien voor veel jongens. Het tempo ging toen altijd stevig omhoog." Het begon bescheiden met korte duurloopjes. Er werd getraind op basis van schema's die op het inter net te vinden waren. Het doel waar Slits naartoe werkte was de halve marathon. In 2009 beleefde de West-Zeeuws-Vlaming zijn vuurdoop in de Zwinstedenloop. Tot zijn verbazing liep hij in die ruim 21 kilometer met relatief wei nig training naar een tijd van één uur en 39 minuten. „Dat was het moment dat ik erach ter kwam dat ik niet alleen redelijk goed kon lopen, maar ook dat ik het ook lang achter elkaar kon vol houden", vertelt de uit Nuenen af komstige atleet. Hij streek in 1994 neer in Heille, in het buitengebied van Sluis, omdat de oude boerde rij in Brabant moest wijken voor natuurontwikkeling. Na een lange zoektocht kwam de familie in West-Zeeuws-Vlaanderen terecht. Daar bedrijft zij veeteelt op de 32 hectare van een voormalig akker bouwer. Bovendien is het bedrijf een welkomboerderij, waar men sen met een beperking drie dagen per week invulling geven aan hun dagbesteding. Gestimuleerd door zijn goede pres taties kreeg Slits de smaak te pak ken. Hij werd lid van atletiekvere niging De Wielingen in Oostburg. AIGLE - Wielrenner Patrik Sinke witz is opnieuw betrapt op dopege bruik. De internationale wielren- unie UCI bracht gisteren naar bui ten dat bij de Duitse renner zoge noemd recombinant menselijk groeihormoon is aangetroffen in een bloedmonster. Hij is voorlopig geschorst. Sinkewitz werd in 2007 ook al eens gestraft wegens doping. De renner werd toen betrapt op testosteronge- bruik. Het leverde hem destijds ontslag op van zijn Duitse werkge ver T-Mobile. Hij kreeg een schor sing van slechts een jaar omdat hij goed meewerkte met de autoritei ten. Later bekende hij ook nog epo- gebruik en beschuldigde hij andere renners van dopegebruik. Sinkewitz werd nu positief bevon den bij een dopingcontrole tijdens de Grote Prijs van Lugano op 27 fe bruari. Volgens de UCI is het de eerste keer in het wielrennen dat een renner wordt betrapt op het ge bruik van groeihormoon. „Het is een nieuwe en belangrijke stap in de strijd tegen doping", aldus de UCI. Peter Slits kiest op zondag vaak voor een twee uur durende training. „Heer lijk, die vrijheid in de polder." foto Peter Nicolai Ook pakte hij steeds vaker loopjes in de buurt mee. Zoals de Zomer en Winterlopen aan de kust waar in hij op de tien kilometer tegen woordig steevast op het podium eindigt. Inmiddels trekt de hard- loopverslaafde oud-voetballer er wekelijks zo'n tien uur per week uit. Steevast staat zes keer per week een duurloop van anderhalf uur op het programma. En dat ge beurt altijd vanaf half elf 's och tends. „Het werk op de boerderij is dan eventjes klaar. Het is altijd een mooi moment op de dag. Op KOLKATA - Het Nederlands cricket team heeft op het WK in Azië niet aan de eigen verwachtingen kun nen voldoen. Oranje hoopte op minimaal twee overwinningen in de groepsfase van het toernooi. Gisteren ging evenwel ook de zes de en laatste poulewedstrijd verlo ren in Kolkata (India). Ierland, één van de landen waarte gen Oranje winstkansen dacht te hebben, won met zes wickets ver schil: 306 all out (50 overs) tegen 307/4 (48 overs). Vandaag een stukje fiet sen met zijn vriendin en gezellig in een ca feetje op de top van een berg 'een bakkie doen'. Morgenochtend nog een korte training en dan gaat het 's middags per trein naar Gerona. Maandag kan Johnny Hoogerland eindelijk weer eens aan de bak. Dan begint in Lloret de Mar de Volta Ciclista a Catalunya, oftewel de Ronde van Catelonië. De etap pewedstrijd bestaat dit jaar hon derd jaar en duurt tot en met zon dag. Het is al weer drie weken geleden dat Johnny voor het laatst een wedstrijd reed. Na de Clasica de Al- meria kreeg hij griep en miste hij Parijs-Nice. Afgelopen week heeft hij hard getraind in de bergen rondom Valencia. Of dat voldoende is om in de Ron de van Catalonië goed voor de dag te komen, is afwachten. „Ik voel me goed, van de griep heb ik geen enkele last meer. Maar ik heb al lang geen wedstrijd meer gereden. Ik weet niet hoe ik ben als er echt zondag heb ik iets meer tijd. Dan ga ik twee uur op pad. Heerlijk, die vrijheid in de polder." Aangezien Slits ook hinder onder vindt van een chronische schou derblessure, opgelopen na een on gelukkige val bij de voetbaltrai ning, ligt hij ook twee uur per week in het water bij triatlonvere niging De Zwinstreek. „Zwemmen is goed voor mijn schouder. Daar door is er een andere liefhebberij bijgekomen. Ik doe de laatste jaren ook mee aan de Zwintriatlon. Een prachtevenement met al die top pers en die grote massa volk bij de finish in Knokke." De combinatie van zwemmen, fiet sen en lopen blijft bijzaak, omdat fietsen niet echt een liefhebberij van- Slits is. „Het kost ook te veel tijd om het heel goed onder de knie te krijgen. En die heb ik ge woonweg niet." De verzorging van zeventig melk koeien en vijftig stuks jongvee en andere dagelijkse bezigheden op het erf vergen veel tijd. Slits werkt dan ook 55 tot zestig uur per week. Relatief weinig ten opzichte van vroeger, toen hij ook nog drie dagen per week bij een loonwer ker aan de slag was, op het veld voetbalde en in de zaal zijn partij tje speelde. Het tragische overlij den van zijn broer )os vijfjaar gele den opende hem de ogen. „Een hartstilstand. 32 jaar. Opeens was hij weg. Vreselijk. Dan ga je toch wel een heleboel zaken relativeren. Dat er meer in het leven is dan werken, werken en van hot naar her vliegen." Slits mikte in de Zwinstedenloop van morgen in eerste instantie op een tijd rond de 1.22. Die kan hij gevoeglijk vergeten, omdat hij van wege nieuw blessureleed aan de binnenkant van zijn knie enkele maanden heeft stilgelegen. „Als ik m'n tijd van vorig jaar evenaar, ben ik dik tevreden. Daarna zien we het wel weer." SBSSSB Bi Van Fharoi K&iz&n \Zan ANW6 gekoerst wordt." En dat er gekoerst gaat worden lijkt wel zeker. Alle achttien World Tour-ploegen staan maandag aan het vertrek en enkele teams hebben hun kopman meegenomen naar Spanje. Kamsha rijdt met loaquin Rodriqu- ez, Saxo Bank met Alberto Conta- dor, Liquigas met Ivan Basso en BMC met Cadel Evans, die afgelo pen week nog de Tirreno-Adriati- co won. De derde etappe, die in Andorra op ruim 1800 meter hoog te eindigt, lijkt de scherprechter van de Ronde. „Als bijvoorbeeld Contador die wint, heb je kans dat de rest van de ronde gecontroleerd wordt door zijn ploeg. Maar het kan ook zo zijn dat pas daarna de beslissing valt. Het eind van de etappes gaat omlaag, maar daar voor moet er flink geklommen worden. Het is soms nog echt las tig-" Koen de Vries Extra voordelig op campingvakan tie, midden in het hoogseizoen? Dat kan nu bij Pharos Reizen van ANWB. Als u boekt vóór 31 maart krijgt u maar liefst 100 euro korting op 30 absolute topcampings in Europa! Van de Loire tot de Provence, van het Gardameer tot Toscane en van de Middellandse Zee tot de Adriatische kust. U verblijft in een comfortabele stacaravan of chalet. Deze korting geldt als u vertrekt tussen 1 juli en 1 september! Wees er snel bij, want op is op! Ti euro korting Informatie Reserveringen pharosreizen.nl/campingfestival of via 0900 -365 65 65 (20 cpm, max. 10. Absolute topcampings U profiteert van 100 euro korting op 30 top campings zoals: Frankrijk Camping Le Sous Bo'is (Ardèche) Camping L'Océan Breton (Bretagne) Camping LesToumels (Cóte d'Azur) Camping L'Echo du Malpas (Dordogne) Camping Blue Bayou (Languedoc) Camping Alïcourts Resort (Loire) Italië Camping Spina Village (Adriatische kust) Camping San Giorgio Vacanze (Gardameer) Camping II Poggetto (Toscane) Camping Tenuta Primero (Venetiaanse kust) Kroatië Camping Oliva (Istrië) Spanje Camping Valldaro (Costa Brava) Kijk voor alle campings die meedoen aan deze actie op: pharosreizen.nl/campingfestival Deze korting geldt bij boekingen vanaf 1000,- met aankomst tussen 1 juni en 1 september 2011 A pharos V daar al 'nS ££.we-e-sf?

Provinciale Zeeuwse Courant | 2011 | | pagina 37