anje Dit in de koers PSV ziet kans om door te stoten naar finale Europa League Van der Vaart met Spurs tegen Real Bin Hammam daagt Fifa-baas Blatter uit NAC met 1,7 miljoen bijna uit problemen AZ stelt in tweede helft orde op zaken Bozic kan vandaag verrassen zaterdag 19 maart 2011 KUALA LUMPUR Mohamed bin Hammam uit Qatar heeft zich gisteren officieel kandi daat gesteld voor het voorzitter schap van de wereldvoetbalbond Fi- fa. De 6i-jarige baas van de Aziati sche voetbalbond AFC is daarmee uitdager van de 75-jarige Zwitser Sepp Blatter, die sinds 1998 de scep ter zwaait. De verkiezing vindt plaats op 1 juni in Zürich. Multimiljonair Bin Hammam staat sinds 2002 aan het hoofd van de AFC en is al sinds 1996 lid van het uitvoerend comité van de Fifa. Hij speelde op de achtergrond een be langrijke rol bij het binnenhalen van het toernooi om de wereldtitel in 2022 in Qatar. Bin Hammam stelt zich „uit liefde voor de sport" kandidaat. BREDA De redding van NAC Breda lijkt na bij. Financiers van de Brabantse voetbalclub besloten gisteren na een lange vergadering met direc teur Ed Busselaar 1,7 miljoen euro beschikbaar te stellen. De financiers spraken hun vertrou wen uit in het plan van aanpak dat Busselaar de afgelopen weken op stelde. Dat plan voorziet onder meer in een verregaande sanering van de kosten. Met de 1,7 miljoen euro is NAC nog niet helemaal uit de problemen. De club heeft nu nog 400.000 euro nodig om het gat te dichten. De fi nanciers hebben wel voorwaarden gesteld aan hun steun. Zij willen nauw toezicht houden op de finan ciële ontwikkelingen bij NAC. ALKMAAR AZ heeft op eigen veld weer eens gewonnen van Vitesse. Na twee op eenvolgende nederlagen tegen de Arnhemse ploeg in Alkmaar in de voorgaande seizoenen (twee keer 1-2) was de Noord-Hollandse briga de gisteravond wel succesvol: 3-1. Vitesse leidde bij de rust nog met 0-1 dankzij een treffer van Marco van Ginkel. In het laatste halfuur zorgden Pontus Wernbloom en de invallers Simon Poulsen en Maar ten Martens voor de verdiende Alk- maarse zege. In de eerste divisie hield RBC Roosendaal koploper FC Zwolle op 0-0. Nummer twee RKC Waalwijk won met 4-0 van AGOW. Het gat tussen de twee titelkandidaten is nu nog vijf punten. EINDHOVEN - In het Estadio da Luz weergalmen de klanken van de mooiste voetbalnamen, maar een hechte eenheid is het team van Benfica niet. PSV ziet gerede kan sen om via de kampioen van Por tugal nóg een rondje verder te ko men in de Europa League. En wie weet kan tegen de winnaar van Sporting Braga-Dinamo Kiev zelfs een plaats in de finale afgedwon gen worden. Dublin, de plaats van de eind strijd, is het doel nu Benfica de vol gende tegenstander in Europa is. „De verschillen zijn klein", verge leek trainer Fred Rutten zijn ploeg met de aanstaande opponent. „Het heeft nu geen zin om in de tail verder te kijken dan Benfica, maar ik zie absoluut perspectief" Een Europese finale, het lijkt op dagdromerij. „Toch heeft PSV de afgelopen tijd internationaal heel veel respect afgedwongen", consta teert Rutten. „Clubs weten dat het moeilijk is om van PSV te winnen. Vooral onze resultaten in uitwed strijden maken indruk." Rutten gaat maandag al naar Por tugal om Benfica live aan het werk te zien. De club speelt die avond te gen Pa,cos Ferreira, de nummer vier van Portugal. Benfica staat zelf twee plaatsen hoger, op ruime afstand (13 punten) van koploper FC Porto. De ploeg van de onbekende trai ner Jorge Jesus (56) maakt een wis selend seizoen door. Benfica ver loor zijn eerste competitiewed strijd, op eigen veld tegen Acade mica Coïmbra, maar bleef sinds dien thuis ongeslagen. In het eigen Estadio da Luz is de ploeg sterk, hoewel het in Europese wedstrij den altijd wel een of meer doel- puntjes tegen kreeg. „Daar liggen onze kansen", bedacht Rutten gis teren al. „Ze kunnen zelf goed voetballen, maar laten je ook voet ballen." Benfica schakelde in de vo rige ronden VfB Stuttgart en Pa- ris-Saint Germain uit, nadat het eerder als nummer drie wegviel uit de Champions League. De ploeg bestaat voornamelijk uit Ar gentijnen en Brazilianen, van wie Aimar, Cardozo, Saviola en Luizao de bekensten zijn. Voor PSV is Benfica uiteraard een oude bekende, met de wedstrijd van 25 mei 1988 als hoogtepunt. Op die dag pakte PSV in Stuttgart de Europa Cup voor landskam pioenen door Benfica na straf schoppen te verslaan. Eerder won PSV al eens in Lissabon. FC Twente neemt het in de kwartfinale van de Europa League op tegen de Spaanse club Villar- real. De ploeg uit Enschede gaat eerst op bezoek in Spanje. De kampioen van Nederland re kende dit seizoen in de knock-out- fase van de Europa League al af met de Russische topclubs Roebin Kazan en Zenit Sint-Petersburg. FC Twente staat voor het eerst sinds het seizoen 1977-1978 in de kwartfinale van een Europees be kertoernooi. Als de Tukkers afreke nen met Villarreal, stuiten ze in de halve finale op de winnaar van het duel tussen FC Porto en Spartak Moskou. Villarreal, dat onder leiding staat van trainer Juan Carlos Garrido, versloeg op weg naar de kwartfina le Napoli en Bayer Leverkusen. De Spaanse club was in de groepsfase als eerste geëindigd. Villarreal staat in de Primera Division op de vier de plaats. Garrido heeft in zijn selectie de be schikking over Spaanse (ex-) inter nationals als Carlos Marchena, Jo an Capdevila, Santi Cazorla en Marcos Senna. Voorin moeten de Braziliaan Nilmar en Italiaan Giu seppe Rossi voor de doelpunten zorgen. Rossi was dit jaar in de Eu ropa League al acht keer trefzeker. Kwartfinales (7 en 14 april): FC Por- to-Spartak Moskou, Benfica-PSV, Villar real—FC Twente, Sporting Braga-Dina mo Kiev. Halve finales (28 april en 5 mei): Sporting Braga/Dinamo Kiev- Benfica/PSV, FC Porto/Spartak Mos- kou-Viliarreal/FC Twente. Finale: 18 mei in Dublin. dat Van Nistelrooij alsnog opgeroe pen wordt. Klaas-Jan Huntelaar is nog niet fit en wordt begin komen de week getest door de medische staf van Oranje. Selectie Oranje: Vorm (FC Utrecht), Boschker (FC Twente) en Ten Rouwe- laar (NAC). Boulahrouz (VfB Stuttgart), Emanuelson (AC Milan), Heitinga (Ever- ton), Maduro (Valencia), Mathijsen (HSV), Pieters (PSV), Ron Vlaar (Feye- noord) en Van der Wiel (Ajax). Afellay (FC Barcelona), Van Bommel (AC Mi lan), Janssen (FC Twente), Nigel de Jong (Manchester City), Strootman (FC Utrecht), Sneijder (Internazionale) en Van der Vaart (Tottenham Hotspur). Elia (HSV), Huntelaar (Schalke 04), Kuijt (FC Liverpool), Van Persie (Arsenal), Robben (Bayern München). LONDEN - Rafael van der Vaart treft met Tottenham Hotspur zijn oude dub Real Madrid in de kwartfina les van de Champions League. De Nederlandse international kijkt uit naar de confrontatie met de Spanjaarden. „Het is een mooie affiche. We spelen ook eerst uit. Dat is goed voor ons. Ik ben tevre den. De druk ligt ook zeker niet bij ons. We kunnen ons eigen spel spelen. We hebben een kans, dat weet ik zeker." Van der Vaart heeft goede herinne ringen aan Real Madrid. „Voor mij is het de grootste club in de we reld. Barcelona is op dit moment het beste team, maar je kunt de historie voelen als je in het stadion bent. Bemabeu is fantastisch. Het veld is geweldig en het is mooi om te spelen voor 90.000 mensen. Ik heb er twee mooie jaren gehad en het is een droom voor mij dat ik er nu weer naar toe kan gaan", aldus Van der Vaart. Loting kwartfinales (5/6 april en 12/13 april): Real Madrid-Tottenham Hotspur, Internazionale-Schalke 04, Chelsea-Manchester United en FC Bar- celona-Sjachtar Donetsk. Halve finales (26-27 april en 3-4 mei): Internazio- nale/Schalke 04-Chelsea/Manchester United, Real Madrid/Tottenham Hot- spur-FC Barcelona/Sjachtar Donetsk. Finale: 28 mei in Londen. Vacansoleil-sprinter Borut Bozic zou vandaag wel eens zich zelf én de sprinters kunnen verrassen. „Het is afwachten hoe goed ik ben in Milaan-Sanremo, maar nu we zijn toege laten tot de World Tour hebben we tenminste een program ma, waarmee ook ik tot mijn hoogste niveau kan groeien." op 20 maart 2010 voor de derde keer Milaan-Sanremo wint. Vandaag gaat de foto Luca Zennaro had geen vader, oom, broer of vriend die iets van wielrennen af wist. In de koers heb ik daar nu nog mijn voordeel van. Zeker nu ik zoveel ervaring heb." De radio's zijn er toch vooral voor de veilig heid van de renners, zeggen de ploegen? Hij haalt er zijn schou ders bij op. „Ik weet wel hoe het werkt. Zeg gen al die ploegleiders: over een ki lometer begint de klim. Iedereen moet voorin zitten. Zie je het al ge beuren. Dat levert een gedrang en stress van jewelste op. Echt, tien jaar geleden was het veel rustiger in het peloton. De slimme jongens zaten op de goede plekken en ge vallen werd er veel minder dan nu." Wat kan Freire nerveus maken? „Topvorm. Als ik echt goed ben, word ik nerveus. Want dan kan het. Als ik niet goed ben, heb ik dat dus niet. Dan interesseert het me minder wat er in de koers ge beurt. Wielrennen is ook alleen maar leuk als je kunt winnen. Als dat me niet meer lukt, stop ik er mee. Vorig jaar had ik een goed sei zoen. Was dat niet het geval ge weest, dan had ik nu niet meer ge reden. Als het ook dit seizoen goed blijft gaan, ga ik door tot de Olym pische Spelen van 2012." Bij Rabobank? „Natuurlijk", zegt hij lachend. „Een Nederlandse ploeg was vroeger het laatste waar ik aan dacht, maar nu is het ver trouwd. Ik heb in mijn leven drie ploegen gehad. Bij Vitalicio en Ma pei moest ik weg omdat de ploeg ermee stopte. Ik ben er niet zo van om dingen te veranderen." Ook zichzelf niet? „Ik ben moeilijk te veranderen." Jelle ten Rouwelaar is de nieuwe derde doelman van Oranje. foto Roy Lazet/het fotoburo

Provinciale Zeeuwse Courant | 2011 | | pagina 33