CDA en SGP houden zeeland PW: spel net begonnen Spookhuis Sas toch tegen de vlakte Ton Koomen PZC zaterdag De krant 8 weken voor 24 euro! FORMATIE Samenwerking tussen WD, PvdA, CDA en SGP biedt volgens informateur Jan de Veldhuis de beste kansen voor een nieuwe provinciale coalitie. zaterdag 19 maart 2011 w^^^mmssmsms^m^sismeismsmBsimmsmmss!ss0ismmmmams& IWillliliiiitpÉiaaÉÉwitÉWiii door Maikel Harte Gisteren las ik in deze krant de 'in memo- riam' van Ton Koomen, de voormalig verslaggever en redacteur van BN/De Stem die woensdagmid dag na een kort ziekbed overleed. Ik heb Ton Koomen nooit goed ge kend, en de laatste keer dat ik hem heb gezien zal wel al zeker zo'n jaar of zestien geleden zijn, maar onthouden heb ik hem. Die laatste keer zal ergens aan de rand van een voetbalveld zijn geweest. In mijn jonge jaren, zo tegen m'n twintigste, ben ik een tijdje sport- medewerker voor de PZC ge weest. Een leuk bijbaantje waar voor ik in het weekend met een pen en een blocnote naar de regio nale voetbalvelden trok om ver slag te doen van wedstrijden. Er was dan ook altijd iemand van BN/De Stem en in die hoedanig heid kwam ik regelmatig Ton Koomen tegen. Hij heeft me mijn eerste en laatste jenever laten drinken in een of andere bestuurs kamer na een wedstrijd, want co la, „dat was toch geen drank." Dat vond ik van jenever. Langs de lijn COLOFON PZC Park Veldzigt 35. Middelburg Postbus 91, 4330 AB Middelburg 0118- 43 4000 Uitgever/directeur Ad Verrest Hoofdredactie Peter Jansen pjansen@pzc.nl Arie Leen Kroon (adjunct) alkroon@pzc.nl Centrale redactie T: 0118- 43 4010 E: redactie@pzc.nl Redactie Walcheren Postbus 91,4330 AB Middelburg T: 0118- 43 4050 E: walcheren@pzc.nl Redactie Bevelanden-Tholen Postbus 162, 4460 AD Goes T: 0113-31 5670 E: bevelanden@pzc.nl tholen@pzc.nl Redactie Zeeuws-Vlaanderen Postbus 145, 4530 AC Temeuzen T: 0115- 64 5740 E: zeeuws-vlaanderen@pzc.nl Redactie Schouwen-Duiveland Postbus 80,4300 AB Zierikzee T: 0111-45 4650 E: schouwen-duiveland@pzc.nl Advertenties VerkoopteamZeeland T: 0118- 43 407Ö E: teamzeeland@bndestem-pzc.nl Business-to-business/de Ondernemer. Zorg Onderwijs. Educatie. Onroerend Goed T: 076- 531 2277 E: segmentteam@bndestem-pzc.nl Familieberichten: 088- 0139 999 Personeelsadvertenties: 055- 5388 000 Kleintjes: 0900- 6743 836 Ja, ik neem de PZC en ontvang de eerste 4 weken gratis en neem aansluitend: een doorlopend abonnement met automatische betaling van 71,95 per kwartaal (na28) een doorlopend abonnement met betaling per accept van 74,95 per kwartaal (na28) ik neem een proefabonnement van 8 weken voor €24,-. Na deze periode stopt de bezorging vanzelf, (ik heb de laatste 3 maanden geen proef gehad) (P8) Stuur de bon naar: PZC, Afdeling Lezersservice, Antwoordnummer 54050,5004 VB Tilburg. Bellen kan ook: 088 - 013 9910 m/v Straat Postcode Woonplaats Telefoonnummer Emailadres met Ton was het opletten gebla zen, want hij kan zo vertellen dat je een doelpunt kon missen. Giste ren bedacht ik me dat ik met de verhalen van Ton Koomen een oudejaarsconference had kunnen vullen en ik het eigenlijk op had moeten schrijven. Zo herinner ik me dat hij eens aan me vroeg of ik in militaire dienst was ge weest, waarop ik antwoordde dat deze dienst van voor mijn tijd was. Hij vertelde dat hij tegen zijn verwachting in de militaire dienst wel had doorlopen. Hij had eigenlijk gedacht dat hij afge keurd zou worden, omdat hij te klein zou zijn, maar hij kwam net een paar millimeter tekort, zo leg de hij uit. Dat had wel tot gevolg dat de legerkleding die hij aan moest trekken veel te groot was. De broeken kwamen naar zijn zeg gen tot aan zijn oksels. Niet dat hij daar gefrustreerd over was. In tegendeel, „Maikel", zei hij,, in de geschiedenis van het Nederlandse leger neem ik een bijzondere posi tie in. Ik ben nog altijd de enige soldaat die de vijand door de gulp aan heeft zien komen." Voor meer columns: www.pzc.nl/columns Krant niet ontvangen? Wijziging van uw adresgegevens? Gebruik maken van de vakantieservice? Abonnement opzeggen? Vul het formulier in op: www.pzc.nl/lezersservice of bel: 088- 013 9910 Toets 1bezorgklachten (vanaf 07.00 uur) nabezorging bij melding voor 12.00 uur Toets 2: informatie over uw abonnement Toets 3: informatie over abonneevoordeel Maandag t/m vrijdag: 08.00 - 17.00 uur Zaterdag: 08.00- 12.00 uur PZC Lezersservice Postbus 3229,4800 MB Breda U kunt uw abonnement beëindigen tot uiterlijk vier weken voor het einde van de betaalperiode. U ontvangt een schriftelijke bevestiging Abonnementsprijzen Maand 25,50 (acceptgiro n.v.t.) Kwartaal 71,95 (acceptgiro €74,95) Jaar €274,95 (acceptgiro €277,95) Auteursrechten Alle auteursrechten voorbehouden Uitgeverij Provinciale Zeeuwse Courant, onderdeel van Koninklijke Wegener NV. Publicatierecht beeldende kunst via Beeldrecht. Gegevensbescherming PZC is een uitgave van Wegener NV. Wegener legt van abonnees gegevens vast voor de uitvoering van de abonnementsovereenkomst. Deze gegevens kunnen gebruikt worden om u op de hoogte te houden van interessante producten en diensten van andere onderdelen van Wegener en zorgvuldig geselecteerde partners. Indien u geen prijs stelt op informatie van de PZC of indien u uw toestemming voor het gebruiken van uw e-mail adres wilt intrek ken, kunt u dit schriftelijk kenbaar maken bij PZC Lezersservice. Zie ook het privacy statement op www.pzc.nl door Ben Jansen en René Schrier Het CDA en de SGP in de Staten van Zee land gaan voor een nieuw dagelijks pro vinciebestuur liever in zee met de PvdA dan met de PW: Voor het CDA weegt zwaar dat de PW in de verkiezingscampagne de debatten heeft gemeden, waar door de christen-democraten in het duister tasten over de stand punten van de nieuwkomer in de Staten. De SGP heeft zich eraan geërgerd dat de PW opvattingen als een bouwverbod voor moskee ën en een ban op hoofddoekjes in het provinciehuis vlot liet vallen. SGP-lijsttrekker George van Heuke- lom: „Daar ben ik best pissig over, want met die punten heeft de PW bij de verkiezingen wel mooi vijf zetels binnengehaald." De WD staat veel minder afwij zend tegenover samenwerken met de PW. Sterker nog, de verkie zingsprogramma's van beide par tijen hebben nogal wat overeen komsten. Wat dat betreft valt met de PvdA veel meer te verhapstuk ken. Daar moeten de beoogde coa litiepartners evenwel uit kunnen komen, want, heeft Te Veldhuis ge constateerd, de vier fracties heb ben geen breekpunten ten opzich te van elkaar. In zijn inventarisatie van wat WD, PvdA, CDA en SGP bindt, heeft Te Veldhuis drie onderwer pen onderscheiden waarover de PvdA een afwijkende mening heeft. De sociaal-democraten vin den dat havenbedrijf Zeeland Seaports niet het voortouw moet nemen voor de aanleg van de Wes- terschelde Container Terminal, zijn niet tegen de ontpoldering van de Hedwigepolder en willen geen tweede kerncentrale. Dat kunnen, zo heeft Te Veldhuis gesig naleerd, vrije kwesties zijn: de PvdA zal tegenstemmen, maar zich bij de meerderheid neerleg gen. Die meerderheid zal dat de PvdA dan niet euvel duiden. De informateur stelde vast dat bij WD, PvdA, WD en SGP de wens leefde de coalitie uit de periode 2003-2007 te herstellen. Die werk te goed. Geen van de grote par tijen had behoefte een kleinere te laten aanschuiven. P W-fractieleider Peter van Dijk gaat er van uit dat het spel nog niet gespeeld is. „Het is nog maar net begonnen. We zijn erg be nieuwd naar de reactie van de WD, want er ligt nok een optie mét onze partij op tafel." Dat zijn partij zaken als halal eten, moskeeën en hoofddoekjes heeft laten vallen, heeft volgens hem niets te maken met gretigheid om in het college van GS te komen. „Dat zijn zaken die in de Randstad spelen. In Zeeland zijn die niet relevant." Het verwijt van het CDA, dat de PW zich in de verkiezingscampagne niet in de de batten heeft laten zien, zegt volgens Van Dijk niets over de kwaliteit van zijn fractie. Erger vindt hij het dat de grootste winnaar van de Statenver kiezingen in Zeeland - de PW kwam van niets op vijf zetels - 'op deze manier wordt afgeserveerd'. En dat de PW in het eindrapport van de informateur niet één keer is genoemd. Van Dijk vindt niet dat zijn partij iets verkeerd heeft gedaan: „We hebben ons open en coöperatief opge steld. We zijn nog steeds een heel aantrekkelijke coalitiepartner." door Raymond de Frel Ik machtig de PZC om het abonnementsgeld van mijn rekening af te schrijven. Rekeningnummer Handtekening De PZC gaat zorgvuldig om met persoonsgegevens In het colofon treft u nadere informatie aan SAS VAN CENT - Mare Chatel, de achterkleinzoon van de eerste be woner van de Villa aan de Poeldijk in Sas van Gent, legde gisteroch tend vlak voor de sloop van het 'spookhuis' bij wijze van afscheid zijn hand nog eens op de stenen. De laatste tastbare herinnering aan de vele 'warme familieverha len' zou verdwijnen, ondanks po gingen van zijn familie en entertai ner Johan Vlemmix om het pand voor sloop te behoeden. „Dit doet pijn. Het is ook nog..mijn verjaar dag. Ik zal er elk jaar aan terugden ken", zei Chatel. De buurvrouw van het huis, Ina Snelders, sprong tegelijkertijd haast een gat in de lucht van blijdschap. Spookhuisei genaar Luc Christiaen had woord gehouden; hij zou het laten slo pen. „Dit is na al die overlast een prachtig moment", zei Snelders. Sassenaar John Deelen probeerde de kraan, die symbolisch genoeg om vijf voor twaalf arriveerde, nog te dwarsbomen. „Ik blijf hier staan, omdat ik wel respect heb voor een oud gebouw", riep hij. Vlak voordat de politie arriveerde, fietste hij echter toch weg. Potentiële koper Johan Vlemmix meldde vlak na de start van de sloop dat hij een horecapand in Helmond had kunnen verkopen, zodat hij het spookhuis kon aan schaffen. Ook in die zin rustte er dus tot op het allerlaatste moment een vloek op het spookhuis. zie de video op www.pzc.nl

Provinciale Zeeuwse Courant | 2011 | | pagina 2