vrijwilligersdag sfeer zeeland 125 Impasse over parkeren in centrum Terneuzen dorpen en het buitengebied NL Doet Blijspel toneelgroep Griffioen De Wijk Technische les voor vrouwen Lezing over erfgoed Sandee zaterdag 19 maart 2011 door Raymond de Frel terneuzen - De ondernemers in de Terneuzense Nieuwstraat en de exploitanten van het Scheldethea- ter en bioscoop Cine City verke ren met de gemeente Terneuzen in een impasse over de parkeer voorzieningen in het centrum. De gemeenteraad liet zich donder dagavond informeren over de par keervoorzieningen. De onderne mers toonden met een onderzoek de ergernis over parkeerfac-ilitei- ten, zoals het aantal plaatsen én ha perende apparatuur op piekmo menten (voor en na voorstellingen in het Scheldetheater) in de par keergarage onder het Theaterplein. De gemeente trekt op basis van een eigen onderzoek (2010) ande re conclusies. Bij een maximale be zetting in het theater en de bio scoop is er behoefte aan 389 par keerplaatsen; in de directe omge ving zijn er 394. „In pieksituaties kunnen mensen ook een stukje lo pen naar het theater, bijvoorbeeld vanaf de parking op het Stadhuis plein. Daarover verschillen wij van mening met de ondernemers", zei beleidsmedewerker Peter van de Kerkhove.De suggestie van het CDA voor een intermediair zag wethouder Co van Schaik niet zit ten. „Een intermediair moet het met dezelfde cijfers doen." Horeca-ondernemer Rein van Glansbeek en Walter de Clerck van het Scheldetheater hoorden het met onbegrip aan. „Waarom horen wij niet dat het theater een ton wil investeren om de zestig parkeerplaatsen op de Westerschel- dedijk te behouden, die nu in het kader van de dijkverzwaring weg moeten? Een klankbordgroep van alle partijen zou goed zijn." brengst daarvan gaat naar het nieu we Walcherse dierensasiel. Veere nam gisteren ook de gelegen heid te baat om de jaarlijkse op- schoondag voor de jeugd nog eens dunnetjes over te doen. Die dag viel dit jaar op 12 maart, in de va kantie waardoor scholen verstek moesten laten gaan. Ruim 300 kinderen van tien Veer- se basisscholen gingen samen met onder anderen wethouder Jaap Melse op jacht naar zwerfvuil in de dorpen en in het buitengebied. Melse probeerde de kinderen flink te enthousiasmeren. Dat lukte uiteindelijk heel goed, de jeugd haalde maar liefst twintig kuub rotzooi uit bermen, school tuinen en van het strand. Een for se opbrengst voor een dagje wer ken in regen en kou. De buit liep uiteen van de stan daard frisdrankblikjes, drankfles sen en verpakkingen van etenswa ren tot een complete autobumper en glas. De stille getuigen van een verkeersongeval. De landelijke vrijwüligersactie NL Doet is georganiseerd door het Oranjefonds. O Tijdens de tweedaagse actie wer ken mensen als vrijwilliger bij di verse instanties en organisaties. Een greep uit de activiteiten van daag: In Middelburg is er de de Blink- battle, een vuilophaalrace voor basisschoiieren vanaf jongerencen trum De Poort. Bij kinderboerderij Meiveld wor den de hekken gebeitst. In Vlissingen is er een open dag bij het wozoco in Westerzicht en op knappen van terrassen bij ver pleeghuis Weyevliet. In Serooskerke worden boekenkas ten gemaakt voor de kringloop winkel op de Zompe. In Koudekerke wórden reuze bow ling-kegels gemaakt voor Konin ginnedag. m. Autobedrijf Tholen B.V. SAAB specialist Ruim 80 jaar een begrip in mobiliteit verkoop onderhoud aircoservice Gagelboslaan 161 Bergen op Zoom Tel. 0164-247636 E: info@tholenbv.nl www.tholenbv.nlwww.saabtuning.nl middelburg - De Toneelgroep Stichting Griffioen De Wijk viert het eerste lustrum. Vanavond om 19.30 uur wordt het blijspel 'Aan het eind van de regenboog' opge voerd in de aula van de CSW aan de Elzenlaan-in Middelburg. De zaal gaat om 19.00 uur open. Het stuk is geschreven door Hans van Wijngaarden. Het speelt zich af in een woning die voor het eerst verhuurd wordt aan vakantie gasten. De verschillende gasten hebben allemaal hun eigen gehei men, die hen leiden naar dit va kantieadres. Hoe ze hun dagen en nachten indelen, brengt veel on rust in huis. De doldwaze verwik kelingen komen ook voort uit het klasseverschil en leefstijlen. De toegang is gratis. Het stuk wordt ook nog opgevoerd op 26 maart bij Emergis in Kloetinge en 2 april in verenigingsgebouw Am- metore in Nieuwdorp. Aanvang is steeds 19.30 uur. vlissingen - Vlissingse vrouwen van 55 jaar en ouder kunnen hun technische vaardigheden ontwik kelen in workshops van Stichting Palladium. Die worden gegeven in wijkcentrum Het Bolwerk aan de Lindeijerlaan. Er worden twee workshops gege ven: 'elektra en verlichting' (op dinsdag 29 maart van 10.00 tot 12.00 uur) en 'ophangen en beves tigen' (op dinsdag 5 april van 10.00 tot 12.00 uur). Wie mee wil doen aan één of bei de workshops, kan zich tot een week voor aanvang van de work shop aanmelden bij Palladium, via telefoonnummer 0118-420470. De kosten bedragen twee euro per workshop. middelburg - Toon Franken houdt op verzoek van de Heem kundige Kring woensdag 23 maart 2011 een lezing over de het indus triële erfgoed op Walcheren. Hij besteedt aandacht aan het nog aan wezige en verdwenen industrieel erfgoed op Walcheren. Hij zal voorbeelden laten zien van histori sche muurreclames en andere 'te kens aan de wand' in Middelburg. De bijeenkomst begint om 20.00 uur in de Zeeuwse Bibliotheek. Wij verzorgen ook tuinontwerpen en geven u graag vrijblijvend een offerte voor aanleg en eventueel onderhoud van uw tuin. a Nieuweweg 6 4493 PA Kamperland f0113 tuinenterraskamperland sandee vrouw Hutten. Beide partijen heb ben op het laatst ieder nog één knoop liggen. De bewoners van Simnia worden vandaag nog getracteerd op wafels, gebakken door burgmeeester Rob van der Zwaag. Vanaf 10 uur is er ook een boekenbeurs. De op- herinnert zich het spelletje van vroeger nog goed. foto Ruben Oreel (91). „Ja, vroeger speelde we met centen. Wat je over had, mocht je houden", herinnert de kiene da me zich als de dag van gisteren. Maas geeft links en rechts speluit- leg en wint uiteindelijk nipt een potje in een spannende nek-aan-nekrace met zijn buur me- Op 26 maart Maar ook dit jaar willen wij u graag spreken! Met behulp van 12 showtuinen geven wij u vakkundig advies en informatie over bestrating en alle andere producten voor uw tuin. We showen ook de noviteiten en trends voor 2011 Tuincentrum Voor de sfeer rondom uw woning KAMPERLAND Gebakken stenen Graniet In 7 kleuren, maat20x30cm Strakke betonsteen Promo Dit jaar organiseert de Zeelandhallen géén tuinbeurs. Wij waren daar altijd ruimschoots vertegenwoordigd met een grote stand. Diverse natuur steen soorten o.a. hardsteen en graniet

Provinciale Zeeuwse Courant | 2011 | | pagina 25