Kleinere opzet Oude spelletjes geven accommodatie Mannee in Goes 241 zeeland Alleen geld voor gewicht in goud Andere plannen in wijk door afhaken partijen OPSCHOONDAC De Veerse jeugd haalde twintig kuub zwerafVal uit de 175 zaterdag 19 maart 2011 W door Luc Oggel GOES - De Multifunctionele Ac commodatie (MFA) in de - Goese nieuwbouwwijk Mannee krijgt een andere, kleinschaligere opzet op een andere plek. Een aantal par tijen in het project is afgehaakt en daardoor is een koerswijzging noodzakelijk. Bij de ontwikkeling van Mannee is altijd rekening gehouden met de komst van een welzijnsvoorzie ning op een centrale kavel. Oor spronkelijk ging men uit van een kerk, nieuwbouw voor basis school De Wingerd, een wijkge- bouw met zorgfuncties en even tueel woningen. Dat idee is verla ten door de bouw van een kerk in de toekomstige wijk Aria. Vervol gens is ingezet op de bouw van achttien appartementen voor mensen met een lichamelijke be perking (Het Gors/RWS/Marsaki) in combinatie met de basisschool, een Kindercentrum (Stichting Prokino) en een gymzaal-welzijns voorziening (gemeente). Het Gors haakte echter vorig jaar af en door de ontwikkelingen op de woningmarkt zien woningbouw vereniging RWS en ontwikkelaar Marsaki geen heil in appartemen ten voor de vrije verhuur. Dat leidde niet alleen tot vertra ging, maar ook verandering van de plannen. Goes zet nu in op nieuwbouw voor De Wingerd in combinatie met Kindercentrum Prokino en een multifunctionele gymzaal. De beoogde kavel aan de Achtgemeten is echter te groot. Daarom wil de gemeente uitwijken naar een stuk grond ten oosten van de entree van Mannee, in deelgebied De Scher ven. De accommodatie gaat naar schat ting zo'n 5,3 miljoen euro kosten. Nieuwbouw van de school (2,2 miljoen) is al opgenomen in de meerjarenbegroting, maar daar zal nog wat bij moeten. De overi ge drie miljoen moet nog bij el kaar worden gesprokkeld. De plannen worden op donder dag 14 april door de gemeente raad besproken. ,/t\Au'°T'° Gemiddeld brandstofverbruik en CO uitstoot: liter/100 km: 11,0 - 3,5; kms/liter- 9.1 -28.6; CO, gr/km: 259-94. De 50/50 deal loopt van 1 jan. t/m 31 n verNIEUWd MIDDELBURG www.vernieuwdmiddelburg.nl De vooroorlogse wijk Nieuw Middel burg wordt gerenoveerd. De PZC volgt het op de voet. STUUR UW TIPS NAAR redactie@pzc.nl door Lilian Dominicus In deze krant vindt u 3 advertenties met de Gele Kever. Deze auto is telkens op weg naar eën andere Europese bestemming (zie het verkeersbord). Reken de kortste route uit tussen bestemming 1, 2 en 3 (in deze volgorde), mail de uitkomst in kilometers, de naam en de datum van de krant naarautovakantie@g!obereisburó.nl en WIN EEN AUTOVAKANTIE!' Wilt u zeker zijn van een heerlijke autovakantie? Boek dan één van onze spectaculaire aanbiedingen: Frankrijk Languedoc §3 Camping Le Neptune"** 3 dagen o.b.v. logies Vertrek: april t/m augustus Per stacaravan va. - 74 Groot-Brittannië Osd York ffiHIS 4-daagse Citytrip Inel. retourovertocht per boot en transfers Vertrek: maart t/m december 220Winkels 090CH8098mwww.globe.nl - gaat nét Per persoon va. Kijk voor de voorwaarden op www.globe.nl/autovakantie. GOES - Baie dankie, zegt Anke Baum- ler, als ze afscheid neemt van een ouder echtpaar. De twee hebben net gouden sieraden verkocht aan de Zuid-Afrikaanse medewerkster van de Roadshow EU, een Brits bedrijf dat door Europa tourt om goud op te kopen. Het is niet druk, in de Oos- terscheldezaal van het Van der Valk-hotel. „Maar dat hoeft ook niet", zegt Altus Diener, Ankes colle ga. Met zijn tweeën kunnen ze de toeloop makkelijk aan. De zaken in Nederland gaan tot dusverre boven verwachting. Het goud uit Neder land is meestal 14 karaats. „Niet het hoogste aantal, maar toch niet slecht." Ze kunnen al snel zien of een goudmerk authentiek is. Als er geen goudmerk in zit, is er nog een flesje vloeistof „Als het daarmee zwart kleurt, is het hooguit verguld." Roadshow EU is 14 april weer in Ho tel Van der Valk in Goes. Meer infor matie www.europeanroadshow.net Anke Baumler bekijkt een gouden armband met munten. Later zal ze advi seren het sieraad naar een verzamelaar of antiquair te brengen. „Dat levert veel meer op", zegt ze. foto Willem Mieras Wethouder Chris Maas speelt een spelletje 'Pot en buren' in het wozoco Simnia in Domburg. Mevrouw Willemsen door Annemarie Zevenbergen Het oud-Walcherse spel letje 'Pot en buren' spe len, is toch heel wat an ders dan de ontwerpno- ta ouderenbeleid voor de gemeen te Veere schrijven. Maar wethou der Chris Maas laat zich vrijdag ochtend niet kennen en zit als een volleerd spelleider aan tafel in het wozoco Simnia in Domburg. Hij doet mee aan de landelijke vrijwil- ligersactie NL Doet. Omringd door een 'harem' van da mes op leeftijd speelt hij zonder bliken of blozen het aloude en vrij wel in vergetelheid geraakte spelle tje. Hierin spelen knopen en dob belstenen een hoofdrol. Hij kent het nog wel van vroeger, -maar moet nog wel even 'zijn kennis op frissen'. Naast hem zit de in dracht gestoken mevrouw Willemsen

Provinciale Zeeuwse Courant | 2011 | | pagina 24