zeeland 123 Verzamelgekte Curiosa altijd uit de hand' Meestal was het model bepalend, dan de techniek Nieuwe Julianaboom op het Bellamypark Cheque Piccard voor Villa Pardoes Gratis toeristenbus op Noord-Beveland Stiltewandeling door de Manteling Zorgcentrum Simnia houdt boekenmarkt Kinderen mogen meedoen aan dansmarathon zaterdag 19 maart 2011 De verzamelgekte heeft Guus Ideler van zijn moeder. „Ze bewaarde alles en deed er ook briefjes bij. Ze besefte dat anders verloren zou gaan van wie het geweest was." Naast een collectie klassieke auto's staat er in de schuur van Ideler ook een grote verzameling curiosa uit familiebezit: van een mikadospel dat nog van zijn opa geweest is tot oude naaimachines en reisspulletjes. Het begon voor Ideler allemaal in Zuid-Frankrijk, waar hij twee jaar woonde en werkte. In 1975 kocht hij bij de plaatselijke garage voor een paar hon derd frank een oude Peugeot 203 uit 1951. „Een Frans technisch wonder." Hij heeft er nooit meer afstand van kunnen doen. Na die tijd zijn er nog vele andere auto's de re vue gepasseerd. Een jaar of tien geleden begon het echte verzamelen. Het begon met auto's die niet te veel kostten en die 'met wat handig heid en vlijt' voor dagelijks gebruik geschikt ge maakt werden. Meestal was het model bepa lend, dan de techniek (het verschil in motoren of aandrijving) en daarna de geschiedenis of herkomst. Er moest wel het nodige werk aan zitten, maar geen totale restauratie. De meeste auto's zijn na hun opknapbeurt voor korte tochtjes gebruikt, maar in sommige heeft Ideler jarenlang dagelijks gereden. „Ik denk dat vooral oldtimer-liefhebbers van de ba byboomgeneratie op dit museum af gaan ko men. Voor ons heeft dit gewoon een hoog sen timentgehalte, omdat onze ouders en grootou ders in dit soort auto's reden: het is pure nostal gie." Zeeuwse Schuurmuseum: Adres: Koudekerkseweg 12, Biggekerke. Telefoon: 0118 - 552639. Openingstijden: zaterdag van 10 tot 16 uur, ook mogelijk op afspraak. In juni en september gesloten. Toegang: volwassenen 4 euro, kinderen tot 14 jaar on der begeleiding gratis. www.zeeuwseschuurmuseum.nl (onder constructie) door Maurits Sep VLISSINGEN - Aan de noodzakelijke kaalslag op het Vlissingse Bel lamypark om er een mooier plein van te maken, wordt woensdag voorzichtig weer een eind ge maakt. Uitgerekend op Boomfeest dag wordt een boom geplant ter herinnering aan de Julianaboom die er in 1947 was geplant. Prinses Juliana bezocht Vlissingen op 4 november 1947. Zij plantte er toen ook een boom op het Bel lamypark. Die werd later bekend onder de naam Julianaboom. Maar deze Julianaboom is er inmiddels niet meer. De gemeente Vlissingen grijpt de 55e Boomfeestdag aan om een nieuwe 'Julianaboom' te planten. Dat gebeurt in aanwezigheid van wethouder Rob van Dooren en van mensen die er destijds ook bij waren toen prinses Juliana haar boom plantte. Ook schoolkinde ren van de Frans Naereboutschool en Het Vlot zijn uitgenodigd om mee te helpen. Het planten van de boom gebeurt woensdagochtend 23 maart om 11.00 uur. Op meer plaatsen op Walcheren en in Zeeland worden die dag bo^ men geplant. In de hele provincie doen ongeveer tweeduizend schoolkinderen eraan mee. VLISSINGEN - Hotel restaurant Pic card heeft vorig jaar het 50-jarig be staan gevierd. Dat jubileum is aan het eind van het jaar afgesloten met een feestavond. Gasten en ge nodigden is toen gevraagd geld te doneren voor Villa Pardoes bij de Efteling, een vakantieverblijf voor kinderen met een ernstige, levens bedreigende ziekte. De totale op brengst van de donaties is door Hotel Restaurant Piccard verdub beld. Dat leverde uiteindelijk een bedrag op van vijfduizend euro. Anthon Langeveld van Hotel res taurant Piccard heeft Villa Pardoes bezocht en daar de cheque over handigd. COLIJNSPLAAT De toeristenbus die een tiental campings en jachthavens op Noord-Beveland dit hoogseizoen wil inzetten, is gratis voor ieder een, meldt Jan Verburg voorzitter van Recron Noord-Beveland. De bus moet de recreatiebedrijven, jachthavens en attracties op Noord-Beveland beter verbinden. „We willen het zo regelen dat de bus aansluit op het reguliere open baar vervoer bij de Zeelandbrug en de Roompotkruising", zegt Ver burg. OOSTKAPELLE Bij Kasteel Westhove vertrekt mor gen om 11.00 uur een stiltewande ling door de Manteling tussen Domburg en Oostkapelle. De tocht duurt minstens een uur en onder weg wordt niet gepraat. De wande ling is immers bestemd voor men sen die willen ervaren wat stilte met je doet. Informatie en aanmelden: Marjo lein Houben (06-28625349) en Mar jan Schot (0118-476949). De kosten zijn 5,00 euro, inclusief koffie of thee na afloop. DOMBURG Tijdens de boekenweek houdt zorg centrum Simnia in Domburg een boekenmarkt in haar restaurant. Vandaag zijn er allerlei boeken te koop, van oud tot (bijna) nieuw en van goedkoop tot duur. Er is keuze uit kinderboeken, kookboeken, pockets, poëzie, historische boe ken, atlassen, foto- en platenboe ken en uiteraard boeken over Zee land. De boekenmarkt begint om 10.00 uur en duurt tot 16.30 uur. De toegang is gratis en iedereen mag binnen. OOST-SOUBURG - Een kleine twee honderd leden van turn- en jazz- balletvereniging DIOS uit Oost-Souburg dansen vandaag drie uur aan één stuk om geld in te zamelen voor de jaarlijkse dans voorstelling. De dansmarathon vindt plaats in sporthal Van Dui venvoorde in Oost-Souburg. De dansers worden gesponsord door familie en vrienden. Kinderen die willen meedoen, zijn welkom: 4- tot 8-jarigen van 09.30 tot 10.30 uur; 12- tot 16-jarigen van 10.45 tot 12.15 uur; 9- tot 12-jarigen van 11.15 tot 12.15 uur. Ze moeten dan twee euro per persoon beta len. Guus Ideler zit op de bumper van de auto waarmee zijn verzameling is begonnen: een Peugeot 203 uit 1951 foto's Ruben Oreel Bloemenstraat 7 OVEZANDE Aan de rand van Ovezande staat deze 2-onder-1 - kapwonïng met garage. Het geheel is gelegen op een riant perceel van circa 260 m*. Door de scherpe prijsstelling is deze woning een uitgelezen mogelijkheid voor een starter die rust en ruimte zoekt. Vraagprijs 169.000,- k.k.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2011 | | pagina 23