OR schrapt liever in dure projecten 'Mijn hobby's lopen 9 Interieur en menu van De Beurs dicht bij streek 22 MIDDELBURG Vraagtekens bij bezuinigingen ZEEUWSE SCHUURMUSEUM De verzameling oude auto's van Guus Ideler is zo groot en bij zonder geworden, dat hij er een museum van maakt. Op 16 april gaat het open in de schuur bij zijn Biggekerkse huis. 335 zaterdag 19 maart 2011 w door Theo Giele MIDDELBURG - De ondernemings raad van de gemeente Middelburg waarschuwt voor de gevolgen van het schrappen van meer dan één op de tien banen binnen het amb telijk apparaat. Het college van B en W stelt in de 'Ombuigingsnota 2012-2015' voor om bijna 33 arbeidsplaatsen op te heffen, dat is 11 procent van het to taal. Vorig jaar ging het aantal ar beidsplaatsen al met 9,5 terug. Het stoort de Ondernemingsraad met name dat 'de politiek' met minder mensen toch hetzelfde werk wil blijven doen. Ondeme- mingsraadvoorzitter Jacky Nijsen wijst in een schriftelijke reactie op de besparingsvoorstellen dat de werkdruk 'de grens van het toelaat bare heeft bereikt'. „Wij hebben dan ook ernstige zorgen over de ge volgen van deze Ombuigingsnota voor het personeel." In een toelichting zegt Nijsen dat na uitvoering van het besparings pakket het personeel 'met veel pijn en moeite' het werk nog aan zou kunnen. Elk nieuw voorstel zal personele consequenties heb ben. Bezuinigingen op kosten voor personeel zijn goed voor ongeveer eenderde van het totaal pakket aanbesparingen, oplopend tot jaar lijks een totaal van 6,7 miljoen eu ro in 2015. Daarbij gaat het om 1,6 miljoen euro aan salarissen en 6 ton aan besparingen op i kleinere en grote posten: bijvoorbeeld ver kleining van de werkplekken, com pensatieuren voor OR-werk en te lefoon- en reiskosten. De OR zet vraagtekens bij de haal baarheid van een aantal voorgestel de bezuinigingen. Als voorbeeld wordt genoemd het kunnen schrappen van arbeidsplaatsen als gevolg van 'samenwerking' met an dere gemeenten. Dit is volgens de OR niet meer dan een aanname, omdat over die samenwerking nog gesproken moet worden. De OR vindt het ook 'jammer' dat een mogelijke bezuiniging als het opschuiven van het project 'Thea ter' niet is uitgewerkt. „Wij vragen ons af waarom niet ge kozen is om één of meerdere grote re projecten, in onze ogen 'presti- ge'-projecten, in de tijd naar achte ren te schuiven. Als voorbeeld noe men wij de langzaamverkeers- burg", aldus de OR. door Rutger Snijder Ik zie het liefst auto's waar aan ik kan zien dat ze een werkzaam leven achter de rug hebben, en dat ze origi neel en bruikbaar zijn", ver telt Guus Ideler, terwijl hij door zijn grote oude landbouwschuur loopt. In de schuur is het resultaat te zien van wat vijfendertig jaar ge leden als hobby begon. „Het op knappen van auto's resulteerde in dit museum en het houden van paarden heeft geleid tot een mane ge waar mijn dochter nu de kost mee verdient. Mijn hobby's lopen altijd uit de hand." Originaliteit is voor Ideler erg be langrijk. „Het wordt geen museum dat eruit ziet als een showroom. Als je veel geld hebt kun je best een loods vullen met auto's en het een museum noemen, maar dat vind ik niet leuk." De grote schuur staat dus helemaal vol met gebruik te auto's uit de jaren '50 tot '80 die nog helemaal authentiek zijn; de originele bekleding en onderdelen zitten er bijvoorbeeld nog in. „Ik heb de auto's wel opgeknapt, zo dat ze ook echt te gebruiken zijn. Sommige auto's zijn een keer over gespoten en ik heb er hier en daar een nieuw raampje in gezet. ]e mag van mij wel zien dat ze ge bruikt zijn, dat vind ik juist leuk", legt Ideler uit, terwijl hij naar een oude caravan uit de jaren '50 loopt. „Kijk, hier zit ook alles nog origineel in, van het gasplaatje tot de Tampen." Een wandeling over de begane grond van de schuur leidt van hoogtepunt naar hoogtepunt. Schitterende oude oldtimers staan naast elkaar opgesteld, afgewisseld door gereedschap en landbouw werktuigen van begin vorige eeuw. „Voor die spullen struin ik vaak het internet af. Het is interes sant en het draagt ook bij aan de sfeer in het museum; het blijft na tuurlijk een schuur." Een grote oude brandweerwagen, waar ook een aantal brandweerspulletjes in tentoongesteld staan, pronkt tegen over een heel zeldzame Renault. „Daar zijn er nog maar een paar van in Nederland. De modellen tussen 1950 en 1970 spreken me so wieso het meeste aan, dat zal met sentiment te maken hebben." Ideler heeft elke auto voorzien van een beschrijving en een kleine historie. „Ik wil niet dat mensen hier een halfuur rond wag gelen en dan weer naar buiten gaan zonder iets te leren." Achterin is een klein werkplaatsje, waar Ideler nog wel eens aan een auto sleutelt. „Vroeger was deze he le schuur een paardenstal, maar ik heb de schuur langzaam maar ze ker voor mezelf opgeëist: uiteinde lijk was het helemaal een werk plaats. Nu komt hier het museum door Wendy van den Hurk Het is een van de meest beeldbepa lende panden van Vlissingen, maar de laatste jaren kwam eigen lijk nog nauwelijks iemand in De Beurs. Daar moet verandering in komen. Om te beginnen door duidelijk te maken dat beneden het restaurant is, en boven café. "Als gast stond je nog wel eens te dralen, als je bin nen kwam", weet Norik der Bedro- sian zich te herinneren. Hij is de nieuwe uitbater van het prachtige monument tussen Bellamypark en boulevard, het enige pand dat de Stichting Hendrick de Keyser bezit en is dit hoekje het enige dat nog over is. Dat is niet erg. De schuur is toch vol, het is klaar." Op de bovenverdieping, die Ideler pas later in de schuur ingebouwd heeft, staat nog een aantal auto's, waar onder die waar het allemaal mee begön: een zwarte Peugeot 203 uit 1951. „Zelfs als mijn kinderen op een gegeven moment vinden dat het allemaal niet meer hoeft hier, dan zal deze auto wel in de familie blijven. Ik ken 'm al langer dan mijn vrouw." De bovenverdieping ademt nostal gie. Het achterste deel is ingericht met een verzameling curiosa, af komstig van 'onze eigen reislustige en avontuurlijke familie', en een landbouwcollectie waarvan het oudste stuk dateert van 1873. Ook hangt er een grote kaart van passa giersschip 'Willem Ruys' waar hij met zijn ouders mee naar Indië voer toen hij één jaar was. Zijn va der wilde er een nieuw bestaan op bouwen en tot zijn tiende jaar woonde Guus in Indië. Toen presi dent Soekarno de onafhankelijk heid van Indonesië uitriep, waren ze net even op verlof in Nederland en konden dus niet meer terug. „Als dat niet was gebeurd, had ik er waarschijnlijk nog gewoond. Het is een schitterend land." Naast de kaart staat een oude Renault R4 uit 1964 en dat is niet toevallig. „Met precies zo'n auto ben ik op mijn 22e naar India gere den vanuit Oss, heel Europa door, via Turkije, Iran en Afghanistan. Ik had toentertijd een sterke drang om terug te gaan naar de plek waar ik in mijn jeugd woonde en dat heb ik toen op deze manier ge daan." Vanaf India voer hij naar In donesië. „Die auto staat hier ook om te laten zien wat je met zo'n oud autootje allemaal kunt berei ken, dat beseffen mensen vaak niet." De oude verzamelaar wilde de auto ook precies zo schilderen zoals zijn auto er toen uit zag, maar dat is er tot nu nog niet van gekomen. „Er moet nog wel wat te doen blijven natuurlijk." in Vlissingen. De stichting laat het momenteel schilderen aan de bui tenkant; Der Bedrosian laat de bin nenkant doen. De muren hebben een fris kleurtje en zijn behangen met oude, van zolder geredde prenten van Vlissingen. "Dit pand is erfgoed van alle Vlissingers, dat moet iedereen kunnen zien." Der Bedrosian is ook eigenaar van Zuid-Amerikaans restaurant Rio Grande, aan de overkant van het Bellamypark. "Die zaken staan vol ledig los van elkaar. In De Beurs gaan we koken met streekproduc ten, en we specialiseren ons in vis. Heel erg van hier. De prijzen trou wens ook; die houden we laag." VIDEO Kijk voor de laatste video's van nieuws in Zeeland op www.pzc.nl/video. UIT Waar naar toe voor en avondje uit? Kijk op www.pzc/uit voor muziek, theater en films. STUUR UW TIPS NAAR redactie@pzc.nl Zet uw foto in een album op www.pzc.nl/foto Herenstraat 20-22 MIDDELBURG Riant herenhuis in de. bin nenstad van Middelburg. Deze in Jugendstil gebouw- r de woning 1907) biedt zeer veel ruimte en heeft nog vefe originele elemen ten zoals paneel- en schuif deuren, haardpartijen en stukplafonds. De gebruiks mogelijkheden zijn legio. O.a wonen'werker. Prijs op aanvraag In deze krant vindt u 3 advertenties met de Gele Kever. Deze auto is telkens op weg naar een andere Europese bestemming (zie het verkeersbord). Reken de kortste route uit tussen bestemming 1, 2 en 3 (in deze volgorde), mail de uitkomst in kilometers, de naam en de datum van de krant naar autovakantie@gfobereisburo.nl en WIN EEN AUTOVAKANTIE!* Wilt u zeker zijn van een heerlijke autovakantie? Boek dan één van onze spectaculaire aanbiedingen: Spanje Malgrat de Mar App. Odissea Park**** 8 dagen o.b.v. logies Vertrek: april t/m oktober Italië Loano Hotel Garden Lido"*** 8 dagen o.b.v. halfpension Vertrek: mei t/m juli -- Vrij Uit I Per app. va. Per persoon va. "Kijk voor de voorwaarden op www.globe.nl/autovakantie. 220 Winkels 0900-8098 WWW.globe.nl gaat nét even verder De schuur staat vol klassieke gebruikte auto's en landbouwgerei.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2011 | | pagina 22