Uitstapje naar lichtere genre ió Film by the Sea ook op zondag Secretaresses verrassen met een popconcert agenda zaterdag 19 maart 2011 VLISSINGEN - Film by the Sea biedt de komende tijd ook enkele zon dagmiddagvoorstellingen van re cente filmhits die in Zeeland nog niet te zien zijn geweest. Deze be ginnen om 16.15 uur. Morgen draait lo Sono L'Amore, een drama met Tilda Swinton als een gesloten vrouw die deel uit maakt een aristocratische Italiaan se familie en in de ban raakt van een chefkok. De film is geregis seerd door Luca Guadagnino. Zondag 27 maart wordt Potiche ver toond, een Franse komedie van Frangois Ozon, waarin een onder danige echtgenote van een wrede man gedwongen wordt zijn posi tie van fabrieksdirecteur over te ne- POLL Wat is het mooiste liedje van 'Alles blijft anders' van Blof? Breng je stem uit op www.pzc.nl/blof Lees het verhaal achter elk liedje Motiveer je keuze op het weblog over de Blofbiografie door Rolf Bosboom Een muzikaal uitstapje, zo kun je het noemen. Com ponist en arrangeur Al bert-John Vervorst komt uit de klassieke hoek, maar kreeg van trombonekwartet Trombona- ta en saxofoonkwintet MeetsReed de opdracht een 'licht werk' te ver vaardigen. Het resultaat, Distrac tions, gaat morgen in Porgy en Bess in première. Vervorst woont in Dordrecht, maar komt oorspronkelijk uit Zee land. De afgelopen jaren boekte hij als dirigent successen met on der meer Vlijt Volharding uit Oost-Souburg en Koninklijke Har monie Ons Genoegen uit Vlissin- gen. Momenteel leidt hij twee niet-Zeeuwse fanfares: Sint Cecilia uit Zijtaart en Sempre Crescendo uit Middelharnis-Sommelsdijk. Ook is hij slagwerkdocent aan de Zeeuwse Muziekschool. Als componist heeft hij al diverse werken op zijn naam staan, met als grootste project de musical Ubuntu, die in 2009 in Goes werd opgevoerd. Dat Trombonata en MeetsReed hem opdracht gaven voor een stuk, verraste hem op zich niet. „Wel dat het een 'licht genre' moest worden, iets in de jazzhoek en ook met bijvoorbeeld wat Latin. Qua bezetting én stijl heb ik zoiets nog niet eerder ge daan. Daarom vond ik het leuk het een keer te doen." Vervorst schat dat hij er een kleine Albert-John Vervorst. honderd uur werk in heeft gesto ken. „Ik begin vaak met iets wat ik al zeker weet. Ik ga achter de pia no gaan zitten en zoek dan naar mooie akkoorden en melodieën. Alles schrijf ik op, want het gevaar is dat je in het begin te veel af schiet. Op een gegeven moment gaat zo'n stuk leven en krijgt het vorm." Distractions duurt zo'n twaalf mi nuten. In die periode komt een veelheid aan stijlen voorbij: een sfeervolle openingsballad, een swingende driekwartsmaat, een slagwerksolo, een langzaam tussen- deel en uiteindelijk een opzwe pend, samba-achtig ritme. Het werk wordt morgen uitge voerd door Trombonata (Alex van Eenennaam, Paul Droogers, Frank den Haan en Henk Kramer) en MeetsReed (Dik Hollenberg, Sacha van As, Esther Vlieger, Mariëlle Eversdijk en Ko Zuid- weg), aangevuld met Roely Ruis- sen op slagwerk. Vervorst beschouwt Distractions als een geslaagd uitstapje. „Al denk ik wel dat ik het voorlopig hierbij houd, want ik ben natuur lijk geen pur sang jazzcomponist. Maar ik sta altijd open voor nieu we dingen." Trombone-ensemble Trombonata en Meet5Reed, morgen in Porgy en Bess in Terneuzen. Aanvang: 15.00 uur. MIDDELBURG - Pop aan Huis is voor de volgende aflevering een keer pop aan kantoor. Poppunt Zee land en de PZC maken het name lijk mogelijk om je favoriete secre taresse te onthalen op een live con cert van een Zeeuwse popgroep. Want dat is het concept van Pop aan Huis. Op www.pzc.nl/popaanhuis staan popgroepen en artiesten uit Zeeland die zich hebben aange meld voor dit project. Bezoekers vinden er informatie over de pop groepen en een video. Dat helpt ze met het uitzoeken van een band die ze bij iemand thuis wil len laten spelen. Poppunt Zeeland regelt dat vervolgens en de PZC doet er verslag Van, als het even kan met een video op de website. Deze keer staat Pop aan Huis in het teken van secretaressedag. Dat is op donderdag 21 april. In het he le land worden secretaresses dan in het zonnetje gezet, meestal door hun werkgever. In Zeeland kan dat dus door ze te verrassen met een popconcert. Op de PZC-si- te kan het concert worden aange vraagd. Wil je de secretaresse uit jouw bedrijf een leuke verrassing bezorgen? Leg uit waarom. Mede werkers van de PZC en Poppunt Zeeland kiezen de leukste motiva tie uit. Dat verzoek wordt gehono reerd. j kijk voor meer informatie op www.pzc.nl/popaanhuis Meer agendanieuws en de complete bioscoopagenda zijn te vinden op de website van deze krant. OP PAD ZATERDAG 19 MAART Dreischor Karaoke-avond. Dorpshuis, 19.00 uur Goes Delta Bierfestival. Goederenloods, 13.30-20.00 uur Serooskerke (S) Strao. Vanaf 12.00 uur bij d'Ouwe Smisse. Muziek tot 22.00 in dorpshuis. ZONDAG 20 MAART Ellewoutsdijk Oecumenische biijeenkomst met Koos Rentmeester en Jopie Minnaard. Kerkje Ellesdiek, 14.30 uur Oost-Souburg Filmavond: André Rieu live in Wenen. Nieuw Bachtenpoorte, 19.00 uur Sint Anna ter Muiden Theoloog Erik Borgman geeft Mude-le- zing. Titel: 'Een uitnodigende toekomst'. NH Kerk, 15.00 uur Westenschouwen Speurtocht door het bos met gids. Excursieschuur, vertrek 13.30 uur Zierikzee Pub bingo. Café de Biet, 16.00 uur PODIUM ZATERDAG 19 MAART Axel Toneelstuk De Rietdekker. De Halle, 20.00 uur Bruinisse Winterfeest met o.a. Frans Duijts. Loods Industrieweg 12, 19.30 uur Domburg Uitvoering muziekvereniging Apollo. Schuttershof, 19.30 uur. Goes COV Goes zingt 'Elias' (Mendelssohn) Voor de twaalfde keer is vandaag in de Sint Jacobskerk in Vlissingen Scratch Messiah. Zo'n 260 vocalisten en musi ci studeren in één dag Handels Messiah in. Vanavond om 19.30 uur is de uitvoering. archieffoto Lex de Meester Grote of Maria Magdalenakerk, 20.00 uur Voorstelling Chinees Nationaal Circus. De Mythhe, 20.00 uur Bluegrass: The Blackberry Bushes Stringband en The Baldrick Brothers, 't Beest, 20.30 uur Hoedekenskerke Toneelstuk 'Vakantieleed op Myconos'. Ver.gebouw De Griend, 19.30 uur Kortgene Bluesrockband Big Chief Sugar. Café Graaf van Buren, 21.30 uur Koudekerke Een week vol verrassingen, klucht van Tot Leringbe ende Vermaeck De Couburg, 20.00 uur. Middelburg Singer-songwriter Tom Wolkers. De Drukkerij, 15.00-16.30 uur Bram Beekman geeft Bachconcert. Oostkerk, 16.30 uur Blijspel 'Aan het eind van de regen boog', Toneelgrp Stg Griffioen 'De Wijk'. Aula CSW (Elzenlaan), 19.30 uur Muziektheatergezelschap GOV speelt musical Fiddler on the Roof. Theater De Mythe, 20.00 uur Cd-presentatie metalband Incarnate. De Spot, 20.00 uur (zaal open) Het Middelburgs Minitheater speelt Steel Magnolias. Regie: Anke Tanihatu. Minitheater, 20.30 uur Nieuw- en Sint Joosland Jan Rot 'hertaalt Randy Newman'. De Wegwijzer, 20.30 uur Noordgouwe Dubbelconcert Nut Uitspanning en Con Amore Driekoningenkerk, 20.00 uur Oostburg Jimmy Bowskill Band uit Canada. The Lane, 22.00 uur Renesse Lenny Kuhr treedt op. Theater aan Zee, 20.00 uur Terneuzen Concert ensemble Soffio di donne. Grote Kerk, 14.00 uur Koor- en Samenzangavond ten bate van de Stichting Imado. Grote Kerk, 19.30 uur Time2play for Africa. Porgy Bess, 20.00 uur Echt Antwaarps Teater met 'Met Pen sioen, Niet Te Doen'. Scheldetheater, 20.00 uur Black Sun Empire, Fun-Q-Bator en Vi sual Vibes. De Pit, 22.00 uur Vlissingen Koffiemiddag door Piano Menno. De Schutterij, Schutterijstraat, 14.00 uur Solistenconcours Koninklijke Harmo nie Ons Genoegen. Atrium Ter Reede, 15.00 uur Scratch Messiah. Sint Jacobskerk, 19.30 uur Club 3voor12/Zeeland met Nuff Said, Dog Called Phenix en Scarabee. De Piek, 20.30 uur Wissenkerke Concert Marjolein Meijers band. Onder de Toren, 20.00 uur Zaamslag Presentatie dichtbundel Jorien Brug- mans, met Anja Kopmels/Thomas Rubico Podium van Zaamslag, 20.00 uur ZONDAG 20 MAART Goes Voorjaarsconcert Euphonia uit Goes. De Hoogte, 15.30 uur Middelburg Openbare repetitie Zeeuws Orkest. Zeeuwse Concertzaal, 14.00-17.00 uur Optreden gitarist Jan Akkerman. 't Schuttershof, 16.00 uur (zaal open) Oostburg 'Roel met Gevoel' 4+), een onbekend sprookje van Annie M.G. Schmidt. Ledeltheater, 14.00 uur Terneuzen Kindervoorstelling Kabouter Plop. Scheldetheater, 13.00 en 15.15 uur Blazers Ensemble Trombonata en Meet5Reed speelt 'Distractions' van Al bert-John Vervorst. Porgy en Bess, 15.00 uur Amerikaanse metalcoregroep Eyes Set To Kill treedt op. De Pit, 20.00 uur Vlissingen Pianorecital door Stephanie Proot. Atrium Ter Reede, 11.00 uur Celtic Folk Band Slan. Atrium Ter Reede, 14.30 uur Mr. Ed treedt op. Panta Rhei, 17.00 uur Het Zeeuws Jeugd Orkest treedt op. Atrium Ter Reede, 20.00 uur Zaamslag Concert Goeyvaerts Strijktrio. Podium van Zaamslag, 15.00 uur Zierikzee Trio NoProblems treedt op. Eetcafé De Banjaard, 16.00 uur

Provinciale Zeeuwse Courant | 2011 | | pagina 16