Kick-off voor Agri en Aqua 2012 Zaterdag n juni 2011 Bedrijventeams inschrijven? www,deltaridefortheroses.nl l Ga samen de strijd aan en schrijf uw team nu in! kick-offKBfl Ride for the Roses -A Er heerst een gezellig drukte in de hal van het Business Station Kruiningen. Het voorma lige stationsgebouw vormt een toepasselijk decor voor de kick-ofF van een nieuwe beurs voor Zuidwest Nederland; Agri- en Aqua, Gouden Delta. door Annet van de Ree LRUININGEN - In voorbereiding op deze beurs, die op 1 en 2 februari 2012 wordt gtehouden, zijn onderne mers uit de diverse sectoren, vertegen woordigers van Provincie en belan genverenigingen voor landbouw, vis serij en schaal- en schelpdiersector, uitgenodigd voor een presentatie over dit nieuwe evenement. Terwijl een groep van ca. 40 mensen zich in de hal verzamelt, komt ook D66 Tweede Kamerlid Kees Verhoe ven even proeven van het nieuwe Zeeuwse elan dat via het Foodport Zeeland (initiatief van Impuls Zee land) in gang is gezet en luistert met het hele Zeeuwse promotieteam aan dachtig mee naar de informatie van Ben Flore van Florad Marketing over het nieuwe beursinitiatief. Op dat mo ment zijn de Provinciale verkiezingen nog zeer actueel, en Kees Verhoeven laat zich in de campagne graag even zien op deze bijeenkomst in het kader van de nieuwe innovatieve samenwer kingsverbanden tussen agri- en aqua cultuur. Gouden Delta De grote Agri- en Aquabeurs voor Zuidwest-Nederland gaat onder de noemer van vier evenementen vorm krijgen in de Zeelandhallen in Goes. De evenementen zijn verdeeld over Agri-, Aqua-, Logistiek en Foodmar- keting en verwerking. Ieder element wordt vanuit de eigen sector en op ei gen karakter benaderd. Uniek is de combinatie tussen de traditionele sec toren, die voor Zeeland van grote economische betekenis zijn. Vanuit deze visie is gekozen voor een beurs voor de hele keten, dus vanaf de toele verancier voor de teler tot en met het eindproduct voor de consument. Daartussen beweegt zich een com plexe wereld van leveranciers, verwer kers, vervoerders, dienstverleners en verwerking met een overlap in de di verse sectoren. Via de Agri- en Aqua beurs komen deze elementen weer een stap dichter bij elkaar. In dat ka der zijn er ook afspraken gemaakt met Arie van der Maas van Impuls Zeeland over organisatorische onder steuning en PR. Door deze nieuwe Zeeuwse initiatie ven tussen de traditionele sectoren in de landbouw en visserij worden brug gen gebouwd; de productie van seafood op het land in de vorm van aquacultuur heeft als nieuwe econo mische drager veel potentie. Voor va der Joop en zoon Mike de Looze van beursorganisator ICEM uit Nieuwer- kêrk a/d Ijssel, voldoende potentie om onder de noemer Agri- en Aqua, Gouden Delta, een combibeurs met vier elementen te organiseren op 1 en 2 februari 2012. De beurs wordt, vol gens organisator ICEM, vooral een succes als er zoveel mogelijk draag vlak is vanuit de sectoren waarvoor je het evenement organiseert. Overi gens is Mike de Looze op basis van zijn ervaring met BioVak in Zwolle, positief gestemd over de kansen van de beurs. "Voordat een beurs haar be staansrecht heeft bewezen, ben je een paar jaar verder. Met de ervaring met BioVak in Zwolle in het achterhoofd, is het een investering voor de lange termijn. Het eerste jaar zijn we in Zwolle gestart met 68 deelnemers, het tweede jaar hadden we er 163 en dit jaar 342 standhouders. In het verle den hebben we met Contacta hier in Zeeland positieve ervaringen met an dere woorden, als wij geloven in de levensvatbaarheid van een beurs, dan gaan we de uitdaging aan." Draagvlak Beursorganisator ICEM en Ben Flore van Florad Marketing uit Goes teke nen voor de ontwikkeling van het concept en de promotie van de beurs in vier beeldelementen: Agri-, Aqua- Logistiek en Foodmarketing en -ver werking. Deze structuur biedt vol doende exposure voor de eigen branche, maar creëert ook een nieu we dimensie in de "cross-overmoge- lijkheden" tussen de verschillende sec toren. Er wordt uitgegaan van een be zetting van 90% vanuit de Zuidwest Delta, de overige 10% komt uit ande re delen van Nederland en/of België. Voor de bezoekers wordt uitgegaan van 60% uit Zuidwest Nederland, 10% vanuit het buitenland en de ove rigen via de werving in de eigen sec tor. Verder moet de beurs extra aan trekkelijk worden met levend teeltma teriaal, een topkok, innovatieve teelt methoden, verse streekproducten en allerlei activiteiten voor en door de exposanten. Florad en ICEM werken in de aanloop van het evenement in tensief samen met diverse Zeeuwse communicatiebedrijven. Draagvlak is voor de organisatie wel gewenst om de beurs tot een succes te maken. Na de presentatie van Ben Flore komen er vanuit de zaal vol doende vragen over de inhoud, geko zen data en de promotie rondom de beurs. De organisatie blijft in .eerste in stantie vasthouden aan de gepresen teerde opzet. Vanuit de landbouw- en veeteeltorganisaties wordt nog de suggestie gedaan om de beurs uit te breiden met een dag voor de consu ment, maar vooralsnog houdt organi sator ICEM vast aan de busi- ness-to-business formule. Overigens is de algemene stemming bij de geno digden overwegend positief. De diver se partijen zien zeker potentie in een combi tussen agri- en aqua en het in tegreren van nieuwe innovatie projec ten. Jaar van het Water Ook op het gebied van de Zilte Land- bouw loopt Zeeland voorop o.a. in nieuwe teelttechnieken en innovaties. Water vormt dus de elementaire scha kel tussen de verschillende sectoren. Het openingscongres zal dan ook in het teken staan van het Jaar van het Water, waartoe 2012 is uitgeroepen. Prof. Dr. Ruud Schotting, professor Kwantitatief Watermanagement aan o.a. Roosevelt Academy Middelburg en Universiteit van Utrecht, is als key- note speaker uitgenodigd op het ope ningscongres van Agri- en Aqua. Met een afsluitende borrel werd er uit gebreid nagepraat over het initiatief en de mogelijkheden voor samenwer king tussen de diverse brancheorgani saties in het kader van de promotie van de Gouden Delta op 1 en 2 fe bruari 2012. DELTA\ III i in samenwerking met PZC L1VESTKON6 j ten behoeve van 1 Gedeputeerde Marten Wiersma, Mike de Looze, Tweede Kamerlid Kees Verhoeven, Menno Kole en Arie van der Maas - Impuls Zeeland

Provinciale Zeeuwse Courant | 2011 | | pagina 167