Ondernemer Karla Peijs printte eerste LED verlichtingslens zwn.nl Karla Peijs, Commissaris der Koningin Provincie Zeeland, printte afgelopen maand 's werelds eerste LED verlichtingslens. Met de ze symbolische handeling opende zij officieel het nieuwe printplat form op het LUXeXceL Technology Center in Goes. Nieuwe bedrijvigheid in Sas van Gent berichten In deze kolom geven wij u een overzicht van nieuws dat op deon- dememerzwn.nl gevonden kan worden. Het gaat om actueel nieuws, dat niet in de maandelijkse uitgave van de Ondernemer staat. Nieuwe Bierkaai Op de vooravond van de start van de aanleg van de damwanden voor de haven in de binnenstad van Hulst, gaat het project nu ook digitaal. Op www.denieuwe- bierkaai.nl is vanaf nu een diversi teit aan informatie over De Nieu we Bierkaai te vinden.Op denieu- webierkaai.nl worden alle deelge bieden belicht, kunt u het ont werp bekijken, is er te lezen over de historie van dit deel van de bin nenstad en treft u het actuele nieuws en de stand van zaken van werkzaamheden in het gebied. Het project De Nieuwe Bierkaai heeft tot doel het noordwestelijk deel van de Hulster binnenstad als aantrekkelijk verblijfsgebied in te richten. Wonen, cultuur, detail handel en recreatie/horeca krij gen nieuwe kansen. Dag van de zorg 19 maart 2011 openen zorgorgani saties voor de 11e keer de deuren tijdens de Landelijke Open Dag van de Zorg. Initiatiefnemer in de regio Zeeland, Viazorg, coördi neert en stimuleert op deze wijze regionale samenwerkingsactivitei ten voor zorg- en welzijnsorgani saties. Koninklijke Visio, experti secentrum voor slechtziende en blinde mensen, verwelkomt geïn teresseerden op verschillende loca ties door het hele land. Visio Re validatie Advies te Goes advi seert en informeert de aanwezi gen over de mogelijkheden op het gebied van revalidatie trai ning. Iedereen is welkom. Leiderschap en ondernemen Effectief leiderschap is de sleutel tot succes. Zeeland moet daaróm aandacht aan dit onderwerp beste den om haar aspiraties waar te ma ken: sterker en duurzamer. De Ondernemers Academie Zeeland stelt zich daarom tot doel effectief leiderschap op alle niveaus te ver sterken. Grote bedrijven besteden hier veel aandacht aan. Voor klei nere bedrijven is een dergelijke leiderschaptraining vaak niet haal baar. Daarom start de Onderne mers Academie Zeeland binnen kort met een serie van 12 laag drempelige workshops over "Lei derschap en Ondernemen" met het doel om leiderschapkwalitei ten van ondernemers te verbre den en te verdiepen. De work shops zijn ook zinvol voor mana gers van grotere bedrijven en be stuurders van stichtingen en (se mi)- overheidsinstellingen. HZ studenten genomineerd voor Echo Award Büsra Coban en Agron Shala zijn door Hogeschool Zeeland voorge dragen voor de prestigieuze ECHO Award 2011. Afgelopen week kreeg de HZ te horen dat beiden genomineerd zijn in de ca tegorie HB O-al gemeenDe Meer informatie over deondernemerzwn.nl tel. (076) - 531 22 77, email: info@deondernemerzwn.nl ECHO Award is een landelijke award voor excellente studenten van niet westerse afkomst. De lat ligt hoog, want twee jaar op rij heeft een HZ-student in de cate gorie 'HBO-algemeen' deze pres tigieuze prijs gewonnen: in 2009 was het verpleegkundestudent Le- roy de Priester en in 2010 Wendy Keza van de opleiding Internatio nal Business and Management Stu dies. Provincies kunnen geld steken in zeewindpark Provincies en gemeenten kunnen via een nieuw fonds 150 miljoen euro investeren in het grote wind molenpark op zee, dat wordt ge bouwd ten noorden van Schier monnikoog. Het beleggingsfonds Meewind tekende hiervoor vrij dag een overeenkomst. Meewind was ook de organisatie achter het fonds Belwind, het vehikel dat de provincie Noord-Holland en de gemeente Den Haag gebruikten om een belang te nemen in een windmolenpark voor de Bel gische kust. Van der Hoeven directeur Energie Agentschap Oud-minister Maria van der Hoe ven wordt de nieuwe directeur van het Internationale Energie Agentschap (IEA). Zij volgt daar per 1 septembér de Japanner No- büo Tanaka óp. Onder anderen de Tsjechische oud-premier Mi- rek Topolanek was ook in de race voor de topfunctie. Van der Hoe ven (61) was minister van Onder wijs van 2002 tot en met 2007 en daarna minister van Economische Zaken tot oktober vorig jaar. De Governing Board, afgevaardigden van de 28 lid-staten van het IEA, stemde in Parijs in met de benoe ming. Internetbellen blijft toenemen Steeds meer mensen bellen via in ternet. In het laatste kwartaal van vorig jaar nam het aantal zogehe ten VoIP-aansluitingen in Neder land met circa 3 procent toe tot bijna vier miljoen. De groei kwam vooral ten goede aan de ka belbedrijven, die het aantal digita le telefoonaansluitingen met 4,4 procent zagen groeien. Het totaal aantal vaste telefoonaansluitingen in Nederland nam in de laatste drie maanden van vorig jaar met 27.000 toe tot circa 6,1 miljoen. Eind 2010 gebruikten ongeveer 1,3 miljoen huishoudens alleen een mobiele telefoon voor het bel- verkeer. Telecompaper verwacht dat het aantal digitale telefoonaan sluitingen dit jaar met 7 procent groeit tot ongeveer 4,25 miljoen. Karla Peijs geeft het commando voor de eerste print. GOES - De eerste serie LED lenzen zal worden toegepast op de 'Mera'" ar- matuurserie van de firma RZB Leuch- ten uit Bamberg, Duitsland. Deze se rie elegante LED leeslampen werd on langs nog bekroond met de 'Red Dot Design Award' vanwege haar onder scheidende verlichtingsdesign en kreeg daarvoor een eervolle vennel- ding toegekend. LUXeXceL is er recent in geslaagd haar 'Printoptical Technology' markt- gereed te maken zodat het nu moge lijk is om via een digitaal printproces driedimensionale optieken te vervaar digen. Hiermee kunnen onder andere lenzen en lichtdistributiestructuren 'on-demand' worden gefabriceerd. Met de komst van dit innovatieve pro ductieproces wordt de LED-verlich- tingsindustrie volledig nieuwe groei mogelijkheden geboden. Nieuwe energiebesparende LED-ar- maturen kunnen vanaf nu flexibeler, sneller en goedkoper op de markt worden gebracht. Naast een significa tie tijdsbesparing levert de nieuwe technologie een duurzame bijdrage aan de 'energy saving' LED revolutie. Daarnaast biedt deze digitale print technologie ook nieuwe product de sign mogelijkheden voor de (O)LED-veriichtingsproducent. Het is een kwestie van grafisch design om in eenzelfde productieproces logo's, technische data of design elementen toe te voegen. Bovendien zijn opti sche aanpassingen of snelle aanpassin gen in de productie eenvoudig te rea liseren.CEO van' de LUXeXceL Group. Palletcentrale Groep gaat zich vestigen op het industrieterrein Sas- se Poort in Sas van Gent. Palletcentrale BV heeft een afzetgebied dat Nederland, België, Luxemburg, Duitsland en Noord-Frankrijk om vat. Het productenpakket bestaat uit meer dan 150 verschillende soor ten pallets. Op jaarbasis verkoopt Palletcentrale groep BV ongeveer vier miljoen pal lets. Er is volop ruimte voor nieuwe bedrijvigheid en voor wonen aan het water in Sas van Gent. De grensplaats is door de centrale ligging in Zeeuws-Vlaanderen, aan het Kanaal van Gent naar Temeuzen, van oudsher een gunstige vestigingsplaats voor bedrijven. De bedrijvigheid heeft echter flinke klappen opgelopen door de verdwijning van twee grote suikerfabrieken en het teruglopende banktoerisme. Sas van Gent is van ori gine een industriestad. Met de komst van de suikerfabrieken is hier de in dustrialisatie van Zeeland begonnen. Met projecten als Kanaaleiland en Sas- se Poort wordt gepoogd om een om slag naar woonstad te maken. Nieu we woningen en nieuwe bedrijvig heid zijn goed voor de leefbaarheid en levendigheid van Sas van Gent. Het project Sasse Poort, de heront wikkeling van het voormalige terrein van suikerfabriek CSM, is één van de grote speerpunten van Vitaal Sas. Door het aantrekken van nieuwe be drijvigheid kan Sas weer een gezonde grensplaats worden. Sasse Poort is meteen ook de enige uitbreidingsmo gelijkheid met aan de ene kant de grens met Zelzate en aan de andere kant het kanaal. Sasse Poort voorziet in -25 kavels die bestemd zijn voor be drijven variërend van lichte industrie tot detailhandel. Een uitgebreide zoektocht naar een geschikte locatie onder begeleiding van N.V. Econo mische Impuls Zeeland heeft voor de Palletcentrale Groep uiteindelijk gere sulteerd in de keuze voor Sas van Gent in Zeeuws Vlaanderen. De vesti ging van de Palletcentrale betekent de eerste vestiging van een bedrijf op het herontwikkelde bedrijventerrein Sasse Poort. Daarmee is een deel van de herontwikkeling ingevuld

Provinciale Zeeuwse Courant | 2011 | | pagina 166