weer jkw 16 Jaarlijks hoogtepunt: de veiüng onder leiding van Commissaris van de Ko De Junior Kamer Walcheren (JKW) is momenteel druk bezig met de bezetting van de diverse commissies. Het is een actieve club van een 25-tal jonge ondernemende mensen, dit jaar onder voorzitter schap van Ronald Wielemaker. Hij is per 1 januari 2011 horeca-onder- nemer Joost van Damme opgevolgd. igin Karla Peijs. De nieuwe voorzitter Ronald Wielemaker. door Henk van de Voorde VLISSINGEN - Het hart van de Ju nior Kamer Walcheren, die ruim veer tig jaar bestaat, wordt gevormd door de commissies. Hierin komt het mot to 'learning by doing' treffend tot ui ting, met name doordat ervaringen worden opgedaan in een andere tak van sport dan de dagelijkse werkzaam heden. Ieder jaar worden de commis sies 'ververst' met nieuwkomers, waar bij gestreefd wordt naar een goede mix van mensen met en zonder erva ring met grote evenementen. Ronald Wielemaker, directeur-eige naar van het gelijknamige Transport en Containerbedrijf in Middelburg, wordt in het bestuur bijgestaan door Jaap van de Velde (Amels jachten- bouw), John van Nunen (De Berk 'Uitzendbureau), Joris Jobse (Kuub Makelaars) en Femke de Nooijer (kan didaat-notaris bij notariskantoor Her wig). „We zijn druk bezig met de in deling van alle commissies. We heb ben dit jaar natuurlijk weer de Haring-, partij m Veere, ons megarevent in no vember en de kerstactie in december. Daar tussendoor organiseren we onze 'interne evenementen zoals het run ning diner, sportevent, jaarfeest, kam- peerweekend en de jaarlijkse BBQ", aldus Wielemaker. Ook bedrijfsbezoeken en lezingen vormen per traditie een substantieel deel van de activiteiten van de JKW. Zo was er begin dit jaar onder leiding van Joyce van den Boom een interes sante training over teamvorming bij OAZ. Binnenkort is er een training social media, gegeven door Remco Bron van So Many Thoughts. Beide 'leermeesters' zijn leden van de JKW. Verder staan er dit jaar nog een trai ning en twee bedrijfsbezoeken op het programma. Het bestuur is verant woordelijk voor een interessante in vulling van de reguliere vergaderin gen, iedere tweede maandag van de maand in Oostkapelle. De trainingen en bedrijfsbezoeken maken hiervan deel uit. Running Diner We hebben een leuke club met jon ge mensen. We verwachten dan ook weer veel interessante activiteiten van uit de Kamer te kunnen ontplooien, zoals de mensen van de JKW gewend zijn. We streven emaar om zowel eve nementen voor de leden in het kader van jezelf verrijken met kennis' te or ganiseren, als ook evenementen voor de leden met hun partner en hun ge zinnen. Dit zijn evenementen als het running diner en het kampeerweek- end. We hebben ook een jaarfeest, een themafeest dat door leden van de JKW wordt georganiseerd en waarbij ook oud-leden worden uitgenodigd." Machteld van der Slot, Tataanai Meeuwse en Etienne van der Sloot maken deel uit van een commissie die nieuwe leden bezoekt en voorlich ting geeft over de JKW. Kandidaat le den kunnen door reguliere leden voorgedragen worden in de Kamer. De commissie kijkt dan of mensen qua leeftijd en regio passen in de Ka mer. Verder wordt er gelet op de be roepsgroep die ze vertegenwoordi gen. Diversiteit van branches acht de JKW namelijk van groot belang. Ver volgens, als dat allemaal in orde is, gaat de veto periode van een maand lopen. Na die maand worden de kan- didaadeden bezocht door de commis sie en kunnen ze alvast enkele verga deringen bijwonen om te oriënteren. Veiling Na zes succesvolle JKW-veilingen or ganiseerde de Junior Kamer eind vo rig jaar een nieuw business-to-busi- ness Event voor zakelijk Zeeland, met als thema Pink Ribbon. De hap pening werd gehouden in de monu mentale Kloostergangen in de Abdij te Middelburg. De Stichting Pink Ribbon is een fondswervende organi satie, die aandacht vraagt voor borst kanker. Het publiek werd tijdens de happening van de Junior Kamer Wal cheren vermaakt met weergaloze ca baret en stand-up pop. ,,Na vele ac ties, waaronder een triatlon, en uiter aard de kaartverkoop van het Pink Ribbon evenement hebben we 17.500 opgehaald ten bate van Pink Ribbon. Deze Stichting is een fonds- wervende organisatie, met als doel het aantal mensen dat borstkanker krijgt te verminderen, vroege dia gnoses te bevorderen en de zorg voor patiënten en hun omgeving te verbe teren", aldus Machteld van der Slot, voorzitter van de Pink Ribbon com missie 2010. Naast het organiseren van een nieuw mega-evenement, heeft de JKW in 2010 onder andere bedrijfsbezoeken afgelegd aan Vliegveld Midden-Zee land, Transport en Containerbedrijf Wielemaker en Voetbal Experience

Provinciale Zeeuwse Courant | 2011 | | pagina 164