Trainews: hulp bij stages Move It ondersteunt logistiek onderwij s 44 Het enthousiaste team van Trainews Foto: Buro Windkracht Trainews, de nieuwe stage- community van Zeeland, verbetert' de communicatie tus sen bedrijven, studenten en scho len op het gebied van stages. door Loes van der Hoeven GOES - De overheid wil dat bedrij ven 'nu' investeren in jongeren om 'morgen' te beschikken over goed op geleide krachten. Het aanbieden van stageplaatsen aan studenten is daar voor een uitermate geschikt middel. Tijdens stages kunnen ondernemers en stagiaires immers uitgebreid kennis met elkaar maken. Dat deze kennisma king 'werkt', blijkt wel uit het feit dat ..,yeel studenten na hun afstuderen, een aanstelling krijgen bij hun stagebe- drijf. Het stageplatform van Trainews biedt ondernemend Zeeland en indirect dus ook de provinciale overheid, de helpende hand bij het vinden van sta giairs, die een waardevolle aanvulling voor hun bedrijf kunnen worden. Daarbij bewijst de community de drie Zeeuwse ROC's en last but not least, de studenten zelf, een even belangrij ke dienst. De zeven enthousiaste medewerkers van Trainews, die allen een economi sche opleiding volgen aan het Hoom- beeck College in Goes, hebben be wust gekozen voor een minionderne- ming die een dienst aanbiedt. "Uit het onderzoek dat wij aan het begin van dit schooljaar hebben uitgevoerd, bleek namelijk dat er in de markt gro te behoefte is aan een platform voor stages, waarop bedrijven, scholen en studenten elkaar kunnen vinden", licht algemeen directeur Daniël van Iwaarden toe. "Vooralsnog richten wij ons op stageplaatsen op mbo-ni- veau 1 tot en met 4 voor economie- studenten aan het ROC Zeeland, ROC Westerschelde en het Hoóm- beeckcollege, maar vanzelfsprekend zijn ook stageplaatsen voor andere mbo-opleidingen van harte welkom. Wij bereiken onze doelgroepen via di verse media, onder meer door te com municeren via onze website, actief te twitteren, het uitbrengen van de eni ge stagekrant van Zeeland en het, op advies van onze media-adviseur Koos Luijk van Buro Windkracht persoon lijk aanwezig zijn bij allerlei zakelijke netwerkbijeenkomsten. Op die ma nier hebben wij in het halfjaar dat Trainews bestaat al heel wat belang hebbenden aan ons weten te binden. Dat grote netwerk delen wij graag met al onze doelgroepen." De praktijk Wat mogen ondernemers, scholen en studenten concreet van Trainews ver wachten? Hoofd Verkoop Huibert Goedegebure: "Dit vooqaar ver schijnt onze stagekrant. Deze wordt huis-aan-huis bezorgd in heel Zee land. Naast redactionele artikelen over aansprekende onderwerpen, zo als Erkend Leerbedrijf, sollicitatietech nieken, buitenlandstages, ervaringen van oud-stagiares en de verwachtin gen van toekomstige stagiaires, biedt deze uitgave ondernemers de moge lijkheid er voor een aantrekkelijk ta rief in te adverteren. Advertenties kunnen vacatures bevatten, die speci fiek gericht zijn op onze doelgroe pen, maar ook algemene advertenties zijn van harte welkom. Het ontwerp van de advertenties laten wij verzor gen door Buro Windkracht. De adver tentie plaatsen wij tevens in onze digi tale krant op de website. Stagevacatu- res plaatsen wij gratis op de site. Ver der verspreiden wij de naam van de adverteerder binnen ons uitgebreide netwerk op twitter. Ten slotte kun nen onze adviseurs ondernemers of hun contactpersoon persoonlijk infor meren over het worden, van een Er kend Leerbedrijf, over de kansen en mogelijkheden die hun bedrijf heeft op het gebied van stages enzovoort." De drie Zeeuwse ROC's krijgen via onze community inzicht in het stage aanbod op de Zeeuwse markt en zijn vanzelfsprekend ook van harte wel kom, zich met een advertentie in on ze krant en de andere media te presen teren. Studenten bieden wij een waardevol le bijdrage bij het vinden van een sta geplaats. Zij krijgen inzicht in het va catureaanbod en bovendien kunnen wij hen in contact brengen met onze contactpersoon bij de aanbiedende on derneming. De onderhandelingen en zovoort moeten partijen zelf voeren. Trainews is uitsluitend het platform waarop de ondernemers, scholen en studenten elkaar kunnen ontmoeten. Naast de krant brengen wij regelma tig een nieuwsbrief met daarin de laat ste updates." Toekomst Trainews is een studentenondeme- ming, die is aangesloten bij de organi satie 'JonS Ondernemen'. Daardoor zijn zij niet BTW-plichting, wel b'ere- kenën zij BTW voor de werkzaamhe den die worden uitgevoerd door pro fessionele partners. Daniël van Iwaarden: "Naast commer ciële doelen, zoals winst en continuï teit, willen wij met Trainews ervaring opdoen met het ondernemen. Op het gebied van bedrijfsvoering worden wij begeleid door een oud-onderne mer, op financieel gebied door een ac countant en vanuit de school door een mentor. Gemiddeld werken wij ieder vijftien uur per week aan Trainews. Tot nu toe verlopen onze werkzaamheden ge heel volgens plan. Als College Com pany blijven wij voortbestaan tot het eind van dit schooljaar. Daama heb ben wij de mogelijkheid de minion- dememing te professionaliseren en in de vorm van een BV voort te zetten, zonder de support van de school dus. Wanneer onze commumty de ge wenste vruchten afwerpt, zal ons hechte team dat zeker overwegen." www.trainews.nl Het Loopbaancentrum Move It heeft als doel om de drei gende krapte op de arbeidsmarkt in de logistieke sector het hoofd te bieden. door Henk van de Voorde VLISSINGEN - Het subsidieproject Move It Zuidwest, met een looptijd tot 1 april 2012, ondersteunt de logis tiek bij het terugdringen van het per soneelstekort. Binnen het subsidiebud get wordt getracht om zoveel moge- lijk mensen op te leiden met een mini male doelstelling van 200 nieuwe in- stromers.„Het project Move It Zuid west is door NV Re win, Transvak, en TIG Dienstén ontwikkeld om op lossingen te bieden voor de arbeids marktproblematiek in Zuidwest Ne derland. Move It is een echt platform waarin op basis van een hands-on mentaliteit wordt samengewerkt tus sen bedrijfsleven, UWV en scholen veld. Move It geeft concreet invul ling aan haar doelstellingen in plaats van oeverloos gepraat. Voor Zuid west Brabant en Zeeland is de proble matiek soortgelijk. We richten ons dan ook op beide regio's. De subsidie is aangevraagd in de eerste helft van 2008, toen er nog sprake was van hoogconjunctuur. De afgelopen jaren was er echter laagconjunctuur. Er wa ren twee opties: het project stopzet ten of doorgaan. We hebben bewust voor het laatste gekozen. De econo mie is zich weer aan het herstellen en er is nu al een tekort aan logistieke medewerkers. Als er geen actie wordt ondernemen ontstaat er in de komen de jaren echt een groot probleem in de logistiek", aldus projectleider Bob Legius. Move It onderhoudt nauwe contacten met het logistiek onderwijs in West-Brabant en Zeeland. Het richt zich op vier kernproblemen bin nen de arbeidsmarkt die een structure le economische groei van de sector Transport en Logistiek belemmeren: Lage instroom jongeren in logistieke opleidingen; laag aanbod gekwalifi ceerde logistieke medewerkers; zwak werkgeversimago en beroepsbeeld; zwak vermogen om huidig personeel te behouden. Er is subsidie uit Pieken in de Delta verleend voor activiteiten die helpen om de kemproblematiek op te lossen. De speerpunten van het project zijn samenwerken, vinden, op leiden en binden. Hoofddoelstelling van het project is het vergroten van de instroom en het behouden van ge kwalificeerde medewerkers in de lo gistieke sector door duurzaam samen werken tussen logistieke bedrijven, ar beidsmarktorganisaties en onderwijsin stellingen (hbo, mbo en vmbo) in Zuidwest Nederland. Werkgevers die interesse hebben in een Move It kandidaat worden be zocht door een bedrijfscoach om hen over het project in te lichten en alle subsidiemogelijkheden in kaart te brengen. Er is sprake van volledige transparantie waarbij afspraken in een trajectplan worden yastgelegd. Het fi nanciële plaatje van een traject is dan ook vooraf duidelijk.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2011 | | pagina 162