Organisaties onder de hamer Broers blazen monumentale schuur nieuw leven in veiling 12 6 Een bus die ouderen mee neemt voor een kopje koffie, een boodschap of een uitje. Een bus waaraan zo nu en dan gesleu teld moet wordén. Welke gara gist wil dit o zo belangrijke voer tuig gratis onderhouden? Een maal, andermaal. Verkocht!' Zo ongeveer moet het gaan klinken op 13 april tijdens de eerste editie van de Maatschappelijke Veiling Noord-Beveland. Maatschappelij ke organisaties veilen er dan hun vraag, ondernemers kunnen ver volgens bieden. door Dennis Rijsbergen KAMPERLAND - Netwerkbij een- komst "Bedrijven bezoeken Bedrijven bestaat vijfjaar. En een lustrum bete kent veelal-een feestje. Dus bedachten de initiatiefnemers van dit netwerk evenement, de gemeente en Rabo bank Walcheren/ Noord-Beveland, de maatschappelijke veiling. De eer ste editie van de Maatschappelijke Veiling Noord-Beveland is op 13 april in Land en Zeezicht in Kamper land. Daar ontmoeten organisaties en bedrijven elkaar in een informele set ting. Ze gaan met elkaar in gesprek en kijken wat zij voor elkaar kunnen betekenen. Bedrijven stellen hun personeel, ex pertise of materiaal op vrijwillige basis ter beschikking. Maatschappelijke en vrijwilligersorganisaties worden uitge daagd om hun vraag nu eens niet te vertalen in een verzoek om geld. Vaak zijn immers andere oplossingen mogelijk waar geen'duiten aan te pas komen. Een accountant kan bijvoor beeld eens over de schouder van een penningmeester meekijken om een •begroting sluitend te maken. Het concept heeft veel weg van Beursvloer Zeeland, maar toch is de opzet anders, zegt bedrij fscontactfunc- tionaris van de gemeente JeanetJans- sen-Daalen. "We hebben wel hulp ge had van Resi van Loon, organisator van Beursvloer Zeeland. Maar bij dat evenement gaan de partijen ook daad werkelijk de vloer op en gaan ze op zoek naar een goede match. Bij de maatschappelijke veiling gaat het ook écht om een veiling. De vragen van stichtingen en verenigingen gaan als het ware onder de hamer en daarop kan door het bedrijfsleven geboden worden. En de hoogste bieder wint." Het evenement is bedoeld voor maat schappelijke organisaties en bedrijven die werkzaam zijn op Noord-Beve land of er een sterke binding mee heb ben. De veiling is voor bedrijven erg interessant, zegt Janssen-Daalen. De veiling is namelijk goed voor de naamsbekendheid en het imago, stelt ze. "En het kan de bedrijfstrots van de medewerkers vergroten." Inmid dels hebben zich al tal van maatschap pelijke organisaties aangemeld. Het gaat bijvoorbeeld om de Eurobus, het project waarbij ouderen worden opge haald om eens lekker de deur uit te gaan. "Die Eurobus is een heel belang rijke voorziening op Noord-Beve land en houdt ouderen uit hun isole ment", stelt Janssen-Daalen. "Het pro ject wordt door vrijwilligers gerund. Er was een garagebedrijf die de Euro bus gratis onderhield, maar die is weg gevallen. En dus zoekt de stichting een ander garagebedrijf die de bus gra tis wil onderhouden." Maar ook on der meer sportclubs, muziekverenigin gen, de scouting, de Zonnebloem, een zorgboerderij en Stichting Ezel huis hebben zich al voor de veiling in geschreven. "De vragen die deze maatschappelijke organisatie hebben, lopen uiteen van een paar extra han den tot een boekhouder die gratis helpt bij de boekhouding. Ze mogen eigenlijk alles vragen, behalve geld. Het mooie van het project is dat be drijven hun expertise kunnen gebrui ken om belangrijke organisaties te hel pen." Leden van de organisaties hebben in middels een workshop achter de rug én een heuse filmshoot. Op de vei ling worden namelijk 'wervingsspot- jes' vertoond waarin de organisaties, soms op een ludieke wijze, aandacht voor hun wens vragen. Zo is op het filmpje van de^ Eurobus te zien hoe vrijwilligers en ouderen samen de bus voortduwen, omdat er geen geld be schikbaar is voor het onderhoud. Alle filmpjes zijn nu al te bewonderen via www.rabobank.nl/wnb. Inmiddels hebben bedrijven op Noord-Beveland een uitnodiging voor de veiling ontvangen. "Om een goede match te maken tussen bedrij ven en maatschappelijke organisaties nodigen we ondernemers of bedrij ven die een handje willen helpen uit de site eens te bekijken", zegt Jans sen-Daalen. "En wie wil meebieden tijdens de veiling kan zich nog aan melden via www.rabobank.nl/wnb." Zeeland is een bijzondere evenementenlocatie rijker. In Kamper land heeft de voormalige landbouwschuur van de monumentale boerderij Land en Zeezicht na een grondige restauratie onlangs een nieuwe bestemming gekregen als evenementen- en vergaderlocatie. door Loes van der Hoeven KAMPERLAND - Van oudsher staan in Zeeland enorm grote land- bouwschuren bij boerderijen, die-wer den gebruikt voor de opslag van de oogst en het stallen van landbouwma chines. De weersinvloeden en het ge bruik hadden de conditie van de schuur van Land en Zeezicht zodanig aangetast, dat restauratie onvermijde lijk was. Met de opkomst van de mo derne landbouw, was bovendien de agrarische functie verloren gegaan. Ei genaren, de broers Simon en Arie de Koning hebben het in 1823 gebouw de rijksmonument echter weten te be houden door het in mei 2010 na een grondige restauratie de functie van evenementenlocatie te geven. Daar mee voorziet Land en Zeezicht in een behoefte, waarmee voorheen nog niet in Zeeland werd voorzien. Unieke locatie "Land en Zeezicht bestaat uit een 780 vierkante meter grote schuur die uiter mate geschikt is voor grootschalige bijeenkomsten van 10 tot 900 perso nen en een rustieke houten vergader ruimte in de nok van de schuur voor maximaal 50 personen. Deze is voor zien van alle moderne communicatie middelen. De schuur kan desgewenst worden opgedeeld in kleinere com partimenten. Het is ook mogelijk bei de ruimten gecombineerd te gebrui ken", vertelt Simon de Koning. brengen steeds meer gasten naar ons bedrijf. Via mond-tot-mond reclame en onze deelname aan de Open Mo numentendag 2010 hebben wij al heel wat interessante boekingen mo gen noteren. Op 13 april vindt hier bijvoorbeeld de eerste Maatschappelij ke Veiling Noord-Beveland plaats." Land en Zeezicht is onlangs aangewe zen als officiële trouwlocatie van de Gemeente Noord-Beveland. Ieder evenement is anders en stelt an dere eisen, daarom leveren de broers De Koning uitsluitend maatwerk. Sa men met hun zakelijke- partners kun nen zij van elk evenement een dierba re herinnering maken. Benieuwd hoe u Land en Zeezicht kunt 'beleven'? Kijk op www.boerderijlandenzee- zicht.nl Er is voldoende parkeergelegenheid op het terrein, de bushalte is op loopafstand en ophalen vanaf het treinstation/luchthaven is mogelijk. "In de zomermaanden is bovendien de buitenruimte beschikbaar voor bij voorbeeld een barbecue of tuinfeest. Land en Zeezicht is om diverse rede nen uniek. De boerderij staat samen met de identieke boerderij Bouw en Plantlüst in de polder ten zuiden van Kamperland. Met uitzicht op de groe ne landerijen, de jachthaven van Kam perland en het Veerse Meer kunnen onze gasten optimaal genieten van al het moois dat Zeeland te bieden heeft. De rust en ruimte alsmede on ze Zeeuwse gastvrijheid en service Het interieur van Land en Zeezicht Foto: Land en Zeezicht Stichting Ezelshuis, een van de deelnemers aan de veilinj Foto: Denvon Media

Provinciale Zeeuwse Courant | 2011 | | pagina 160