Dagje uit voor ondernemers dagje uit Cateraars uit alle windstreken bereiden smaakvolle duurzame gerechten. Duurzaam ondernemen is leerzaam, interessant, winstgevend, toekomstbestendig, plezierig en smaakvol. Dat zal on getwijfeld op 31 maart blijken op het MVO Event in Kortrijk, met medewerking van de Provincie Zeeland. Bezoekers uit het Zeeuwse kunnen gebruik maken van gratis busvervoer georgani seerd door de provincie. door Henk van de Voorde MIDDELBURG - De Provincie vindt het erg belangrijk dat Zeeuwse ondernemers duurzaam (ofwel Maat schappelijk Verantwoord) onderne men en daarom wil ze hen de gelegen heid bieden om, al n^twerkend, naar Kortrijk te gaan. In de bussen zitten, behalve ondernemers, ook mensen van Hogeschool Zeeland, Syntens, subsidieadviseurs en mensen van de gemeenten en de Provincie zelf. Op deze manier wordt ook de reistijd van de ondernemers nuttig besteed.Voor menig Zeeuwse ondernemer wordt de laatste dag van maart een duur zaam dagje uit. In het Vlaamse Kor trijk wordt namelijk op 31 maart het tweede grootse MVO-Event gehou den. De eerste keer, in maart 2008 in de Zeelandhallen Goes, was Zeeland gastheer, dit keer zorgt Vlaanderen voor een bijzondere programmering. MVO met een Vlaams tintje, maar ook met prominente Nederlandse sprekers zoals Herman Wijffels en Wubbo Ockels (de nummers 1 en 2 van de Duurzame Top 100) en met de internationaal bekende Michael Braungart, initiatiefnemer van cradle to cradle (ontwerp en productie in ge sloten kringlopen). Naast sprekers en workshops, is er in de grote Xpohal van Kortrijk ook ruimte gemaakt voor creativiteit in combinatie met en tertainment. Originaliteit Jonge mpdeontwerpers tonen hun duurzame en smaakvolle, creaties waar de originaliteit vanaf spat. Voor het culinaire gedeelte van het MVO-Event zijn de Amsterdamse Colour Kitchen en het Vlaamse Dau- ranta een samenwerking aangegaan. Beide organisaties staan voor duur zaamheid en diversiteit. Hun produc ten zijn biologisch en zoveel mogelijk uit de streek, hun medewerkers zijn afkomstig uit de hele wereld en be kwamen zich bij de cateraars in socia le en culinaire vaardigheden. De com binatie van mooie producten en koks uit vele culturen geeft energie en schwung en dat zullen de bezoekers in Kortrijk zeker merken. Op het event worden live duurzame gerech ten bereid met vlees, - vis en vegeta risch. De cateraars maken gebruik van het neusje van de zalm als het gaat om de leveranciers. Biologisch hoeve vlees uit Diest, brood van biologisch geteeld graan uit Haren, biologische en fair trade wijn van Vino Mundo, Holsbeek en vis van Fishes (gecertifi ceerd door Marine Stewardship Coun cil). De leveranciers zijn ook aanwe zig in Kortrijk om informatie over hun producten te geven. Op de ouverture in 2008 te Goes wa ren ruim 2200 bezoekers present. Het Event is een combinatie van informa tie, educatie en entertainment rond om alle aspecten van duurzaamheid. Dit evenement wordt primair georga niseerd voor ondernemers. .Met een spetterend programma vol work shops, presentades, lezingen, een duurzame modeshow en kooksessies zal men op een interactieve manier van alles over duurzaamheid te weten komen. Centrale thema's van het event zijn duurzaam personeelsbeleid, duurzaam inkopen, duurzame innova tie, transparantie en energiebesparing cq C02-reductie. Vlaanderen en Zee land zetten zich in om hun territoria te laten uitgroeien tot dé MVO-re- gio's bij uitstek via cursussen, een duurzaamheidsbarometer en activitei ten om ervarings- en kennisuitwisse ling te stimuleren. Duurzame top 100 De nummers één en twee van de Duurzame top 100, beiden gezagheb bende ambassadeurs van duurzaam on dernemen, hebben toegezegd om aan- -wezig te zijn op het MVO-event: dag voorzitter Herman Wijffels en Wub bo Ockels. De uit IJzendijke afkomsti ge boerenzoon Wijffels behoeft nau welijks toelichting. Hij is voormalig topbankier van de Rabobank, oud-voorzitter van de Sociaal Econo mische Raad (SER) en voormalig di recteur van de Wereldbank in Was hington. Ockels is hoogleraar duur zaamheid aan de TU Delft. Daar houdt hij zich onder andere onledig met windenergie via vliegers. Op gro te hoogte zouden die meer wind moe ten vangen dan de turbines op de grond. Als er iemand optimistisch is en werkt aan een duurzame wereld dan is het Wubbo Ockels wel. "je moet laten zien dat het werkt", geeft hij regelmatig in interviews aan. Met de Ecolution, het duurzame zeilschip dat zijn eigen stroom opwekt, heeft hij veel bewondering geoogst. Onder leiding van Ockels is door studenten aan de TU-Delft ook een superbus ontwikkeld. De futuristisch ogende bus rijdt 80 kilometer per uur, maar uiteindelijk moet hij 250 kunnen rij den. Demissionair premier van België, Yves Leterme, opent het MVO-Event, dat plaatsvindt op een steenworp van zijn woonplaats. Opgave: Opgeven voor het event en voor de bus (gratis met toegangsticket voor he-t event), kan online op www.mvöe- vent.be Opstapplaatsen voor de bus zijn in ie der geval: (bustijden onder voorbe houd) carpoolplaats noordzijde Oesterdam (Tholen), vertrek 06:55 uur carpoolplaats V-ierwegen (Kapelle), vertrek 07:35 uur carpoolplaats bij Westerscheldetun- nel (noordzijde) vertrek 07:50 uur en carpoolplaats Busstation Terneuzen, vertrek 08:10 uur Afhankelijk van de belangstelling start er ook nog een bus vanuit ZEP-Mid- delburg. Rond 19:15 uur vertrekken de busseri weer uit Kortrijk. www.mvo-event.be www. duurzaamisgewoondoenen Jus d'orange, verser kan het niet.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2011 | | pagina 158