brugse vaart Aan de rand van Oostburg is bet schitterende golfcorn- plex De Brugse Vaart gesi tueerd. De golfclub, met een to taal van 800 leden en diverse (overige) bezoekers, is goed voor de regiofunctie van West Zeeuws-Vlaanderen. Bovendien krijgt de streek extra impulsen door nieuwe ontwikkelingen bij het golfdomein. Zo ontwikkelt De Brugse Vaart op het golfcorn- plex 35 luxueuze woningen, waarvan 27 vrijstaande. door Henk van de Voorde OOSTBÜRG - De huidige golf- club; moet; het, met name hebben van het Vlaamse achterland en be zoekers uit Frankrijk en Engeland. De plannen -van 'De Brugse Vaart passen binnen de intenties van dé ge meente Sluis tot een verdere upgra ding van de regio. De doofde golf club beoogde ontwikkelingen kun nen concreet invulling geven aan de gewenste versteviging van dë so ciaal-economische positie, belevings waarde en toekomstwaarde van de gemeente. Ze versterken de recrea tieve en toeristische betekenis en di versiteit van Oostburg en omstre ken. De Zeeuws-Vlaamse woning- markt wordt door de. Brugse Vaart vernieuwd en veiruimd, door nieuwbouw met toegevoegde waar de. De wooneconomievan de regio West Zeeuws-Vlaanderen wordt be vorderd door het bieden van een kwalitatief bijzonder en hoogwaar- De prachtig*1. golfbaan van Brugse Vaart. dig woonproduct. Wonen en recreë ren vindt in combinatie plaats op een unieke locatie: op een golfcom- plex, in een landelijke en aantrekke lijke omgeving, nabij strand en; zee. De ontwikkelingen doen recht aan de landschappelijke en cultuurliisto- rischc waarden m de omgeving. BüUWÏffff -- m ,.De bouwvergunning is binnen en de eerste 6se; van het project is in middels van start gegaan. Momen teel wordt de grond bouwrijp ge maakt.- Over een paar maanden ho pen we de eerste paal.de grond in te kunnen slaan. Het project wórdt ontwikkeld op een zeer kwalita tieve manier, die de kern- kwaliteiten',en de uit-' Straling van,bet landschap versterken. Daar zijn we best fier op. Wij vinden dat de pro vincie en gemeente blijk hebben ge geven van een goede visie door het project te ondersteunen", aldus Bram de Vos, die samen met zijn zus Celestine de Brugse Vaart leidt. De woningen worden gebouwd in een soort-18ê eeuwse barokstijl. „Ba rok is een mooie stijl uit de lage lan den. Hollandse en Zeeuwse boeren hebben die bijvoorbeeld meegeno men naar Zuid-Afrika. Het is een universele stijl, die je bijvoorbeeld ook aantreft aan de Amsterdamse grachten en in Brugge. In de prachti ge Zeeuws-Vlaamse streek horen kwalitatieve ontwikkelingen. Als je kijkt: hoe mooi hij voorbed c l G roede of Sint A®i ter Muidcn is Daai moeten wc op voortbouwen. Het plan is zodanig opgesteld dat er een eenheid is qua stijl, maar door de tails vindt er differentiatie plaats. Door verschillende types, materiaal keuze en afwerking zullen er geen twee woningen hetzelfde zijn." Grondlegger van de Brugse Vaart is Gaston van Hoecke, de grootvader; van Bram de Vos. De Vlaamse fami^ lie heeft "de West Zeeuws-Vlaamse regio altijd een zeer warm hart toe gedragen, Bram handelt in de geest van de grondlegger. „Mijn grootva der was een self made man en van origine verkavelaar. Hij had een gro te liefde voor Zeeuws-Vlaanderen: de kracht van het land, goede vruchtbare grond, mooie boerderij en eri de beste boerenpaarden vau de wereld. Ik ben op de Brugse Vaart opgegroeid. Ik Was bijna ialtijd op de golfbaan; te vinden en heb de hele tijd. bijgedragen aan de aanleg en onderhoud van het complex. Golfclub Oostburg is een golf en country club, toegankelijk voor le den en gasten. Het complex be schikt over een grote oppervlakte met daarop" een groots aangelegd goltparcours. tuinen en accommoda ties. Het clubhuis getuigt van een onmiskenbare liefde voor schoon heid en eeuwigheid. Het tijdloze concept van De Brugse Vaart is dan ook terug te vinden in de vele gede tailleerde aspecten van het domein. Hier is ruimte gecreëerd voor een volwaardige 18 holes Championship Course met optie op een aaneenslui tende en onversnipperde uitbreiding naar 36 holes, inclusief alle nodige, accommodaties. Golfclub De Brugse Vaart wérd in 1986 opgericht vanuit de Ang- lor Amerikaanse golfgedaebte en be oogt dan ook deze traditie verder uit te dragen. Haar ledenbestand heeft een internationaal karakter maar de meesten hebben de Bel gische nationaliteit. Ondanks de gro te uitstraling van haar accommoda ties, is Golfclub Oostburg niet elitair maar 'etiquettairk „Een belangrijke nuance. Wij blijven halsstarrig vast houden aan bepaalde tradities, van de golfclub. We hechten véél waar de aan fatsoens- en beleefdheidsnor men in combinatie met fair play. In Engeland volgt vrijwel iedereen, van prins Charles tot de vuilnisman. Door popularisatie van de golfsport, öp zich een goed fenomeen, zijn de etiketten snel .afgegleden; puur om dat men ei:- geen aandacht aan be steed tijdens de opleiding. Wij blij ven 'fatsoensnormen echter hoog in hét vaandel'houden."

Provinciale Zeeuwse Courant | 2011 | | pagina 151