Golfen met de Ondernemer golfevenementen 27 De Ondernemer draagt de golfsport een warm hart toe. Jaarlijks organiseert het blad een Golfevenement, deze zomer zijn er maar liefst drie Golfdagen van de Ondernemer. Op woensdag 15 juni wordt de Ondernemer Golfdag gehouden op Golfclub Princenbosch in Molenschot. Dinsdag 13 september is er een Golfdag op De Goese Golf en woensdag 28 september op Landgoed Bergvliet in Ooster hout. door Ron Gregoor OOSTERHOUT/GOES - "Waar om een blad als de Ondernemer zo veel aan golfevenementen doet? Golf is zowat de enige sport waar je tege lijk kunt sporten en netwerken", legt Johan van den Kieboom, bladmana ger van de Ondernemer uit. "Als on dernemer is het belangrijk dat je je netwerk op peil houdt. Dat kan op een prettige manier door te gaan gol fen. Je loopt nietje potentiële zaken partner de baan op, slaat een balletje en leert elkaar tijdens het spel ken nen. Na afloop drink je wat met el kaar en dan is er tijd om zaken te doen in een prachtige omgeving, de golfbaan." "De meeste golfclubs hebben ook een perfecte accommodatie om te net werken", is Paul Wesel, bestuurslid van de Nederlandse Vereniging van Golfaccommodaties van mening. "Je kunt er lunchen, dineren, allerlei eve nementen organiseren." Wesel exploiteert Landgoed Bergvliet in Oosterhout, .een zeer rendabele golfbaan. "Businessclubs, verenigings mensen, maar ook individuele spor ters, ze kunnen allemaal terecht op een van de vele golfbanen die Neder land rijk is. Het feit dat golf het handicap- sys teem kent, maakt ook dat iedereen met iedereen kan spelen. „Als ik meer punten moet halen dan jij, blijft het spelletje spannend", legt Graeme Rutjes, directeur eigenaar van golf baan Goese Golf uit. „Bij iedere ande re sport is er niets aan als de ene veel sterker is dan de ander.Bij golf ligt dat anders." En, vindt hij, golf is een perfecte sport om te netwerken. ,Je kunt spe len en praten met elkaar, dat gebeurt niet zo vaak. Na een hole hebe je al uin de gaten of iemand je ligt, of je eventueel zaken kunt doen. En als je maar even tijd hebt, kun je altijd nog negen holes lopen in plaats van de volledige achttien holes baan, zegt rutjes. Programma De drie Golfdagen beginnen steeds om 12.00 uur met een ontvangst van de deelnemers. Die kunnen zich dan inschrijven, de lunch gebruiken of een lunchpakket voor onderweg mee nemen en nader kennis maken met de overige deelnemers. De wedstrij den starten om 13.00 uur. De wed- strijdvorm: Texas Scramble- Shot Gun. Tussentijds, zo rond 15.00 uur, krij gen de deelnemers een hapje en een drankje op de baan. Tussen 17.00 en 18.30 uur is de wedstrijd afgelopen. Na een borrel is er vanaf 18.30 tot 21.00 uur een afsluitend diner. Tij dens-het diner worden de prijzen uit gereikt. De golfsdagen zijn speciaal bedoeld voor klanten/adverteerders van de Ondernemer en de dagbladen BNDe- Stem en PZC. De wedstrijden wor den gespeeld in flights van drie perso nen. De flighthouder mag twee Johan van den Kieboom slaat af, Graeme Rutjes kijkt toe. Golfdag van de Ondernemer op Prinsenbosch. departijen. In Zeeland is De Goese Golf gastheer van de Golfdag. Goese Golf heeft een parkachtige polderbaan met mime, ópen fairways. Op 12 holes zijn er functionele, maar faire waterhazards. Klassieke layout met 9 holes binnen baan en 9 holes daaromheen. De baan is overzichtelijk, vriendelijk, maar ook uitdagend. Het clubhuis staat op een eiland in het Goese Meer. Vanaf het dakterras kan er worden afgesla gen naar de green van hole 9 of hole 18. De Goese Golf wordt geëxploi teerd door oud- international, voetbal ler Graeme Rutjes. Landgoed Bergvliet ligt in een ver keersluw natuurgebied ten westen van Oosterhout en ten noorden van Breda. Op ruim 60 hectare liggen de door Gerard Jol cs ontworpen 18 ho les par 71 en 9 holes par 54 (2 afsla gen) golfbanen, omzoomd door bos sen en de eeuwenoude Bredase verde digingslinies. De golfbanen zijn opge bouwd uit geonduleerd terrein in de vorm van coulissen, solitaire boom groepen en ruige terreinen. Het ge heel kent veel waterpartijen, vennen en opkomende heidevelden. gasten/relaties meenemen. Maximaal twee flights per klant. De flighthou der ontvangt een advertentiebudget ter waarde van 495 euro in de Onder nemer. Dat is evenveel als de prijs per flight. Deelname voor adverteerders is dus gratis. In de prijzen vallen de beste flight, nearest bij dames en he ren. Onder de flighthouders worden twee halve advertentie/ advertorialpa- gina's verloot in de Ondernemer, ter waarde van 3700 euro per stuk. Schitterende banen De eerste Golfdag, 15 juni, wordt ge houden bij Golfclub Princenbosch. Deze Tl holes golfbaan is ontworpen door Alan Rijks. Kenmerkend voor de baan zijn de waterpartijtjes gecom bineerd met gevarieerde bos- en hei- Paul Wesel en Johan van den Kieboom. Foto: Kees Bennema

Provinciale Zeeuwse Courant | 2011 | | pagina 145