Perkpolder krijgt fraaie golfbaan perkpolder 24 UROPE SOLE OUTLET De Golfspeciaalzaak van Zuid-West Nederland. daat a. ado-ti&r&n door pro/ Bij inlevering van deze advertentie 10% korting op alle Golfclubs en 15% op schoenen,tassen en kleding 2011 Dit geld niet op aanbiedingen. De nieuwe Callaway Legacy driver 2011 Choorhoekseweg 10 4424 NW Wemeldinge Tel: 0113-622061 www.europegolfoutlet.nlego@zeelandnet.nl Het Plan Perkpolder voor ziet onder andere in de rea lisering van een schitterende golf baan. Het vormt naast een jacht haven en een hotel met wellness voorzieningen een van de extra toegevoegde waarden van de pu- bliek-private samenwerking in Plan Perkpolder. Hierin participe ren Provincie Zeeland, Gemeen te Hulst en de projectontwikke laars AM en Bouwfonds Ontwik keling. door Henk van de Voorde KLOOSTERZANDE - Het Pan Perkpolder is in het leven geroepen om de regio nieuw leven in te blazen na het wegvallen van het aloude veer Perkpolder-Kruiningen. „In Plan Perkpolder worden womngbouw, re-" creatiefuncties en buitendijkse natuur gecombineerd. Er worden 250 perma nente- en 200 deeltijdwoningen ge realiseerd. Er zal sprake zijn van geva rieerde woningbouw, met vrijstaande woningen, herenhuizen, 2 onder 1 kap woningen en rijtjeshuizen. Een hele mix. We proberen de consu ment zo optimaal mogelijk te bedie nen en zijn ervan overtuigd dat deze woningen door de markt wordt ge wenst. De verwachting is dat eind van het jaar het oude veerplein func tie vrij gemaakt wordt, waarna begin 2011 met het ophogen kan worden begonnen", aldus Peter Sturmans, di recteur van Perkpolder Beheer BV. Project Perkpolder is een integrale ge- biedsontwikkeling waarin woning bouw, buitendijkse natuur en recrea tie moeten zorgen voor een upgra ding van economie en werkgelegen heid in Hulst Noord. Op het voorma lig Veerplein komen op een ver hoogd gedeelte woningen, een luxe hotel/restaurant, conferentiefacilitei ten en een weinesscentrum. Door de hoge ligging in het weidse landschap krijgt dit gebied de uitstraling van een bastion met internationale allure. Bastion ,Je zal niet tegen de dijk aankijken maar er overheen, met een mooi uit- Peter Sturmans: 'Mooi uitzicht over de Westerschelde.' zicht over de Westerschelde. De ste denbouwkundige opzet zorgt ervoor datje er het hele jaar door aangenaam kunt vertoeven. Aan de voet van het bastion komt een jachthaven met hon derden ligplaatsen. Dit centrale ge bied van Perkpolder wordt omringd door nieuwe natuur met bomen en hagen, sloten en kreken. In de weste lijke Perkpolder worden 200 deeltijd woningen in een krekenlandschap ge bouwd. Alle woningen liggen veilig achter de zeedijk. In het buitendijkse deel aan de oostkant van Perkpolder komt een 75 hectare groot natuurge bied met schorren en slikken: typisch voor het estuarium van de Wester schelde. Door het gebied slingert zich een uitgestrekte golfbaan van interna tionale klasse. Ten zuiden van de Kal- verdijk komen enkele holes van de golfbaan in een kleinschaliger en half open landschap. Recreanten kunnen in Perkpolder door de polder flane ren, fietsen, genieten van het uitzicht Artist impression. de dijk zullen vele vogels zichtbaar zijn die hier hun voedsel uit het slik halen, broeden op het schor of zich verzamelen bij hoogwater. Door de wisselingen in het getij en door de opslibbing die van nature plaatsvindt zal het gebied er voortdurend anders uit gaan zien. De komende jaren worden er nieuwe dijken gebouwd, terwijl bestaande dij ken aan de binnenzijde worden ver sterkt. Op de nieuwe dijk naar de voormalige veerhaven zal een weg worden aangelegd. Pas als alle nieuwe dijken voldoende veilig zijn zal het zeewater worden toegelaten tot het gebied. De dijken zullen worden ge bouwd met grond die ter plaatse wordt ontgraven. Zo wordt extra in vulling gegeven aan een. duurzame ontwikkeling van Plan Perkpolder. Zo komt het project Perkpolder er ongeveer uit te i op de zeedijk en van het nieuwe land schap. Het oude veerplein wordt op gehoogd tot dijkhoogte en komt als een bastion in het landschap te liggen. Op dit nieuwe Hart van Perkpolder worden naar verwachting 250 wonin gen, een hotel met wellnesscentrum en een golfclubhuis gerealiseerd." Het aantal woningen dat per fase wordt gebouwd hangt volgens Stur mans samen met de woningsituatie in Zeeuws-Vlaanderen en macro-econo mische ontwikkelingen. „Momenteel zit de woningmarkt op slot, maar dit zal ongetwijfeld gaan veranderen." Raad van State De Raad van State, de hoogste be stuursrechter, toetst momenteel de haalbaarheid van het bestemmings plan Perkpolder. Diverse inwoners van Walsoorden en omstreken waren vrijdag 18 februari in Den Haag aan wezig om de zitting bij de RvS bij te wonen. De uitspraak volgt zes weken later. Ervan uitgaande dat alles goed komt zullen de werkzaamheden in de westelijke Perkpolder in 2012 met het bouwrijp maken van het perceel starten. De voormalige veerhaven wordt om gevormd tot een jachthaven met 350 tot 500 ligplaatsen en bijbehorende voorzieningen. „Er is ruimte voor ve le zeewaardige jachten. De jachtha ven is een prachtige uitvalsbasis om zo met je boot de Noordzee op te gaan." In de directe nabijheid van de nieuwe woningen en recreatievoorzieningen zal een aantrekkelijk buitendijks na tuurgebied worden aangelegd. Vanaf

Provinciale Zeeuwse Courant | 2011 | | pagina 142