Griekse schuld is risico Arke.nl economie 113 Lastminute reizen voor tropische prijzen! Stijgende inflatie treft vooral lagere inkomens Koers Japanse yen daalt na ingreep G7 599r 699,- USD BOER zoekt vrouw afterparty WAARSCHUWING CPB Nederlandse belastingbetaler mogelijk dupe Onderzoek gelast naar crash Air France Vraag naar gebruikte caravans stijgt fors Nederlanders shoppen online voor 8,2 miljard 599,- 599r 599r zaterdag 19 maart 2011 Conclusie planbureau gaat re gelrecht in tegen mededelin gen De Jager, OESO en IMF. Nederland leende voor 13,4 miljard aan schuldenlanden. De Jager vindt dat als er niet geholpen wordt, de risico's nog groter zijn. den haag - De Nederlandse belas tingbetaler loopt een groot risico op te moeten draaien voor schul denlanden als Griekenland en Ier land. Vooral Griekenland kampt met zo veel problemen dat de kans groot is dat het land de schul den nooit terugbetaalt. Waardoor schuldeisers een deel van de le ning niet terugbetaald krijgen, waarschuwde het Centraal Planbu reau (CPB) gisteren. De conclusie van het CPB gaat re gelrecht in tegen mededelingen van minister De Jager (Financiën) en instanties als OESO en IMF. Die beweren dat de schuldenlan den leningen met rente terugbeta len. Nederland heeft 13,4 miljard euro gestoken in schuldenlanden, waar van een deel door banken, verzeke raars en pensioenfondsen. Het Centraal Planbureau zegt ech ter dat de rentes op de schulden van Griekenland, Ierland; Portugal en Spanje zo ver oplopen, dat fi nanciering steeds lastiger wordt. Voor Griekenland telt echter nog een ander probleem. Het land bezuinigt enorm, maar de staatsschuld daalt veel te lang zaam. Een deel van de Griekse schulden zal hoogstwaarschijnlijk niet afgelost kunnen worden. Volgens het CPB zou het erg onver standig zijn als schuldeisers Grie kenland sommeren nog steviger te bezuinigen. Dat zou de economie PARIJS Een Franse rechter heeft gisteren een onderzoek ingesteld naar de rol van Air France-KLM bij een crash in de Atlantische Oceaan in 2009. Een dag eerder werd ook al een on derzoek ingesteld naar de rol van vliegtuigbouwer Airbus. Bij de crash kwamen 228 mensen om. Het onderzoek moet uitwijzen of er sprake is geweest van doodslag. onherstelbaar beschadigen. Schuld eisers kampen dan met een dub bel probleem. De kans dat de schulden wel afbetaald worden, blijft klein. En Europa blijft zitten met een zorgenkindje, een econo misch gehavend Griekenland. Nederland loopt voor 5,5 miljard euro risico door Griekenland, waar van drie miljard bij financiële in stellingen. Als banken hierdoor in problemen komen, dan zal de over heid ofwel belastingbetaler de hele schuld dragen, zegt het CPB. De Jager stelt in een reactie dat het risico voor pensioenfondsen, ban ken en verzekeraars groter is dan voor de overheid. De Jager: „Maar helemaal niets doen zou het risico nog groter ma ken, zegt het CPB ook. Ik deel niet de conclusie dat extra bezuinigin gen de economie alleen maar schaadt. Het trekt namelijk ook meer private investeerders." BUNNIK Gebruikte caravans zijn in trek. De BOVAG meldt dat de verkoop van occasions in de eerste twee maan den uitkwam op 1.462 voertuigen, 23 procent meer dan een jaar eer der. De verkoop van nieuwe cara vans is stabiel. Ook bij de kampeerwagens is de verkoop van de nieuwe voertuigen stabiel. Bij gebruikte campers is de groei 45 procent. EDE Nederlanders hebben vorig jaar voor ruim 8,2 miljard euro op inter net geshopt, 11 procent meer dan in 2009, zegt Thuiswinkel.org. Het gemiddelde aantal bestellingen per klant steeg 20 procent naar 7,4 be stellingen. Gemiddeld werd per artikel 119 eu ro uitgegeven. Het meeste geld werd uitgegeven aan reizen, zie onze website:economie Gambia Htl. Senegambia Beach**** In het centrum en aan het strand 9 dagen, logies/ontbijt Vertrek in maart en april Per persoon al v.a. 499,- Curasao App. Chogogo Resort**** In Caribische stijl gebouwd 9 dagen, logies Vertrek in april Aruba Htl. Perle d'Or** Omgeven door een tropische tuin 9 dagen, logies Vertrek in april Per persoon al v.a. Per persoon al v.a. Mexico Htl. El Tukan*** Aan de populaire 5th Avenue 9 dagen, logies/ontbijt Vertrek in april Kenia Leopard Beach Hotel***** Ruim opgezet direct aan het strand 9 dagen, halfpension Vertrek in april Per persoon al v.a. Per persoon al v.a. Aruba App. Amsterdam Manor**** Kleinschalig in Oudhollandse stijl 9 dagen, logies Vertrek in april Per persoon al v.a. 799,- Ga voor deze en alle naar uw Arke winkel Bali Bumas Hotel*** Kleinschalig in Balinese stijl 10 dagen, logies/ontbijt Vertrek in april en mei Per persoon al v.a. Curasao Htl. Regency Cura9ao***** Zeer luxueus met privéstrand 9 dagen, logies Vertrek in april I Per persoon al v.a. 799r andere Lastminutes of boek snel op Arke.nl Genoemde prijzen zijn vanafprijzen per persoon o.b.v. 2 personen ind. vlucht. Vraag naar de voorwaarden Arke.nf j t^JO j ia? DE FABRIQUE UTRECHT (NABIJ MAARSSBN) Aanvang 20,00 uur. Koopje kaarten op kro.nl/boerzoektvrouw den haag - De koers van de Japan se yen is gisteren gedaald na een ingreep van de G7. Deze industrie landen verkochten op grote schaal yens om de koers te drukken. Door alle crises was de munt tot recordhoogte gestegen. Een dure yen pakt slecht uit voor de export, die nu cruciaal is voor Japan. Een probleem is dat niemand weet waarom de yen zo hard steeg. Er doen berichten de ronde dat Japanse bedrijven veel buiten landse bezittingen wegdoen. De opbrengst zouden ze inruilen voor yens, om de wederopbouw te beta len. Ook verzekeraars zouden dit doen. Analist Lucas Daalder van Robeco vraagt zich af of dit inderdaad zo is. „Het kan zomaar zijn dat speculan ten een rol spelen", zegt Daalder. Die groep zou op grote schaal yens hebben gekocht om te profiteren van verwachte koersstijgingen. „Mochten speculanten de hoofd rol spelen, dan kan de maatregel van de banken stand houden. Maar mocht er meer aan de hand zijn, dan kan de koers weer om hoog gaan." Volgens Daalder kan Japans centra le bank het lang uitzingen. De analist: „Die kan yens drukken en verkopen. Maar dat kan de infla tie aanwakkeren, waardoor de ren te stijgt. Japan heeft al een gigan tisch tekort, het wordt dan nog duurder de staatsschuld te financie ren." den haag - De oplopende inflatie brengt mensen met een laag inko men in het nauw. De PvdA en de SP pleiten daarom voor maatrege len om deze groep meer te ont zien. Mensen met een laag inko men zijn relatief veel geld kwijt aan voedsel, gas en elektra en hou den daardoor steeds minder over voor andere zaken. „Door de bezui nigingen van het kabinet hebben zij het toch al moeilijk", zegt PvdA-Kamerlid Ronald Plasterk. Volgens Plasterk holt de stijgende inflatie de koopkracht van sociaal zwakkeren verder uit. Hij wil dat het kabinet maatregelen neemt voor een betere inkomensverde ling, als 'logisch gevolg' van zijn steun aan verruiming van het Eu ropese noodfonds. Dat fonds is be doeld om zwakkere eurolanden op de been te houden. Gedoogpartij PW is tegen verruiming van het fonds, waardoor WD-premier Mark Rutte is aangewezen op de oppositie. SP-Kamerlid Paul Ulenbelt pleit er voor de minimuminkomens in juni 2,5 procent extra te laten stij gen. „De trend is dat de inflatie omhoog gaat. Er zal dus gecom penseerd moeten worden." Vol gens het instituut voor budget voorlichting Nibud besteden men sen met een laag inkomen nu al re latief veel geld aan voedsel en gas, water en licht. Door de oplopende inflatie wordt dat alleen maar meer, zegt Nibud-onderzoeker Jas- ja Bos. „Een alleenstaande met een minimuminkomen is nu 8 pro cent van zijn geld kwijt aan gas, water en licht en 17 procent aan voedsel", aldus Bos. „Bij iemand die aan de bovenkant van modaal zit, zijn die percentages een stuk la ger." Programma De Leuk Dat Je D'r Bent Band The Chapel of love Singles only zaal Speeddates Boer zoekt Vrouw live De boeren DJ Paul Rabbering TE KOOP DE LAATSTE RECREATIEAPPARTEMENTEN KREEK&DUIN Verkoop: Sinke Komejan Makelaars, Middelburg - Tel 0118 689000 Hifi Of kijk snel op: www.kreekenduin.nl

Provinciale Zeeuwse Courant | 2011 | | pagina 13