Domburgsche Golfclub Karakter Bijzonderheden: Golf zoals het uitgevonden is Opgericht: 1914 vormen. De Domburgsche is een duinbaan en een echte golflinks. Een redelijk lastige baan wanneer de zeewind goed komt doorzetten. Uniek zijn de vele bomkraters uit de WO2 die thans grasbunkers Bezoekers wordt geadviseerd vooraf telefonisch contact op te nemen over de speelmogelijkheden. Ook voor niet-teden bestaat de mogelijkheid gotflessen te nemen en het officieel erkend GVB examen af te leggen. Locatie: Schelpweg 26, 4357 BP Domburg Website: www.domburgsche E-mail: secretariaat@ domburgschegolfclub Telefoonnummers: Secretariaat/- Info baan: 0118 Horeca: 0118 Pro/-Golfshop/Lessen/ Greenkeepers: 0118 586110 Handicart: 011858610; Fax: 0118 586 Professionals: G. Collier De Domburgsche Golfclub is een van de oudste golfclubs van Nederland, opgericht in 1914. Het is de oudste duinbaan van Nederland en vanaf diverse afslagplaatsen heeft men direct zicht op zee en aan de andere zijde uitzicht over Walcheren. De vele bomkraters in de baan zijn een weer spiegelingvan de bombardementen uit de tweede wereldoorlog. De club telt ca 600 leden waarvan 25 jeugdleden (leeftijd vanaf 5 jaar) en is in de loop der jaren geëvolueerd tot een moderne vereniging die open staat voor iedereen die de golfsport een warm hart toedraagt. Naast de traditionele gezelligheid is er ook competitief element, de club kent een uitgebreide wedstrijd kalender en er zijn vete teams van de Domburg sche die mee doen aan de nationale competitie van de NGF. Mé* Voorzitter: T.L. van de Poet - Secretaris: J.F.P. Waterman Een hoogtepunt is ieder jaar opnieuw De Golfweek, in juli, met iedere dag een druk bezochte wedstrijd. De Domburgsche hecht veel waarde aan de jeugd. Een ac tieve jeugdcommissie organiseert de wekelijkse lesochtend op zondag onder leiding van de club pro, Gavin Collier, dit is bij de contributie inbegrepen. Belangstellende jeugd kan vrijblijvend een proefles bijwonen, stuur voor meer informatie een mailtje naarjeugddomburgsche@hotmail.com. De jeugdcontributie is erg schappelijk, de jongste jeugd (t/m 11 jaar) kan al voor 160 euro per jaar lid worden. Kortom: een rijken divers verenigingsleven. De baan is voor het 3e jaar oprij uitgeroepen tot de mooiste 9-holes baan van Nederland. De club heeft de A status en een rijke geschiedenis. Dit jaar wordt voor de 3e(!) keer het Neder lands Matchplay Kampioenschap voorde jeugd op de Dom burgsche baan gehouden. De DGC is een verenigingsbaan zonder commercieel oogmerk en er zijn geen starttijden. De club is open voor greenfee spelers, om te lessen en voor het behalen van het golfvaardig- heidsbewijs. Dit jaar zal een open dag georganiseerd worden waar bij men gratis kennis kan maken met de golfsport onder andere middels een golfclinic. Voor alle informatie over de Dom burgsche Golfclub kunt u terecht op onze website: www.domburgschegolfctub. nl of telefonisch: 0118-586106.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2011 | | pagina 132