Impuls voor de kanaalzone I Met een gloednieuwe drukpers waarmee een investering van acht miljoen euro is gemoeid, is Elopak Temeuzen klaar voor de toekomst. Elopak is een van 's werelds toonaangevende leveranciers van verpakkingssystemen voor vloeibare voedingsmiddelen. „Sinds de installatie van de vierde UV-drukpers wordt bij ons het ene na het andere productierecord geboekt. We gaan ervan uit dat de nieuwste machine medio juni 2011 operationeel is." elopak Rente (II) HAANS ii 7*^ V Uitreiking van de cheques op de Goede Doelen Dag. door Henk van de Voorde TERNEUZEN - Aan het woord is Plant Manager Reinard Dreesmann van Elopak Temeuzen. Als leveran cier van totaalsystemen met organisa ties en partners in meer dan veertig landen en klanten in meer dan tachtig landen, streeft de Elopak Groep er naar om haar internationale expertise en producttechnologie toe te passen in nieuwe markten en toepassingen. Met een totaal van ongeveer 150 me dewerkers is Elopak Temeuzen een van de belangrijke werkgevers in de kanaalzone Gent-Temeuzen, goed voor regionale werkgelegenheid en economie. De hoofddirectie van Elo pak in Noorwegen heeft goedkeuring gegeven om in haar grootste produc- tiefabriek in Temeuzen de laatste flexo oplosmiddelenpers te vervangen door een nieuwe BHS UV-Flexo drukpers. Deze vijfde UV-Flexo ma chine genereert, met eenzelfde bezet ting, twintig procent extra productie capaciteit. De converting plant in Ter- neuzen produceert momenteel drie miljard verpakkingen op jaarbasis. ,,Het enige probleem waar we met de ze verhoogde productiecapaciteit te genaan lopen is de opslagcapaciteit van gecoat board en gereed product. Een werkgroep is momenteel een aan tal mogelijke scenario's aan het onder zoeken, waaronder een compleet nieuw vol automatisch magazijn op het terrein van onze coating plant Elo- coat, waar ongeveer 40.000 vierkante meter grond braak ligt", verklaart Dreesmann. Elopak is een van de mondiale leiden de leveranciers van verpakkingssyste men voor vloeibare voedingsmidde len en ontwikkelt, vervaardigt en ver koopt complete systemen voor ver pakkingen voor niet koolzuurhouden de vloeibare voedingsmiddelen. Er zijn internationaal ongeveer 3000 mensen werkzaam (inclusief partners hips) en de Elopak Groep genereert een jaarlijkse omzet van zo'n 750 mil joen euro. De multinational is be kend als leverancier van Gable Top verpakkingen met het Pure-Pak® sys teem. Elopak verkoopt op jaarbasis ruimt twaalf miljard verpakkingen aan klanten in de zuivel-, vruchtensap pen- en vloeibare voedingsmiddelen markt. Duurzaam ondernemen Duurzaam ofwel maatschappelijk ver antwoord ondernemen (MVO) is een van de speerpunten van beleid van Elopak. ,,In de periode 2004-2011 heeft Elopak geleidelijk aan heel haar drukproces omgezet naar UV-Flexo. Dit is goed voor het milieu want het UV-Flexo drukproces levert aanzien lijk minder productie-afval op. Boven dien is de uitstoot van koolwater stof-emissies sinds 2004 met zeventig procent; gedaald. Minder C02-uit- stoot heeft een positief effect op de carbon footprint van de kartonnen drankverpakking en levert dus een po sitieve bijdrage aan het milieu", aldus Inge Eggermont, Manager Communi cations Environmental Affairs. Binnen het duurzaam ondernemen komt de maatschappelijke betrokken heid van Elopak onder andere tot ui ting in de jaarlijkseGoede Doelen Dag. Zo werden onlangs door mede werkers van Elopak Temeuzen maar liefst zes cheques ter waarde van 3000 euro uitgereikt aan zes goede doelen:. Actie Frisse Lucht van Humanitas, Stichting Ambulance Wens, Duchene Parant Project, Energy4All, Stichting Hospice Zeeuwsch-Vlaanderen en Project Imado. Er werd een' selectie gemaakt uit de door de medewerkers ingediende goede doelen. De per soonlijke betrokkenheid van de mede werkers bij de keuze van de goede doelen en de uitreiking van ,de cheques gaf een speciaal tintje aan het event. Economisch gesternte In weerwil van het mindere economi sche gesternte blijft Elopak innoveren en investeren. „Gelukkig is de finan ciële crisis grotendeels aan ons voor bij gegaan. In 2008 werden in de pro ductie plant in Terneuzen 2,5 miljard kartonnen drankverpakkingen gepro duceerd. In 2009 waren dat er 2,7 mil jard en 2010 hebben we afgesloten met een productievolume van bijna 3 miljard verpakkingen. In de conver ting plant in Terneuzen hebben we in juni 2009 een maandrecord gereali seerd van 257 miljoen verpakkingen. Alle medewerkers werden hiervoor beloond met een cadeaubon. Dit re cord is alweer verbroken want in maart 2010 rolden 285 miljoen ver pakkingen van de UV-drukpêrsen. mr. E.C. Mientjes (Erik) Advocaat Haans Advocaten Bergen op Zoom Op deze plaats is op 19 februari 2011 stilgestaan bij de gewone wettelijke rente van thans 3% en de wettelijke handelsrente van thans 8%. U kunt hierop aanspraak maken indien uw factuur ondanks aanmaning niet door de debiteur wordt betaald. Met de wettelijke handelsrente mag gerekend worden indien sprake is van een overeenkomst gesloten tussen professionals en het gaat om levering van goederen of diensten tegen betaling. Het is goed om te weten dat het ook mogelijk is om contractueel een rentepercentage overeen te komen. Dat kan een bepaald percentage betreffen of een bepaald opslagpercentage bovenop de wettelijke rente of wettelijke handelsrente. U dient in het laatste geval duidelijk aan te geven of het betreft een opslagpercentage op de wettelijke rente ex artikel 6:119 BW of op de wettelijke handelsrente ex artikel 6:119a BW. In de praktijk is daar regelmatig onduidelijkheid over. Het contractueel overeenkomen van een rentepercentage kan geschieden door zo'n rentepercentage op te nemen inde overeenkomst zelf of door deze op te nemen in uw algemene voorwaarden. Die voorwaarden moet u dan wel overeenkomen en aan uw contractspartij verstrekken. Ten slotte moet u er natuurlijk op bedacht zijn dat ook uw contractspartij al dan niet via zijn algemene voorwaarden een hoog rentepercentage kan proberen overeen te komen. ADVOCATEN BERGEN OP ZOOM EN ROOSENDAAL www.haansadvocaten.nl

Provinciale Zeeuwse Courant | 2011 | | pagina 129