DE STOEL de stoel 09 Tekst: Henk van de Voorde Naam: Tonny Veerman (56) Functie: Directeur-partner. Bedrijf: Prior Fusies en Over names. Bijzonderheden: Prior Fusie Overnames is een jaar gele den opgestart als zusterbedrijf van Prior Adviesgroep en Prior Personeelsdiensten. Het is de het enige onafhankelijke bedrijf in Zeeland dat zich pro fessioneel en fulltime bezig houdt met processen van fusies en begeleiden van overnames binnen het MKB. Tonny Veer man is samen met Bram van Stel partner van Prior Fusie Overnames BV. Hoe bevalt deze stoel? Deze stoel bevalt prima. Van uit een helikopterview boven Zuid west Nederland werken we eiland en provinciegrensoverschrijdend. Het onderscheidende van ons bu reau is onder andere dat we beschik ken over een uitgebreide database, een groot netwerk, met potentiële uittredende ondernemers en poten tiële kopers. Br zijn best veel (jonge re) kandidaten die graag onderne mer willen worden en/of'een be drijf willen overnemen. Met onze landelijke contacten kunnen we doelgericht en marktontsluitend zoe ken, bijvoorbeeld een uittredende ondernemer uit Goes samenbren gen met een potentiële koper uit Breda. Oiize toegevoegde waarde bestaat vooral ook uit de aanvullen de werking op banken, accountants, advocaten en notarissen. Wij kun nen een prima verlengstuk zijn van dit vierluik en hebben elkaar als part ners nodig om tot succes te komen. Het is vervolgens aan ons om samen met de ondernemer een ideale match te zien te bewerkstelligen. Een overname (of fusie) moet op zijn bancaire, juridische, fiscale én emotionele merites worden beoor deeld. Uiteraard is de waardebepa ling van een bedrijf ook van belang, maar daar komen we meestal wel uit. Wij zijn de regisseurs in deze tra jecten. Het afronden van diverse suc cesvolle transacties is erg belangrijk voor behoud van de werkgelegen heid en de Zeeuwse economie, want als dit proces niet voortvarend wordt aangepakt, worden bedrijven niet overgenomen, en komen vele arbeidsplaatsen te vervallen. Op welke stoelen heeft u hier voor gezeten? Na mijn studie aan de HEAO in Den Haag en militaire dienst in Bre da, waar ik bij de militaire wieler ploeg zat, had ik mijn eerste com merciële functie bij garage Kerck- haert in Temeuzen. Daarna heb ik negen jaar bij ABN/AMRO Ter- neuzen en Oostburg gewerkt in het zakelijk segment en vervolgens 23 jaar bij de Rabobank, eerst drie jaar als manager bedrijven, daarna tien jaar als directeur van een lokale Ra bobank, en daarna regionaal mana ger Groot Zakelijk Welke stoel heeft u het meest ge vormd? Naast mijn studie en regelmatige uit dagingen van nieuwe werkomgevin gen, heeft de sport mij ook bijzon der gevormd. Eerst was ik wedstrijd zwemmer waarbij vele kampioen schappen en Zeeuwse records wer den behaald, daarna wielrenner, met ook diverse overwinningen en Zeeuwse titels, en vervolgens win naar van de eerste Zeeuwse tria thlon in Vlissingen in 1982 (vóór Kam Reijnierse). Hierdoor heb ik mij leren focussen én goed voorbe reiden, niets komt vanzelf. Veel mensen weten niet dat ik dit sport verleden heb, aan de andere kant heb ik mede hierdoor een uitge breid netwerk in heel Zeeland. Ook nu sport ik nog minstens vier keer per week, hoe druk het ook is. Ui teraard heeft mijn gezin mij ook sterk gevomid. Mijn vrouw Addy heeft sinds vier jaar een eigen reisbu reau in Oostburg. Waarom nog een eigen bedrijf starten op latere leef tijd? Het geeft ongekend nieuwe energie. Ik kan het iedereen aanbe velen. Het houd je jong en je blijft regisseur in je eigen leven. Wat betekent het bedrijf voor u? Heel veel, ik leg er mijn ziel en za ligheid in. Succesvolle bedrijfsover- drachten zijn cruciaal voor de werk gelegenheid en de Zeeuwse econo mie. We hebben tientallen dossiers in portefeuille. Naast het ontwikke len van Prior Fusie en Overnames vind ik het ook belangrijk om dienstbaar te zijn aan de samenle ving. Ik ben onder andere voorzit ter van de Stichting Nederlands In- dië Monument Zeeuws-Vlaande ren, vicevoorzitter van Sport Zee land, penningmeester van de Mid delburgse Bedrijven Club (MBC) en ik zit ook in het bestuur van Zee land Port Promotion Council (ZPPC) en Stichting de Zeeuwse Tong. Wat betekent u voor het bedrijf? Veel denk ik, hoewel je dat eigen lijk aan anderen moet vragen. Ik denk goed na over structuren en concepten en van daaruit probeer ik er uit te halen wat erin zit. Het is be langrijk om ruimdenkend te zijn, om Zeeland te ontsluiten zodat de mogelijkheden van deze provincie beter benut worden. Waarover piekert u? Over de bestuurlijke daadkracht, ge richt op praktische mogelijkheden, financierbaarheid van bedrijfsoverna mes, imago van ondernemend Zee land in de rest van Nederland. Met name Zeeuws-Vlaanderen heeft zijn aparte aandachtspunten en ik denk er over na om deze regio beter aan te pakken qua dynamiek én kansen. Wanneer bent u het meest in uw element? Als ik een klus kan klaren die schier onmogelijk lijkt; daar put ik de grootste voldoening uit. Hoe meer mensen zeggen dat het niet zal luk ken, hoe vastberadener ik word, Ik ben perfectionistisch en ambitieus. Ook bij veranderingen van sportdis ciplines, verhuizingen en werkomge vingen waren er altijd doemden kers. Prachtig als het dan toch een succes wordt! Als u niet bij Prior werkte, dan..? Was ik in de bancaire sector geble-r ven. Waar komt u uw stoel voor uit? Voor een goed gesprek met mensen die iets te vertellen hebben, dit kan een ondernemer zijn, een manager, een sportman of sportvrouw. Ik wil dat wel rustig doen en het stadium van oppervlakkigheid passeren. Wat is uw ambitie? Prior Fusie en Overnames zodanig op te bouwen dat het mede de Zeeuwse economie draaiende houdt. We willen graag de regierol op het terrein van fusies en bedrijfs- overdrachten op ons nemen. Het is niet alleen voor ons goed, maar voor iedereen. Prachtig te zien hoe groot de voldoening is als er een suc cesvolle overdracht tot stand is geko men. Op zo'n moment zijn er al leen maar winnaars.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2011 | | pagina 127