'Oh oh Cherso' in het kwadraat 35 media Willy Wonka the chocolate factory Terwijl de Hagenezen uit Oh, oh Cherso in de sneeuw feesten, gaat het origineel Jersey Shore zijn derde seizoen in. De Amerikaanse jeugd staat met vergelijkbaar promillage en IQ in het leven. Zoek verder zelf de verschillen, door Monique Brandt TERUGGESPOELD Zaterdag 19 maart 2011 reeks in mei beginnen. Het stel reist daarin gezamenlijk naar Ita lië. JWoWW verwacht dat er mis schien nog een vijfde serie in zit, maar dat het dan wel afgelopen zal zijn. „Dan hebben we alles wel ge zegd en gedaan. Ik bedoel: wat kunnen we nog meer doen?" Bedenkster SallyAnn Salsano, die ooit zelf auditeerde voor reality- reeks Real world Miami, heeft vol op vertrouwemin 'haar kindje'. „Het succes van reality hangt vol komen af van de personages. Ik wist dus ook wel da£ dit een cult- succes zou worden. De kritiek dat Jersey Shore Italia nen voor gek zou zetten in de se rie, vindt ze 'bullshit'. „Ik ben zelf ook een Italiaans meisje. Meer 'Guido' dan bij mij thuis kan het niet worden. Ik bén die mensen." Jersey Shore. Vanaf 27 maart elke zondag uur bij MTV, 22.00 uur. Oh, oh Cherso is afgeleid van het succesvolle Jersey Shore. Nog en kele voorbeelden die in de maak zijn: Lake Shore (over hippe men sen uit Toronto), K-Town (over jonge Koreanen in Los Angeles), Brighton Beach (over Russische Amerikanen in New York) en Ceordie Shore (Engelsen die fees- ten in Newcastle). Plannen voor Tehrangeles (acht Iraniërs in Los Angeles) zijn onlangs afgeblazen. Reageren? redactie.media@wegener.nl k ben vroeg naar huis gegaan omdat ik mijn vriendje vandaag niet wilde bedriegen'. 'Het is niet de vraag óf een meisje met me mee naar huis gaat, het is de vraag wan neer ik beslis dat ze met me mee naar huis mag'. Deze uitspraken kunnen zo van Sterretje, Matsoe Matsoe of Barbie, de kersverse sterren uit Oh, oh Cherso, zijn. Maar ze zijn van de eveneens laaggeletterden uit jersey Shore, waarvan het derde seizoen op zondag 27 maart van start gaat bij MTV. Ze verschillen in leefwij ze en uitingen niet veel van hun Nederlandse collega's. Met een ver gelijkbaar hoog promillage en laag IQ_wankelen de voorlopers van Oh, oh Cherso door het leven. jersey Shore volgt acht Amerika nen die hun Italiaanse afkomst be nadrukken met gebruinde licha men, gouden kettingen en een overdosis haargel. Hun motto is GTL, oftewel Gym, Tan, Laundry. Angelina, Jenni 'JWoww' Farley, Michael 'The Situation' Sorrenti- no, Nicole 'Snooki' Polizzi, Paul 'D] Pauly D' DelVecchio, Ronnie Ortiz-Magro, Sammi 'Sweetheart' Giancola en Vinny Guadagnino, werden in 2009 een zomer lang in een met camera's volgestouwd strandhuis gezet, zonder mobiel tje, internet, radio of tv. Af en toe moesten ze werken voor huisbaas Danny, maar doorgaans was het stappen geblazen voor de vrien dengroep. De serie werd een hit De cast van Jersey Shore. De populaire, Amerikaanse serie is Oh, oh Cherso in het kwadraat. foto CPD en ook in de derde reeks doen de Guido's en Guidettes hun best zich klem te zuipen, grappen te maken, te kibbelen en te versieren. jersey Shore gaat net als Oh, oh Cherso hélemaal nergens over. Toch heeft de verbale, dan wel fy sieke interactie tussen de karakters aantrekkingskracht op massa's kij kers. Ook réiletjes rond de reeks zijn zo ongeveer onderdeel van het format. Gedoe of niet, inmid dels zijn de castleden uitgegroeid tot ware beroemdheden. Dj Pauly D, de man die dagelijks een half uur nodig heeft om zijn haar te föhnen en zijn leven deelt met een bodyguard, is bezig met een spin-off van jersey Shore. Ook JwoWW en Snooki krijgen wel licht een eigen serie. Mike bracht een T-shirtlijn, een single en een dieet op de markt. Het ongeleide projectiel Snooki is al vanaf de eerste aflevering, toen ze stomdronken in slaap sukkelde na een kort, maar hevig 'optreden' in het bubbelbad, met stip de po pulairste van het stel. „Snooki is de realityster voorbij. Mensen den ken echt dat ze het leven leeft dat op tv is te zien", zei Peter Castro, adjunct-hoofdredacteur van het Amerikaanse entertainmentblad People over het nieuwe fenomeen. Snooki hoopt stevig te cashen door de plotselinge faam. „Wat moet ik anders als de serie afloopt: ergens achter een bureau gaan zitten?" Snooki komt voor 20.000 dollar op je feestje, er is een koekjesdieet naar haar genoemd, een slippers- lijn en onlangs stond ze op de cover van Rolling Stone Magazine, waarin ze klaagde dat ze in de se rie slechts als 'alcoholische dweil' wordt neergezet. Haar voorbeeld, zo vertelde ze, is Jessica Simpson, de actrice en niet al te verdienstelij ke zangeres die miljoenen pakt met een bikinilijn, lingerie, schoe nen, handtassen en zonnebrillen. Hoe lang de levensduur is van een serie als jersey ShoreFeit is dat de kijkcijfers in de VS in het derde sei zoen omlaag zijn gegaan. Toch gaan de opnamen voor een vierde door Marlous Flier In de serie Teruggespoeld staat wekelijks de spot gericht op een filmklassieker die op veel mensen een onuitwisbare indruk heeft gemaakt. Een soort Billy Turf in een paarse tuinbroek. Zo zag de gids eruit die mij rondleidde in de chocoladefa briek van Cadbury in Dunedin, Nieuw-Zeeland. Zijd postuur had hij te dan ken aan het goedje waar hij zich dagelijks mee volpropte. Melk, puur, wit. Je kon hem er 's nachts voor wakker maken. Zijn liefde voor cacao bracht hij met veel enthousias me over op de mensen die hij meenam op ontdekkingstocht door zijn chocoladepara dijs. Om hem te vergelijken met Willy Wonka gaat wat ver. Daarvoor was hij niet excentriek en mager genoeg. Maar het luk te onze Billy Turf wel degelijk bij zijn toe hoorders het magische gevoel op te roepen dat je ook ervoer bij het kijken naar de film 'Willy Wonka the chocolate factory'. Hij nam ons mee langs lopende banden vol re pen, overal moest worden geproefd en we mochten het nodige in onze zak stoppen. Waar de chocoladefabriek van Cadbury da gelijks de deuren opent voor publiek, doet Willy Wonka dat slechts éénmalig. Want 's werelds beste producent van lekkernijen houdt zijn poorten normaal hermetisch ge sloten. De fabriek is dan ook met geheim zinnigheid omgeven. Er gaat nooit iemand naar binnen om te werken, toch komen er dagelijks kilo's snoepgoed naar buiten. Vijf kinderen krijgen de kans die wereld te be kijken. De eigenzinnige Wonka heeft een wonderlijk landschap gecreëerd, waarin snoepjes in bomen groeien en paddenstoe len gevuld zijn met slagroom. Een rivier van chocolade loopt er doorheen. Kauw- Gene Wilder zet de rare, soms wat gemene Willy Wonka knap neer. foto PR gom die smaakt naar een driegangendiner, frisdrank waar je van gaat zweven, een eeu wigdurende toverbal, ganzen die gouden ei eren leggen: in de wereld van Wonka draait alles om verbeelding. Gene Wilder zet de rare, soms wat gemene Wonka knap neer. Hij is geen kindervriend en de koters mogen alleen naar binnen om dat hij een opvolger zoekt. De een na de an der valt echter af. Ze kunnen de verleidin gen niet weerstaan en krijgen een ongeluk. Eén kukelt voorover in de chocoladerivier, een ander wordt een opgeblazen bosbes. Wonka steekt geen poot uit om te helpen. De soms wat lugubere gebeurtenissen zijn, naast de grenzeloze fantasie en de bood schappen die er tussen de regels door ver stopt zitten, het bewijs dat het hier gaat om een echte Roald Dahl. Kinderen met slechte manieren worden afgestraft, de eni ge welopgevoede, bescheiden jongen in het gezelschap wordt troonopvolger en komt zonder kleerscheuren naar buiten. In Dune din bereikten alle bezoekers de uitgang. He lemaal gezond, maar met een volle buik en een voorraad chocola waar ik weken later nog steeds van kon eten.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2011 | | pagina 109