281 sport Verboom is klaar voor Delta Sport maakt zich op voor kampioensfeest Reserves Delta Sport favoriet in duel met EMM Van Oeveren/WIK stevent op titel af DERDE KLASSE A Koploper DFS speelt morgen tegen nummer twee Yerseke. Patrick Verboom schat de ploeg uit Burgh-Haamstede iets hoger in. Nederland B verslaat Japan op WK driebanden ■EuuSiiHHHBHi Oud-journalist Ton Koomen overleden vrijdag 18 maart 2011 door Wim Kakebeeke ZIERIKZEE - Achter de schermen wordt hard gewerkt aan een kam pioensfeest. Zondag kunnen de handballers van eersteklasser de Graaf/Delta Sport namelijk kam pioen worden in eigen huis. Ge zien de vorm en de imposante zegereeks van de Zierikzeeënaars wordt niet verwacht dat GHV uit Goirle daar een stokje voor komt steken. Daarvoor is de honger naar de felbegeerde titel veel te groot bij de blauwhemden. „We moeten dit karwei zo snel moge lijk afmaken", zei trainer Rob de Vos zaterdag al na de winst op Witte Ster. In sporthal Onderdak kunnen zondag oude tijden herleven. Dan moeten de blauwhemden er wel in slagen om de vierde titel onder leiding van keuzeheer Rob de Vos in de wacht te slepen. Op 5 april 1992 was het voor het laatst dat de champagnekurken konden knal len. De Schouwse formatie pro moveerde destijds van de eerste divisie naar de eredivisie. Voor het duel van zondagmiddag - het negentiende in de competi tie - is Delta Sport gewaarschuwd. Er zal een stuk beter gespeeld moeten worden dan in de eerste helft bij Witte Ster. De Zierik zeeënaars acteerden toen slap. De Vos: „Tegen een knokploeg als GHV moet je dat niet proberen. Dat team strijdt tot de laatste seconde. Er zal net als tegen Wit te Ster druk op de ketel zitten. Een stukje gezonde spanning moet er ook zijn. Maar we moe ten niet stijf staan van de zenu wen." Dat de vierde titel er gaat komen voor de Middelburgse trainer is welhaast zeker. „Olympia'89 is een paar weken geleden afgehaakt in de titelrace", zegt De Vos. „Dat is door de kwaliteiten van Delta Sport." De enige misstap maakte Delta Sport eind december tegen de equipe uit OSS. Olympia'89 won met 31-18. Dat kwam door een blessuregolf bij de lijstaanvoerder. In januari is er veel geschoven en geïmproviseerd. Toen is volgens De Vos de basis gelegd voor het beoogde kampioenschap. „In die periode hebben we gezwoegd en geploeterd. Daarnaast is er veel ge focust en geïnvesteerd op het posi tiespel." Dat was de mooiste periode voor de ploeg, meent de Middelburger. „Toen is iets moois gegroeid. Er is ploeggeest ontstaan." De wedstrijd tegen GHV begint zondag om 14.30 uur. Een dweil band zorgt voor een muzikale om lijsting. door Wim Kakebeeke zierikzee - De spanning in de tweede klasse van het zaalhandbal is te snijden. Met nog drie competi tieronden voor de boeg is de strijd onderin zeker nog geen gelopen koers. Aan die realiteit klampen de mannen van hekkensluiter EMM zich vast. In de derby van zondag tegen Del ta Sport 2 zijn de Middelburgers al lerminst de onderliggende partij, meent Rick Evertse van Delta Sport. „De kracht van EMM neemt de laatste weken alleen maar toe. De resultaten mogen er gewoon zijn." Jos Aertssen, interim-trainer bij EMM, ziet ook de belangstelling in eigen huis weer terugkeren. „We leggen een leuk en attractief spelle tje op de mat. Vergeet niet dat we uit een diep dal komen. Dit vergt normaal jaren. EMM is aardig op weg." ZIERIKZEE Met nog drie speelronden in de zaalvoetbalcompetitie Ziezavo ligt de kampioenstitel voor Van Oe veren/WIK in de eerste klasse voor het grijpen. - Van Oeveren/WIK won eenvoudig van Jupilerboys 1 met 8-1 en Zuid Zuid West won met groot verschil van The Lounge met 14-3. Ook Stel la Boys blijf aansluiting houden door de 6-3-overwinning op Gara ge Slager. Van Oeveren/WIK is met vier pun ten voorsprong op Zuid Zuid West en vijf punten op Stella Boys nog steeds de te kloppen kampioens kandidaat. Van Oeveren/WIK ont moet nog Zuid Zuid West, Garage Slager en The Lounge. In de tweede klasse heeft Motoren boys weer de leiding genomen na een krappe 2-1-overwinning op Sportcafé Onderdak. Doordat Zijpe stijl alleen maar in actie kwam in een oefenwedstrijd tegen TZN (2-7) en Airpack met 8-3 verloor van Steilóóre, blijft het ongekend span nende in de titelrace. door Klaas Verspoor Het vertrek van Thim Zevenber gen, Jordy Loo en Ben Alexandere heeft er stevig in gehakt bij het ooit zo roemrijke handbalbolwerk. Na vijftien duels bedraagt de oogst slechts vijf punten. Concurrent Blauw Wit heeft twee punten meer, maar speelde ook een duel meer. Delta Sport is daarboven te rug te vinden op plek acht met ne gen punten uit vijftien duels. Delta Sport 2 is zondag om 12.30 uur zo goed als compleet. Alleen doelman Danny Wassink is vanwe ge zijn werk een vraagteken. EMM heeft juist een kleine selec tie. Onlangs haakte opbouwerspe ler Kevin Meulmeester nog af met een schouderblessure. „Je hoopt natuurlijk op een stunt, maar de selectie is zó smal", weet Aertssen. „Verder moet alles wel op zijn plaats vallen. Is Delta Sport com pleet, dan wordt het lastig. Op het fysieke vlak komen we gewoon te kort." burgh-haamstede - Vele ogen zul len morgen _gericht zijn op sport park Van Zuijen, waar koploper DFS runner-up Yerseke ontmoet. DFS-verdediger Patrick Verboom verwacht nog niet dat de competi tie beslist wordt. „Maar als wij win nen, dan zetten we een goede stap." Verbooms ploeg voert na zestien duels de ranglijst aan, Yerseke volgt op één punt. DFS tegen Yerseke is een prachtig affiche in de derde klasse A. De grote vraag is echter hoe het met het wedstrijdritme van de ploegen gesteld is. Beide teams kwamen op 26 februari 2011 voor het laatst in actie. DFS won uit bij Heinkenszand met 2-1, ter wijl Yerseke juist met 1-0 onderuit ging bij VCK. Drie competitieloze zaterdagen verder staat 'de wed strijd van het jaar' op het program ma. Dat besefis er. Verboom: „Het is een leuk en be langrijk potje. We staan kort op el kaar en zowel Yerseke als DFS heeft een gat geslagen met de num mers drie en vier. Normaal gespro ken wordt één van ons tweeën kampioen. Als wij drie punten pak ken, dan slaan we een gaatje. Maar daarna komen er nóg vijf moeilijke wedstrijden." De ploeg uit Burgh-Haamstede werkte de afgelopen weken alleen maar trainingen af Verboom: „De ene keer ging dat wat harder en fel ler dan de andere. Af en toe moet de druk er ook even af Ook op de zaterdagen hebben we getraind. Be halve tijdens Strao." Trainingen of oefenwedstrijden, het maakt Verboom persoonlijk niet zo veel uit. „Een oefenwed strijd is goed voor je ritme, maar op een training kun je veel meet tactisch te werk gaan." Dé selectie van DFS wijkt voor de kraker niet af van de normale voor bereiding op een competitiewed strijd. Verboom: „Waarom zou je het anders doen? Het is een wed strijd als andere, alleen kun je nu je Patrick Verboom vindt DFS net iets beter dan Yerseke, de tegenstander van directe tegenstandets een tik ge ven. Als je extra dingen gaat doen, brengt dat alleen maar extra" span ning met zich mee." In de uitwedstrijd klopte DFS Yer seke met 4-2. Na 29 minuten werd Bart van Steveninck uit het veld ge stuurd en speelde DFS tegen tien man. Verdediger Verboom werd uit tactisch oogpunt in de rust ge wisseld en na rust liep zijn ploeg uit naar 0-3. Dat Yerseke in onder tal nog even terugkwam tot 2-3 lag volgens Verboom aan nonchalan ce. Verboom verwacht dat DFS drie punten pakt. „Waarom wij winnen? Wij hebben een ploeg. Ik denk dat we kwalitatief iets beter zijn, maar ook als ploeg presteren wij goed. Als je kam pioen wordt in de derde klasse, dan verdien je dat." Maar is DFS al klaar voor de twee de klasse? „Dat hangt af van de breedte van je selectie. Ie hebt kwa litatief gezien een brede groep no dig. Ik heb met Zierikzee op zon dag in de tweede klasse gespeeld. Er wordt wel wat meer gevraagd, ook fysiek. Op zaterdag heb ik nog geen tweede klasse gespeeld. Het zou een mooie bekroning zijn voor viersen - Het tweede biljartteam van Nederland heeft gisteren op het WK driebanden in het Duitse Viersen een verrassende zege ge boekt op het sterker geachte Japan. Nederland B won met 2-0. De winst van Jean van Erp op Youichinou Mori was nog wel in gecalculeerd, maar de zege van Ad Broeders op oud-wereldkampioen Ryuji Umeda kwam volkomen on verwacht. De 53-jarige Broeders maakt in Viersen zijn debuut op een WK. Het eerste team van Nederland, met Dick Jaspers en Raimond Burgman, komt vandaag voor het eerst in actie. p BILJARTEN Viersen. Wereldkampioenschap driebanden landenteams. Groep G: Nederland B-Japan 2-0. Van Erp-Mo- ri 2-1 (15-8 8-15 15-2/moyenne 1,407-0,961), Broeders-Umeda 2-1 (15-14 6-15 15-12/ 0,800-0,911). Driebanden. Gust Boonentoernooi. André v.d. Made - Steve Lambrechts 2-1; Jiirgen Ma- thia - Gilles Sturm 0-2; Bas Vervoort - Cees van Gessel 0-2; Daan Weststrate - Toon Klaas- sen 1-2; Edward Ippel - Sjaak de Rijcke 0-2; Cees Rossen - Jan Schouwenaar 2-1; Cor van Garsel - Martin Sturm 2-1. TENNIS Indian Wells. Mannen, vierde ronde: Robredo (Spa/25) - Querrey (VSt/21) 6-1 6-3, Del Potro (Arg) - Ko- hlschreiber (Dui/32) 7-6 (3) 7-6 (7), Gasquet (Fra/18) - Roddick (VSt/8) 6-3 7-6 (5), Nadal (Spa/1) - Dewarman (Ina) 7-5 6-4, Federer (Zwi/2) - Harrison (VSt) 7-6 (4) 6-2, Karlovic (Kro) - Montanes (Spa/23) 7-6 (7) 6-2, Djoko- vic (Ser/3) - Troicki (Ser/16) 6-0 6-1, Wawrin- ka (Zwi/12) - Berdych (Tsj) 3-6 6-4 6-4. Vrouwen, kwartfinale: Bartoli (Fra/15) - Ivan- ovic (Ser/19) 6-4 7-6 (4), Wickmayer (Bel) - Peer (Isr) 6-3 6-3. terneuzen - Oud-sportjournalist Ton Koomen is woensdag overle den na een kort ziekbed. Hij was lange tijd werkzaam voor BN De Stem in Zeeuws-Vlaanderen. Koomen, geboren in 1943, begon in 1961 zijn carrière bij het Noord-Hollands Dagblad in Hoorn. Als sportjournalist. In sep tember 1967 begon hij in Breda bij toen nog dagblad De Stem. Bijna zes jaar werkte hij vanuit Breda. Van 1973 tot 2004 werkte hij voor dezelfde krant in Zeeuws-Vlaande ren. Na zijn vut was Koomen nog eni ge tijd voorzitter van voetbalver eniging AZW.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2011 | | pagina 66