26 'Van mij hoeven ze niet Pechvogel Nick Nieuwdorp geeft de hoe Zeeuwse wielerkalender 2011 Ko Blok begeleidt de junioren van ZRTC Theo Middelkamp. De oud-profrenner verwacht dat een aantal jongens op termijn een rol van betekenis kan spelen bij de amateurs. vrijdag 18 maart 2011 Za 2 Omloop van de Braakman E/B Clubcompetitie Zuid Za 2 's Heerenhoek Kampioenschap TMZ Za 9 Nieuwdorp Districtskamp Jeugd 1 t/m 7 ID Za 16 ZLM Tour, Goes e.®. Beloften Nations Cup Internationaal Vr 22 EPZ Omloop van Borsele Meisjesjunioren dag 1 Za 23 EPZ Omloop van Borsele Meisjesjunioren dag 2 Za 23 EPZ Omloop van Borsele Vrouwen Internationaal Za 23 Wim Hendriks Trofee, Koewacht e.o. Nieuwelingen Zo 24 EPZ Omloop van Borsele Meisjesjuniören dag 3 Zo 24 EPZ Omloop van Borsele Junioren Zo 24 Wim Hendriks Trofee E/B - Clubcompetitie Zuid mei Za 7 Ronde van Yerseke E/B-Jun-Nw Za 14 Heinkenszand (klassieker TMZ) Vr 20 Driedaagse van Axel Junioren internationaal Za 21 Driedaagse van Axel Junioren internationaal ID Zo 22 Driedaagse van Axel Junioren internationaal Za 28 Ronde 's-Heer Arendskerke NK-ID juni Za 4 Burgh Haamstede NK Mountainbike jeugd Za 4 Ronde van Lewedorp Vr-Jun - Nw Za 4 Wissenkerke (klassieker TMZ) Vr 10 Delta TourZeeland Elite internationaal proloog Za 11 Delta Tour Zeeland Elite internationaal dag 2 Zo 12 Delta Tour Zeeland Elite internationaal dag 3 Di 14 Ronde van Axel E/B/Ama Do 16 Ster Zeeuwsche Eilanden Vr internationaal dag 1 Vr 17 Ster Zeeuwsche Eilanden Vr internationaal dag 2 Za 18 Ster Zeeuwsche Eilanden Vr internationaal dag 3 Ma 20 Ronde van Zuiddorpe E/B/Ama Za 25 Ronde van Schoondijke E/B/Ama - Jun - Nw - ID Di 28 Ronde Sint jansteen E/B/Ama juli Za 2 Ronde van Kruiningen E/B/Ama -Jun - Nw - ID Di 5 Ronde van Westdorpe E/B Amateurs Za 16 Ronde van Phillipine E/B/Ama - Nw - Jeugd 1 t/m 7 Di 19 Ronde van Clinge E/B/Ama augustus Za 6 Ronde van Burgh Haamstede E/B/Ama Zo 7 Hoofdplaat WK Waod (Belgische bond) Vr 26 Ronde van Zierikzee E/B/Ama september Geen Zeeuwse wedstrijden E/B= elite/beloften (senioren) Jun= junioren Nw= nieuwelingen Vr= vrouwen Ama= amateurs ID= renners met verstandelijke beperking TMZ=Trimbelangen Midden-Zeeland Voor alle wedstrijden: TMZ zie: www.tmzzeeland.nl Vooralle wedstrijden: X-Treme zie: www.verenigingen.sport.nl/knwu/teamxtreme/ AMATEURRENNERS TRAPPEN NIEUW SEIZOEN AF door René van Stee WEMELDINGE - Hoewel het aantal Zeeuwse eliterenners - zes cou reurs - ook dit seizoen dun ge zaaid is, ziet Ko Blok de jaargang 2011 bij de amateurs met vertrou wen tegemoet. De oud-profrenner rekent erop dat de huidige lichting beloften progressie zal boeken ten opzichte van vorig jaar. „Ze zijn weer een jaartje ouder. En nor maal gesproken ook weer iets ster ker", zegt hij. Bovendien beschikt Blok bij Theo Middelkamp over veertien junioren, liefst acht meer dan vorig jaar. „In die groep zitten jongens waar ik op termijn wel iets van verwacht. Ook in de breed te ziet het er redelijk goed uit." Blok wenst geen onnodige druk op zijn jongens te leggen. Daarom houdt hij zich ten aanzien van zijn pupillen op de vlakte. „Ik wil nie mand tekort doen." Na enig aan dringen geeft 61-jarige •- oud-proffenner toch enkele na men prijs. „Rens Pyfferoen", is de eerste die hij noemt. „Die heeft vo rig jaar goede uitslagen in de klas siekers gereden. Als hij zich blijft doorontwikkelen, kan Rens mooie dingen laten zien." Blok omschrijf de Sluisenaar als een sierlijke ren ner met een ranke, slanke bouw. „Hij is echt één met zijn fiets." Ook van renners zoals Thijs de Lange uit Kattendijke (vorig sei zoen vier keer winnaar van een koers waarbij hij alleen aankwam) en Kapellenaar George van Koe- veringe is Blok zeer gecharmeerd. De ploegleider raakte betrokken bij het jeugdwielrennen nadat hij in 1980 was gestopt als prof Eerst bij de nieuwelingen, die nog niet zo'n intensief seizoen beleven, en tegenwoordig bij de junioren. Een interessante leeftijdsgroep, vindt Blok. „Ze moeten de laatste stap naar de amateurs of naar nog iets groters zetten. Het is een uitdaging om hen daarbij te begeleiden. Net Ploegleider Ko Blok wil vooral de liefde voor het wielrennen overbrengen aan de zoals in veel andere sporten is de weg naar de senioren niet de een voudigste. Er komen andere inte resses en verleidingen om de hoek kijken. Studie, uitgaan, meiden. En ze hebben natuurlijk veel meer een eigen mening dan de nieuwe lingen. Daar moet je ook mee kun nen omgaan." Lachend: „Maar ik mmmsemmmm a m mmmmm j (9S898SBB8&S geloof dat ze het bij mij wel naar hun zin hebben, ook al ben ik in middels een ouwe vent. Op de trai ning kan ik ze in elk geval niet meer vangen." Blok kent het klappen van de zweep. Hij werd prof omdat hij meekon naar Frisol met zijn oude kameraad Cees Priem. De Wemel- door Koen de Vries YERSEKE - Zo op het eerste gezicht is Nick Nieuwdorp een gewone wielrenner. Als zovelen is hij druk bezig met het verleggen van gren zen. De inwoner van Yerseke (20) doet dat echter niet op de weg, maar in zijn hoofd. Hij incasseerde het afgelopen jaar tegenslag op te genslag en moest erg goed zijn best doen om de moed erin te hou den. Dat is, met enige moeite, ge lukt. „Het ergste lijkt nu achter de rug", zegt hij optimistisch vanaf de bank van het ouderlijke woonhuis in Yerseke. „Als alles goed gaat, kan ik half april, begin mei, mijn eerste koers rijden." Het vorige seizoen ging voor Nieuwdorp voor een groot deel de mist in. Dat was een zware tegen valler omdat hij net een prachtig debuut bij de beloften achter de rug had. De zoon van ex-prof Hed- die Nieuwdorp schreef de klas sieker de Omloop van de Bies- bosch op zijn naam en baarde op zien toen hij in de Delta Tour Zee land makkelijk met de profs mee fietste. De voorbereiding op het seizoen van vorig jaar viel echter in het wa ter toen zich in februari de Ziekte van Pfeiffer openbaarde. Het was niet de mildste vorm die Nieuw dorp overviel. „Ik kon niks,'had keelpijn, had hoofdpijn, kon al leen iets door een rietje binnenkrij gen, was duizelig, kon niet slapen en lag hele nachten te zweten." Pas in april ging het beter. Zijn eer ste trainingen zal hij niet snel ver geten. „Ik ging anderhalf uur fiet sen en werd op de terugweg op de Postbrug door scholieren voorbij gereden. Ik verzuurde daar hele maal." Op r mei stond hij langs de kant bij de Ronde van Yerseke. Toen kon hij het niet meer houden. „'Ik ga weer koersen', heb ik tegen m'n pa gezegd. Op 3 mei stond ik aan de start in België, in Sinaai. Hét ging best goed. Pas de laatste twin tig kilometer werd ik gelost. Er was toen al tachtig man van af." Nieuwdorp, toen bezig aan zijn eerste seizoen bij de ploeg Ruca- nor Line, was opmerkelijk snel her steld. In de Ronde van het Waas land, een koers voor beloften, elite renners en profs, werd hij zelfs vierde. Een dipje kreeg hij toen hij last kreeg van zijn rug. Osteopaat René Zweedijk constateerde dat zijn bekken gekanteld was en zette het weer recht. Op 23 september kreeg hij een nieuwe tegenslag. Nog voordat de Baronie Breda Classic begonnen was, ging de wielrenner uit Yerseke onderuit. „Het was nog in de neutralisatie. Er vielen er een paar voor me en ik kon geen kant op." Toen werd andermaal bewezen dat je beter met een flinke vaart kunt vallen dan uit stand. Nieuw dorp viel op z'n rug en had met een door dat het niet goed zat. Z'n toch al zo korte seizoen zat er met een op. Bij een rondgang langs diverse me dici bleek dat er een blokkade op het Sl-gewricht (twee knobbels, links en rechts boven het stuitje) zat. Eind december verhielp David Bombeke, manueel therapeut van onder anderen Cadel Evans, het probleem voor een deel. Later deed een manueel therapeut uit Waalre ook nog goed werk. Wat overbleef waren tintelingen in han den en voeten. Die zijn nog steeds niet over. Als klap op de vuurpijl kwam Nieuwdorp vorige maand tijdens een training opnieuw ten val. Het leverde hem weer een pijnlijke rug op. „Het heeft weer tijd gekost, maar gelukkig kan ik nu wel weer goed trainen", zegt de student aan het lohan Cruijff College in Roosen daal. „Al is het nog niet optimaal. Door die tintelingen kan ik het nog niet lang genoeg volhouden." Nieuwdorp is ondanks alles posi tief gestemd. Een sportarts op Pa pendal stelde afgelopen dinsdag

Provinciale Zeeuwse Courant | 2011 | | pagina 64