Straalweg II is 34,95 2oI zeeland Tuinscherm KBO werft op Schouwen-Duiveland Twaalf bedrijventerreinen 10 ©uro(oo4ct/i) Uw Groene vakman van de Kans op miljoen in Ouwerkerk Reis per touringcar naar Stille Omgang B&W bakken ze bruin voor actie van 538 Optredens Southpark Festival deels bekend Dierenvriendjespad vanaf Excursieschuur Laatste postzegel uit Vlissingen-reeks Bierdief rent in armen van twee politiebikers Wij zijn verhuisd van Burgh Roterij 15 TECHNIEKWEC De eerste fase van bedrijventerrein Straalweg II is opgeleverd. De wegen gaan er 'Techniekweg' heten. Straatnaamgeving 10 zakken voor 1,50 per stuk vrijdag 18 maart 2011 t'o; Neem eens een kijkje in Nieuw-Sandenburgh iri Veere Swerf-Rust in Middelburg De Thuiszorgwinkel in Vlissingen Voor openingstijden zie www.zorgstroom.nl T (0118) 68 40 00 www.zorgstroom.nl OUWERKERK - Cecilia Kuin uit Ou werkerk heeft de finale bereikt van de tv-show 'Hollands next Mil lionaire' op RTL4. Zondag 27 maart maakt zij met nog zeven an dere finalisten kans op een mil joen euro. Ook vijf van haar vrien den mogen dan een miljoen onder elkaar verdelen. Kuin won afgelo pen zondag een aflevering van de spelshow, die is gekoppeld aan de Vriendenloterij. De Ouwerkerkse won daarmee 50.000 euro, terwijl de vrienden ieder ro mille kregen. HEINKENSZAND Vanuit Heinkenszand vertrekt za terdag om 20.30 uur een bus naar Amsterdam voor de jaarlijkse Stille Omgang, een nachtelijke katholie ke wandeling door de stad. Eerst is er om 20.15 uur een gebedsmo ment in de Blasiuskerk in Hein kenszand. Opgave of informatie via 06-13134758 (Deken Paul Verbeek) of 0113-561764 (Dekanaat Zeeland). GOES Het Goese college van burgemees ter en wethouders bakt zaterdag 25 maart op de Grote Markt pannen koeken voor de actie '538 voor War Child'. Burgemeester René Ver hulst overhandigt 's avonds de op brengst van de pannenkoekenactie tijdens de live-uitzending van 538 tussen 18.00 en 22.00 op de Grote Markt. MIDDELBURG NufF Said, Bert Heerink, Dret 8c Kulle en ChefSpecial zullen op 2 juli optreden op het Southpark Fes tival in Middelburg. De organisatie heeft dat bekendgemaakt. Er wor den nog meer bands aan de lijst toegevoegd. Het Southpark Festival vindt voor de achtste keer plaats. www.southparkfestival.nl WESTENSCHOUWEN Speciaal voor kinderen tot 10 jaar houdt Staatsbosbeheer zondag 20 maart een wandeling over het die renvriendjespad in boswachterij Westerschouwen. Met een natuur- gids gaan de kinderen op zoek naar spannende, leuke en leerzame din gen. Vertrek vanaf de Excursie- schuur, om 13.30 uur. De tocht duurt circa 1,5 uur. VLISSINGEN De laatste van de vier Vlissin- gen-postzegels ligt vanaf maandag in de winkels. Op de postzegel prijkt een foto van Koos Davidse. met daarop een meisje dat over de Vlissingse paalhoofden loopt. Het afgelopen jaar is met tussenpozen van drie maanden telkens een post zegel uitgegeven met daarop foto's die in Vlissingen gemaakt zijn. GOES Een 30-jarige man uit Dordrecht heeft gisteren niet lang genoten van zijn gestolen blikjes bier uit de Aldi in Goes. Hij liep na een achtervolging door een (luid roepende) medewerker van de super recht in de handen van twee politiebikers. De bierdief is aangehouden en overgebracht naar het politiebureau. door Piet Kleemans De grenzen zijn in zicht, maar voorlo pig is rond Zierikzee nog voldoende ruim te voor vestiging van bedrijven. Dat zegt bedrijfscontact- fimctionaris van de gemeente Huig Bode. Voor de eerste fase van bedrijventerrein Straalweg II - de nieuwste telg aan de boom van be drijventerreinen - hebben vier ei- landelijke bedrijven interesse ge toond. Mochten zij zich er alle vier vestigen dan is 1,5 van de beschik baar 7,7 hectare gevuld. De blauw druk voor fase II van Straalweg II ligt klaar en biedt nog eens 7,5 hec tare. Nog niet zo lang geleden was de grond tussen de Straalweg en de Oosterscheldedijk boerenland. Aardappelen groeiden er, graan werd er geteeld. De wat grotere be drijven die Zierikzee kent zaten aan en in de omgeving van het Groeneweegje. Toen de behoefte aan ruimte voor bedrijven groeide werd bedrijven terrein De Zuidhoek aangelegd. Meer recentelijk rukte de bedrij ven verder op richting Zeeland- brug. Op Straalweg I vestigden zich onder meer bedrijven als de Zierikzeese Houthandel. Twee jaar geleden werd besloten tot de aan leg van Straalweg II. November vo rig jaar werd de eerste fase van Straalweg II opgeleverd. Het ziet er naar uit dat de beschikbare ruimte vooral door eilandelijke bedrijven ingevuld wordt. Bode legt uit dat het daarbij onder meer gaat om be drijven die nu nog middenin stad of dorp gevestigd zijn en willen verhuizen naar een logistiek meer aantrekkelijke plek. „En dat past heel goed in het gemeentelijk be leid", aldus Bode. Als voorbeeld De straatnaamgeving op bedrijven terreinen Is de verantwoordelijk heid van de gemeente. Vier afdelingen praatten mee over de naam voor de straten in bedrij venterrein Straalweg li. De keuze voor Techniekweg was - ondanks het feit dat er in Bruinisse een Technologieweg is - een una nieme keuze. Eén naam voor een stelsel van we gen draagt bij aan de herkenbaar heid. In bedrijventerrein Straalweg I kre gen de wegen de naam Industrie weg. Schouwen-Duiveland kent in totaal twaalf bedrijventerrei nen, variërend in grootte van piepklein tot redelijk fors. Het zwaartepunt ligt rond cen trumstad Zierikzee. Grootschalige detailhandel zit er op bedrijventer rein Boerenweg en andere bedrij vigheid heeft zich verspreid over bedrijventerreinen Groeneweegje, Zuidhoek en Straalweg. Aan de rand van Zierikzee - langs de Weg naar De Val - wordt het Business Park ontwikkeld. Busi ness Park is bedoeld voor bedrij ven die zich willen ontplooien als 'imagodrager' van de gemeente. Er wordt gestreefd naar 'hoogwaardi ge, representatieve uitstraling'. Andere wat grotere bedrijventerrei nen zijn te vinden aan de rand van Bruinisse. De gemeente omschrijft dat als 'een lokaal bedrijventerrein met boven-lokale ontwikkelingsmoge lijkheden'. Met name voor aquabu- siness ziet de gemeente nog kan sen in Bruinisse. In Brouwershaven moet men het doen met bedrijventerrein Spui- weg. Aan de rand van Burgh-Haamstede ligt bedrijven- recht of toog 15 planken geschroefd zierikzee - De Katholieke Bond van Ouderen (KBO) is in Zeeland bezig met een ledenwerfactie. Die heeft op Schouwen-Duiveland tot een aanwas van zeventien leden geleid. Bedoeling van de actie was dat elk lid een nieuw werft. Maar een ander methode bleek effectie ver. In de twee regio's op Walche ren en Zeeuws-Vlaanderen wer den door kerkparochies wervings- brieven verspreid. Dat leidde tot le denstijgingen van tientallen pro centen. Schouwen-Duiveland telt nu 209 leden. In Zeeland zijn mo menteel 7286 ouderen KBO-lid Roterij 15 - 4328 BB Burgh-Haamstede - 0111-650907 - www.bluegreen.nl - lnfo@bluegreen.nl Maandag t/m vrijdag: 09:00 -17:30 - Zaterdacp 09:00 -17:00 - Zondag gesloten.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2011 | | pagina 60